Резултати от 1 до 3 от общо 3

Съвет при избор на телевизор!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    2
    #1

    Съвет при избор на телевизор!

    Здравейте. Предстои ми покупка на телевизор и за тази цел се опитвам да избера нещо подходящо спрямо изискванията, които имам към момента. Според материалите, които изчетох до сега, съм се насочил може би към тези три производителя: LG, Samsung (а може би от няколко дни и към TCL, който отскоро се предлага и има добри коментари за него). Изискванията ориентировъчно са: - бюджет около 750 лева; - размер на екрана 49/50 инча; - ще се използва основно за гледане на филми, развлекателни програми и спорт.
    Гледам, че новите модели вече са UHD, така че най-вероятно ще е такъв. Има добри отзиви за операционната система на LG и техните дистанционни управления, за качеството на картината при затъмнена стая на Samsung, за качествата на TCL спрямо бюджета и др.
    Знам че за тези пари телевизора няма как да удовлетвори всички изисквания, но все пак искам да избера телевизор най-вече с добро качеството на картината (може би това е водещото при търсенията ми до момента).
    Моля за предложения от Ваша страна, като най-вероятно не съм успял да опиша всичко, но с радост ще се опитам да дам пояснения при конкретно зададени въпроси.
    Благодаря предварително за отделеното време.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: Съвет при избор на телевизор!

    При този бюджет няма модел който да се откроява спрямо останалите.
    Samsung UE50RU7102
    LG 49UM73

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Съвет при избор на телевизор!

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    При този бюджет няма модел който да се откроява спрямо останалите.
    Samsung UE50RU7102
    LG 49UM73
    Благодаря за отговора и за това, че до сега, след толкова прегледи на темата, само Вие се престрашихте да отговорите.
    Гледах сравнението между двата модела тук:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Явно наистина в този клас нещата са доста изравнени, въпреки че като гледам показателите нещата по-скоро клонят към LG.
    Има разлика в типа на матрицата (VA и IPS), оттам и съответните плюсове и минуси като цветове, контраст и качество на картината под определен ъгъл,
    но ме учудва ниската оценка, която дават на Samsunga за филми (гледане в затъмнено помещение).
    Между другото не успях да открия каква е основната разлика между отделните модели на LG UM 7300, 7400, 7600 - освен номер на модела за съответната година
    има ли друга съществена разлика между тях?
    За моделите на TCL прочетох покрай промоциите напоследък по сайтовете (конкретно гледах модел 50EP550), но за тях не успявам да намеря много тестове и ревюта, особено за европейските модели,
    които предлагат последната година, въпреки че като цяло ги хвалят заради доброто качество на картината, съотнесено към цената и android tv-то.
    Заинтересувах се за тях покрай едно сравнение (въпреки че модела който сравняват е за американския пазар и по принцип сигурно има разлики между него и тези които предлагат тук за момента):
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Като цяло до този момент се бях спрял на LG като марка (имаха и промоция с 5 г. гаранция, която май ще пропусна и ще изчакам новогодишните промоции в случай че имат такива),
    но след това прочетох за тяхната "псевдо" 4к матрица, тръгнах да търся други варианти и съвсем се обърках.
    За Samsung в този ценови клас мисля че нямат модел, който има с какво да изпъкне пред другите (въпреки че за тях не съм се ровил много честно казано).
    За TCL прочетох последните дни и ме заинтересуваха главно заради цената съотнесена към качеството (за което пък за сега няма много отзиви по нета).
    И така.
    Този пост е редактиран от RainBG; 01-12-19 в 03:42.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на телевизор.
    От DEKS във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-19, 03:58
  2. Съвет за избор на телевизор
    От Moskov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-17, 20:17
  3. Съвет за избор на телевизор 65”
    От dready във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-17, 17:11
  4. Съвет за избор на телевизор
    От AzzK1kkr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-08-17, 17:41
  5. Съвет за избор на телевизор
    От rmf19 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 17-08-15, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе