Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree5Одобрявам
  • 2 Post By sony 1
  • 3 Post By caesar77

Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    11
    #1

    Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Поредната тема за сравнение, но ако има някой "патил" ще се радвам да спомена.

    Гледат се следните основни източници:

    1. Bulsatcom IPTV
    2. Xiaоmi box - Youtube, HBO....
    3. Dune HD Player, в т.ч. Blue ray формат

    Околна среда:
    1. Светло, в т.ч. днвена светлина
    2. Гледа се отляво отдясно, и основно фронтално

    Не обичам постоянно да ровя, настройвам, калибрирам, ъпдейтвам, а искам да се наслаждавам на хубава, детайлна, естсествена картина.

    Благодаря за предварително споделените опит, мнения, съвети.

    Юлий

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #2

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Почти сигурен съм, че ще ти препоръчат Sony-то, вероятно това е и може би по правилния избор от гледна точка на картина, но от друга страна при LG имаш много добре направена система с много удобно дистанционно, докато при Sony имаш забиващ андроид, но пък уж повече апликации, въпреки че щом си с бокс тези неща не те блазнят особено. Sony-то е VA, а LG IPS. Щом гледаш в светла среда и под ъгъл може би ще е по-добре да вземеш IPS. Аз съм с миналогодишния SK8500 и единственото, което много ме дразни е когато гледам по-тъмни сцени на някой филм как се получава заради самите зони като светнат може би, защото са малко. При всички случай само OLED би те оправил ако искаш наистина топ картина - нещо, което и аз разбрах с времето. Отделно пък Bulsatcom всички ги плюят каква картина вадят, а от това, което съм чел Sony-то би трябвало да се оправя по-добре с лошо подаден сигнал.
    Този пост е редактиран от berpan; 31-01-20 в 14:16.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    11
    #3

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Почти сигурен съм, че ще ти препоръчат Sony-то, вероятно това е и може би по правилния избор от гледна точка на картина, но от друга страна при LG имаш много добре направена система с много удобно дистанционно, докато при Sony имаш забиващ андроид, но пък уж повече апликации, въпреки че щом си с бокс тези неща не те блазнят особено. Sony-то е VA, а LG IPS. Щом гледаш в светла среда и под ъгъл може би ще е по-добре да вземеш IPS. Аз съм с миналогодишния SK8500 и единственото, което много ме дразни е когато гледам по-тъмни сцени на някой филм как се получава заради самите зони като светнат може би, защото са малко. При всички случай само OLED би те оправил ако искаш наистина топ картина - нещо, което и аз разбрах с времето. Отделно пък Bulsatcom всички ги плюят каква картина вадят, а от това, което съм чел Sony-то би трябвало да се оправя по-добре с лошо подаден сигнал.
    Благодаря за споделения опит.

    Със сигурност не бих заложил на забиващ андроид, приложенията изобщо не са ми приоритет. Tvbox-a го взех, че на панасоника почна да ме изхвърля Youtube-a и върши чудесна работа, даже ако имаше читав телевизор без смарт функции щях да го взема. В крайна сметка на панасоника реши да се разваля дисплея и така...

    Bulsatcom IPTV, определено е по-добре от сателитния приемник, и от Vivacom Iptv, но в малкия град, няма много избор, за качество залагам на медия плеъра.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    При твоите изисквания, предполагам и бюджет се насочи към LG SM8600.
    Като пипнеш настройките на картината (имаше някъде в нета калибровъчни такива) и ще останеш приятно изненадан.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 31-01-20 в 19:47.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #5

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Цитат Първоначално публикувано от caesar77 Виж публикацията
    Благодаря за споделения опит.

    Със сигурност не бих заложил на забиващ андроид
    При две Сонита които ползвам досега Андроида не е забивал. Тия неща зависят най-вече от задекранното устройство.
    Gena_bs и novla харесват това.

  7. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #6

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Относно забиването, от година ползвам XF9005 и не ми е забил нито веднъж. Ъглите му на гледане не са много добри и ако не се гледа фронтално бих казал че LG-то е по добрия избор в случая.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Щом има и странично гледане, то XF9005 не е добра идея ако и сумарно да е по-добрият тв .
    За ЛГ-то също не е съвсем ОК , колкото и да се хвалят от ЛГ - за ярки, цветни и светли изображения - може , но дойдат ли тъмните кадри и ...
    Все пак за тия изисквания ЛГ-то май е по-добрият вариант - Сони-то е основно за гледане централно (тогава е по-добрият вариант).

    п.п. Аз бих избрал 55RU8005 (вариант 2) или 55Q70/Q80 - сигурно защото не съм голям фен на ЛГ и IPS панели.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #8

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Андроида работи перфектно на моделите ТВ от 2019 при Sony и Phiilips!!! Приложенията му са без конкуренция спрямо другите, конкретно многото супер плеъри! Относно картината на коментираното Sony е най-добрата на пазара! И за да съм ясен в коментарите си не ползвам към този момент нищо на Sony. Това е безпристрастно лично наблюдение на база процесори и ъпскел. Много малко модели на LG имат така рекламирани широк ъгъл на гледане и в случая по-добре VA!

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #9

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Андроида работи перфектно на моделите ТВ от 2019 при Sony и Phiilips!!! Приложенията му са без конкуренция спрямо другите, конкретно многото супер плеъри! Относно картината на коментираното Sony е най-добрата на пазара!
    Само дето XF9005 не е 2019г. модел...
    А и за какво са ми много супер плеъри като вградения на LG си плейва всичко, което е необходимо. Относно коментираното Sony, новия му модел от 2019г. XG95 се предполага, че е с по-добра картина, а да не говорим, че картината при OLED телевизорите е най-добра, така че и това е невярно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Стана интересно...
    От бюджетна гледна точка съм поставил XF9005 защото цената му е съпоставима с SM8500/8600 вече. XG е вече в друг ценови клас
    Аз лично съм си поставил една лично за мен резонна/разумна граница, която считам че не трябва да се прехвърля, защото все пак е само един телевизор..... А и ще доплащам за гаранция, че как обичат да се развалят след втората година вече....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    35
    #11

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Цитат Първоначално публикувано от caesar77 Виж публикацията
    Благодаря за споделения опит.

    Със сигурност не бих заложил на забиващ андроид, приложенията изобщо не са ми приоритет. Tvbox-a го взех, че на панасоника почна да ме изхвърля Youtube-a и върши чудесна работа, даже ако имаше читав телевизор без смарт функции щях да го взема. В крайна сметка на панасоника реши да се разваля дисплея и така...

    Bulsatcom IPTV, определено е по-добре от сателитния приемник, и от Vivacom Iptv, но в малкия град, няма много избор, за качество залагам на медия плеъра.
    И аз почти година имам сонито, само да кажа, че андроидът му не е забиващ, за съжаление май няма да има повече ъпдейти на андорид ОС-а. Аз лично го вземах заради андорида и картината, на мен лично ми харесва. На моменти може би андроида е леко бавен, докато превключи приложения, нетфликс и тн. Но едва ли е супер бързо и при другите производители. Пеърнах го със сони саундбар. Ъпскейлинга не е кой знае какъв, но отново при другите производители също не е. Така че им виж картината и на двата и си прецени. Аз го срвнявах с ОЛЕД на ЛГ Б8 и пусках и ексбокс и ми се стори, че ЛГ-то лагва на игрите а и мислех, че на ОЛЕД-а трябва още време да мачурне и да се пребори с бърн ин-а.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #12

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Разликата между SM8500 и SM8600 е в стойката и наличието на subwoofer в първия. Лично от SM8500 съм много доволен, но ако гледаш филми с тъмни сцени, грейването на подсветката е дразнещо. Има само 4 вертикални зони. Гледа се под ъгли и се държи много добре. От webOS съм очарован, пъргава и лесна за работа. Приятел има Philips The One и андроидът му е голямо дърво в сравнение с webOS.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    11
    #13

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Благодаря на всички за съветите.

    В крайна сметка скочих на LG 49SM8600 (SM8500 се оказва, че го няма в магазина).

    Не мога да кажа, че бях напълно убеден за LG, но като ги гледах двата модела в Техномаркета, Sony-то не ме убеди, да дам повече пари за него. Реших да жертвам, черното, защото почти никога не гледам на тъмно, пък и филми с тъмни сцени са рядкост при мен. Счетох, че повече ще ме дразни изсветляването на екрана, като седнеш в другия край на дивана) Също така и на двата телевизора им пуснахме някакъв уж 4к филмче от Youtube (естествено компресирано) и такова с нетолкова добро качество и тук не можах да се убедя, да извадя повече пари за Sony..Също другото беше очевадно, че новите и по-скъпите модели на Sony са определено по-добре поне на рекламните видеа, но те прескачат бариерата за размуния ценови клас, още повече, че ТВ програмите на всякъде ще изглеждат горе-долу по един и същ начин.

    Та за LG-то... Прибрах се с лека несигурност, дали съм взел правилното решение. Като го пуснах започнах да ставам по-сигурен По отношение на операционната система съм впечатлен колко интуитивна и приятна за работа е. По отношение на картината съм доволен, ако има нещо което не ми харесва то се дължи на калпавия входящ сигнал на ТВ програмите и в този ред на мисли, съм доволен че се спрях на 49", че на 55" щеше да е интересно.... Ъгълът на гледане е повече от това, което ми трябваше - силната част на IPS. Като пусна сигнал от медиа плеъра (15-20-30 ГБ видео файл) и е голям кееееф. Цветове, контраст сичтам, че напълно ме удовлетворяват.

    Оставя да намеря решение за 3D детските филми, които стария Panasonic можеше да ги конвертира в 2D, но тук нещата не се получават....
    vick, ronnie72 и meleager харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    28
    #14

    Отговор: Sony серия XF9005 vs. LG Серия SM8500/8600

    Цитат Първоначално публикувано от caesar77 Виж публикацията
    Благодаря на всички за съветите.
    Благодарим за детайлното описание!
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Коя серия Сони?
    От lari16 във форум Sony телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-11-19, 17:26
  2. Нова серия SDR
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 24-02-16, 19:12
  3. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  4. Panasonic Z серия
    От universeus във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-11, 14:47
  5. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе