Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с телевизор Samsung UE40F6670 Smart 3D Full HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с телевизор Samsung UE40F6670 Smart 3D Full HD

    Телевизорът е на близо 6 години. Не е отварян. Преди около 5 месеца, при включване се появиха 2 вертикални зелени линии, които по-късно изчезваха. Постепенно се появиха още множество по-тънки вертикални линии и престанаха да изчезват. Разговарях с телевизионен техник. Накратко неговата препоръка беше или да помисля за нов телевизор, или да намеря фирма (в София), която рециклира матрици (не успях да намеря).
    Имам два въпроса:
    Може ли да бъде поправен телевизорът, защото го харесвам и защото имам голям брой филми, записани на външен диск, които не може да се гледат на друг телевизор?
    Какво бихте препоръчали?
    LG 43UM7600 Smart UHD LED
    LG 49SM8200 PLA Smart UHD LED
    LG 49SM8600 PLA Smart UHD LED
    Samsung UE43RU7472 UXXH
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Проблем с телевизор Samsung UE40F6670 Smart 3D Full HD

    1.Намери си същата матрица и я занеси в сервиз да ти я сменят. Или открий сервиз, които внасят части 2-ра употреба.
    2.Аз бих си взел LG 49SM8600 PLA.
    Но при положение, че до 2-3 месеца Дай Боже, ще излязат новите модели, не виждам смисъл да се купува сега. Освен, ако не си останал съвсем без телевизор.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Проблем с телевизор Samsung UE40F6670 Smart 3D Full HD

    Благодаря, Gena_bs.
    Очаквах повече помощ от форума.
    Този пост е редактиран от Anais; 08-04-20 в 16:16.

  5. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #4

    Отговор: Проблем с телевизор Samsung UE40F6670 Smart 3D Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от Anais Виж публикацията
    Благодаря Gena_bs.
    Очаквах повече помащ от форума.
    Тук като цяло са заети да препоръчват OLED и скъпи LED модели... За друго не ги търси...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #5

    Отговор: Проблем с телевизор Samsung UE40F6670 Smart 3D Full HD

    И тука сърдити колеги... Как по-точно се очаква да се помогне в случая? Редовно пишещите тук са по-скоро маниаци на тема техника и се интересуват от иновациите и сравненията м/у моделите и не са техници. Има си сервизи за тази работа. Ето ти си отишъл в такъв, човека те е посъветвал, както бих те посъветвал и аз - ориентирай се към нов телевизор. 6 години е добър срок за ползване. Това не са старите телевизори, които са вечни и карат по 30-40 години. Прецака ли се матрицата, в повечето случаи няма резервни части или цената на ремонта е колкото един нов. Така правят всичко производители вече и то не само на телевизори. Би трябвало да си на ясно вече, годината е 2020. Консултирай се с още един сервиз и прецени. Или ремонтирай щом си го харесваш или си го гледай с линиите, ако не ти се дават пари за ремонт. Ако все пак се решиш за нов - има над 600 страници изписани за избор на нов телевизор като почти всички ценови категории за обсъждани по 100 пъти вече. Трябва малко и да се чете. Всички си имат плюсове и минуси и човек сам трябва да си прецени кое за него е важно и кое не. В противен случай отиваш в голям техно магазин, питаш консултанта, той ти казва да вземеш ей тоя, защото... Защото бил по-добър. Нищо, че и той не знае защо като повече. И си тръгваш от магазина с нов телевизор за 10мин... Първо прецени какъв размер на диагонала те устройва. Може да използваш ето този чудесен инструмент - https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship . Лично за мен 43 инча вече е твърде малко. После е добре да разбереш разликата м/у IPS и VA матрица. Може да прочетеш ето тази статия - https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd . Лично аз предпочитам да гледам на тъмно и черното и контраста са ми важни заради това не бих си взел телевизор с IPS матрица. Посочените от теб LG-та са с IPS, а Samsung-а с VA, което за мен е плюс. Посочи и бюджета с който би се разделил. @coverstar, колегите тук се интересуват и имат високи изисквания, което е повече от нормално. Естествено, че ще препоръчват по-доброто, което неминуемо е по-скъпо. НО! Винаги може да се съобрази избора с бюджет и това би трябвало да е най-основното нещо при стартиране на избор. А може би искаш да ти препоръчат уникален телевизор, без компромиси за без пари? Еми, сори, няма как да стане...

  7. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #6

    Отговор: Проблем с телевизор Samsung UE40F6670 Smart 3D Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    И тука сърдити колеги... Как по-точно се очаква да се помогне в случая? Редовно пишещите тук са по-скоро маниаци на тема техника и се интересуват от иновациите и сравненията м/у моделите и не са техници. Има си сервизи за тази работа. Ето ти си отишъл в такъв, човека те е посъветвал, както бих те посъветвал и аз - ориентирай се към нов телевизор. 6 години е добър срок за ползване. Това не са старите телевизори, които са вечни и карат по 30-40 години. Прецака ли се матрицата, в повечето случаи няма резервни части или цената на ремонта е колкото един нов. Така правят всичко производители вече и то не само на телевизори. Би трябвало да си на ясно вече, годината е 2020. Консултирай се с още един сервиз и прецени. Или ремонтирай щом си го харесваш или си го гледай с линиите, ако не ти се дават пари за ремонт. Ако все пак се решиш за нов - има над 600 страници изписани за избор на нов телевизор като почти всички ценови категории за обсъждани по 100 пъти вече. Трябва малко и да се чете. Всички си имат плюсове и минуси и човек сам трябва да си прецени кое за него е важно и кое не. В противен случай отиваш в голям техно магазин, питаш консултанта, той ти казва да вземеш ей тоя, защото... Защото бил по-добър. Нищо, че и той не знае защо като повече. И си тръгваш от магазина с нов телевизор за 10мин... Първо прецени какъв размер на диагонала те устройва. Може да използваш ето този чудесен инструмент - https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship . Лично за мен 43 инча вече е твърде малко. После е добре да разбереш разликата м/у IPS и VA матрица. Може да прочетеш ето тази статия - https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd . Лично аз предпочитам да гледам на тъмно и черното и контраста са ми важни заради това не бих си взел телевизор с IPS матрица. Посочените от теб LG-та са с IPS, а Samsung-а с VA, което за мен е плюс. Посочи и бюджета с който би се разделил. @coverstar, колегите тук се интересуват и имат високи изисквания, което е повече от нормално. Естествено, че ще препоръчват по-доброто, което неминуемо е по-скъпо. НО! Винаги може да се съобрази избора с бюджет и това би трябвало да е най-основното нещо при стартиране на избор. А може би искаш да ти препоръчат уникален телевизор, без компромиси за без пари? Еми, сори, няма как да стане...
    Колега, аз си имам три добри телевизора-Philips-леко дърт, LG-съвсем дърт, и най-хубавия ми-Loewe 4к , подарък от зет ми(холандец, щото си взе нов)... Ама форума некак си се промени... Все едно да идеш във форум на автолюбители, да питаш нещо за Голф, Шкода, Сеат... А те да ти говорят само за Мазерати, Ферари, Ламборгини...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от coverstar; 08-04-20 в 13:55.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 23:43
  2. Samsung UE40F6670
    От ShiShi Georgiev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-17, 11:06
  3. Отговори: 5
    Последно: 27-12-14, 14:00
  4. Отговори: 5
    Последно: 04-07-14, 21:17
  5. 3D Телевизор LG 47LW5500 - 3D, 2D->3D, Smart, FULL LED, FULL HD
    От dstanoev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 01:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе