Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор на 50 инча LED с IPS панел?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1

    Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Здравейте приятели,

    Отправям следното питане и направо чудене от моя страна защо така се случва в производството на телевизори в последно време.
    Трябваше ми телевизор 50 инча миналата година и реших да взема най доброто уж и тогава то беше SONY XR-50X92J, който е LED. Да, има OLED 48 инча , но аз държах на размера , макар и само с два инча да е по-малко, a Samsung са с нереални цветове, но както и да е.
    Бях неприятно изненадан , когато включих вкъщи кабелната телевизия , че картината е добра гледайки само точно фронтално. При изместване дори малко от централата гледна точка започват да се губят детайли, а пък при увеличаване на ъгъла на виждане направо става мъгла?! Зачудих се как е възможно това при най-скъпия и най добър телевизор в този размер и сегмент. След като се поинтересувах се оказа , че от известно време повечето телевизори се правят с VA панел , а не с IPS, което на повечето от вас тук е известно. Тогава върнах телевизора в магазина , нямаше проблеми, бях го взел онлайн именно заради такива изненади, ако има. Не знам, за мен това е направо скандално, колкото и други предимства да имал VA панела. Те оттогава ме е страх да си взема телевизор Дали май наистина единствения вариант е да взема OLED 48 инча? Няма вече нито един IPS 50 инча. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Поздрави

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Здравейте приятели,

    Отправям следното питане и направо чудене от моя страна защо така се случва в производството на телевизори в последно време.
    Трябваше ми телевизор 50 инча миналата година и реших да взема най доброто уж и тогава то беше SONY XR-50X92J, който е LED. Да, има OLED 48 инча , но аз държах на размера , макар и само с два инча да е по-малко, a Samsung са с нереални цветове, но както и да е.
    Бях неприятно изненадан , когато включих вкъщи кабелната телевизия , че картината е добра гледайки само точно фронтално. При изместване дори малко от централата гледна точка започват да се губят детайли, а пък при увеличаване на ъгъла на виждане направо става мъгла?! Зачудих се как е възможно това при най-скъпия и най добър телевизор в този размер и сегмент. След като се поинтересувах се оказа , че от известно време повечето телевизори се правят с VA панел , а не с IPS, което на повечето от вас тук е известно. Тогава върнах телевизора в магазина , нямаше проблеми, бях го взел онлайн именно заради такива изненади, ако има. Не знам, за мен това е направо скандално, колкото и други предимства да имал VA панела. Те оттогава ме е страх да си взема телевизор Дали май наистина единствения вариант е да взема OLED 48 инча? Няма вече нито един IPS 50 инча. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Поздрави
    Колега... запитайте се защо флагманските серии са само с VA?!?! Дали е защото не превъзхождат IPS-А? 2 инча са нищо сравнено с кефа, като са ви "малко" 48-ца, скочете на 55-ца OLED и не го мислете!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #3

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Колега... запитайте се защо флагманските серии са само с VA?!?! Дали е защото не превъзхождат IPS-А? 2 инча са нищо сравнено с кефа, като са ви "малко" 48-ца, скочете на 55-ца OLED и не го мислете!
    Аз точно това се питам и не го разбирам как може флагмански модел при малка промяна на ъгъла картината да се влошава Понеже имам вкъщи едно Sony от 2016 , което беше топ модел тогава с IPS и картината е по-добра от този въпросния с VA, който го взех и с промяна на ъгъла картината си оставаше същата. Както и да е , няма какво да разсъждавам повече , ясно е , че отивам на OLED. Благодаря

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    При изместване дори малко от централата гледна точка започват да се губят детайли, а пък при увеличаване на ъгъла на виждане направо става мъгла
    Чак пък ...
    Не е толкова зле, колкото го описвате. Виж първо 50"-те ЛГ-та дето са с по 4 домейна
    50" тв са само с VA панели, което не е лошо, но вече са масово само и почти нисък клас с малко домейни.
    IPS имаше до преди няколко години в 49" , но както и да го погледнем предимствата им са само на светло и под ъгъл, а трябва и добро локално.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    11
    #5

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Къде е описанието на тези домейни? Аз тъкмо се бях навил на Сони 50ка В интерес на истината имам Сони KDL-40W605B https://www.displayspecifications.com/bg/model/445f167 който е с някаква S-PVA и ъгъла на виждане си му е супер ( имам и малък LG s IPS и го сравнявам с него)

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Няма да го видиш в тоя сайт - или лично с лупа (или макро снимка или по ревюта, където е сниман панела.
    Ето в ниската им серия е с 4 домейна - https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...a-sony-50x73k/

    и в 50Х85
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...a-sony-50x85k/

    , макар и пак да е компромисно, защото е само на червения , но пък и червеният цвят е най-засегнат от деградация странично . В 55" например вече всички са с по 8 домейна.

    А ето и какво се произвеждаше в 40" -
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    11
    #7

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Хах...ясно...50ка със подобен ъгъл като старите телевизори трябва да забаряв или да гледам олед
    Благодаря за нагледното обяснение!

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Няма вече за съжаление - 48" ОЛЕД ... или направо 55", че то обикновено са на почти една и съща цена

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    11
    #9

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Няма да го видиш в тоя сайт - или лично с лупа (или макро снимка или по ревюта, където е сниман панела.
    Ето в ниската им серия е с 4 домейна - https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...a-sony-50x73k/

    и в 50Х85
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...a-sony-50x85k/

    , макар и пак да е компромисно, защото е само на червения , но пък и червеният цвят е най-засегнат от деградация странично . В 55" например вече всички са с по 8 домейна.
    Мисля че изнамерих LG с повече домейни:

    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...-lg-50up81003/

    А това е VA-a който имам и според мен не отстъпва на IPS ( имам и един малък 32 IPS)

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/w600b
    Този пост е редактиран от mouri; 09-12-22 в 15:39.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #10

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    50" IPS почти не се произвеждат
    https://www.panelook.com/modelsearch...state=1&best=0
    ориентирай се към 55" модели с IPS

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    11
    #11

    Отговор: Избор на 50 инча LED с IPS панел?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    50" IPS почти не се произвеждат
    https://www.panelook.com/modelsearch...state=1&best=0
    ориентирай се към 55" модели с IPS
    Да , 50 инча с IPS се оказа еднорог и се примирх по скоро,.Аз в момента съм с MVA - Сонито от горния пост и нямам нищо против подобен VA стига ъглите на виждане да не са ужасни и svetlio1 ме открехна че зависи от панелите и просто намерих LG с повече от 4 панела - мисля че са 12 Лошото е че се оказа че този модел UP81003LR се оказва явно рядък като се има предвид че е миналогодишен модел,а за тазгодишния UQ81003LB няма такова инфо в нета, освен да пробвам да му снимам матрицата в някой магазин
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mouri; 10-12-22 в 23:45.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на ТВ 50-55 инча
    От dtodorov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-09-16, 01:08
  2. Избор на ТВ над 40 инча
    От DeanKisyov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-16, 16:24
  3. Продавам LG LB670V 47 инча с пукнат панел
    От martin0506 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-15, 17:45
  4. Избор на ТВ ~40 инча
    От shiloto във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 27-02-15, 00:28
  5. избор на LCD-16 или 19 инча
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 31-05-11, 13:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе