Резултати от 1 до 5 от общо 5

Форсирай DVI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #1

    Форсирай DVI

    Някой знае ли, какво точно прави опцията „Форсирай DVI“ при MAG STB?
    Досега, дори не бях се заглеждал в тази настройка, но преди малко я активирах и картината стана, много по-гледка, стегната, контрастна, без шумове и трептене, а движенията станаха по-плавни, все едно добавя кадри.
    Изглежда като допълнителна обработка, която вкарва повече данни, но не съм съвсем сигурен, какво е всъщност.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2

    Отговор: Форсирай DVI

    Какво пише в книжката с инструкции за DVI? Digital Video Input ?
    Да не е промяна режима на HDMI порта?

    попитай украинците дето ги правят
    https://www.infomir.eu/

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #3

    Отговор: Форсирай DVI

    Книжката и кутия отдавна съм ги хвърлил. Това DVI е някакъв тип друга връзка, но не знам какво прави в настройките за hdmi . Изглежда е някаква хибридна връзка hdmi - dvi
    Факт е, че прави картината да изглежда по-добри, но не знам щом на пръв поглед изглежда, че работи добре, защо по дефоут е офф? Има нещо гнило... първо помислих, че е някакъв филтър, но не е.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #4

    Отговор: Форсирай DVI

    има преходник от HDMI към DVI-D, но не виждам смисъл от специална настройка.
    Най-вероятно разширява режима на работа на изходният HDMI порт.

    инструкциите на украинците са безполезни - кратки и общи
    https://wiki.infomir.eu/wiki/en:arti..._print_eng.pdf

    Между другото, сега погледнах настройките за изходящият сигнал на STB-ти..от там идва и необоснованото ти твърдение за прогресивният сигнал на Nova.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #5

    Отговор: Форсирай DVI

    Категорично, стрийма но Нова на който пише, че е 50р, е толкова. Това показва и телевизора с вътрешното приложение, това са спецификациите и в Бикс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе