Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By AntrAcsA
  • 1 Post By Gena_bs
  • 2 Post By wrathchild
  • 1 Post By AntrAcsA

Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    Казуса, ако въобще може да се нарече такъв е опит за покупка на 50" ТВ и доставката му в гр. Дупница. Колежката работи в София и съответно ходихме до най-близкия МОЛ, където имаше магазин на З**А. Харесахме нещо и дойде момента да го поръча. Консултанта обясни, че тъй като доставката е в друго населено място най-вероятно доставката ще бъде с куриер. На въпроса, а ще има ли опция за проверка на пратката, отговора беше, цитирам: "нали има гаранция". Вярно ТВ не е OLED, но все пак и LCD също се чупят, пък и не е и толкова малък 50" са към 120 см.
    Та питанката е, как процедирате при покупка на големи по размер ТВ. Поръчка онлайн и доставка с куриер (със задължителен преглед в присъствието на куриера (колкото и да бърза той) или купувате от физически магазин и си търсите бус за транспорт до дома.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #2

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    Поръчвах наскоро 65 от Техномаркет и дойде с куриер, задължително се отваря за евентуални повреди при транспорта. Пише си го при поръчката даже.

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #3

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    Да, задължително отворете пред куриера кашона за да видите поне дисплея дали е цял.. че аз имам горчив опит е един 55", преди около 3 години, който дойде с напукан дисплей !

    Когато закупиш стока от интернет магазин, по закон имаш право в 14 дневен период да го върнеш ако не си доволен, в физически магазин нямаш такива права.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 03-04-23 в 19:05.
    Swon одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    За де се огледа, то ТВ трябва да се качи и разопакова на място в дома й. Пред блока няма как, а те куриерите все бързат (разбираемо), а пък тя е и притеснителна...
    Да я пратя при румънците, там е малко по-скъпо, ама ако са по-разбрани техните куриери. Тя има лош спомен от местен офис на дядо ви еконтий, някакъв я беше попържал, че не могъл да намери адреса и сега като чу за куриер и...

    Добре де, ами ако нещо се случи и се наложи сервиз, какво прави тогава? На място това се не ремонтира, ясно, а такива неща на ръка не се носят, а и в нормална кола не влизат. Пак куриер ще трябва, нали... Каквото и да прави все до куриер се стига, ще трябва да рискува Последно, от физически магазин или през сайта им да купи, някакво значение има ли?

    Цитат Първоначално публикувано от BateB Виж публикацията
    ...
    За кой град и кой куриер ползват Техномаркет?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #5

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    София с еконт

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    Какво имаш предвид под нормална кола?
    50" си влиза с кашона нормално на задната седалка на автомобил с размерите на Opel Astra. Сега, ако се опитвате да го качите в някоя с размера на Aygo, 101 и подобна "въшки" няма да стане.
    Две подсказки:
    - в Дупница нямате ли някакъв магазин от веригите? Дори и да го нямат наличен модела, вероятно могат да го доставят. Хем ще можете да го проверите на място.
    - нямате ли познати с по-голям автомобил, баничарка или бус? Договаряте се за транспорта и сте готови.
    Вярно, че с куриерите е безплатно (уж), ама нервите и загубеното време не са. Поне за мен.
    Успех!
    berpan одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #7

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    ...
    Нямам представа какви магазини има в Дупница, аз съм от София. Всеки ден пътува до работа и обратно, до колкото знам пътуват с някаква малка кола. Тя да си реши, дали куриер или да търси бус. За мен по-добре поръчка по интернет и куриер, ако има проблем с ТВ, да го връща на мига.
    Gena_bs и berpan харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    Sorry, не те разбрах.
    В Дупница само Техномаркет от големите имат.
    При това положение май най-добре да не се набъркваш.
    За да не станеш после без вина виновен, ако нещо се обърка с доставки, качество на ТВ и т.н.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #9

    Отговор: Покупка и доставка на ТВ, от физически магазин или интернет такъв

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    За де се огледа, то ТВ трябва да се качи и разопакова на място в дома й. Пред блока няма как, а те куриерите все бързат (разбираемо), а пък тя е и притеснителна...
    Да я пратя при румънците, там е малко по-скъпо, ама ако са по-разбрани техните куриери. Тя има лош спомен от местен офис на дядо ви еконтий, някакъв я беше попържал, че не могъл да намери адреса и сега като чу за куриер и...

    Добре де, ами ако нещо се случи и се наложи сервиз, какво прави тогава? На място това се не ремонтира, ясно, а такива неща на ръка не се носят, а и в нормална кола не влизат. Пак куриер ще трябва, нали... Каквото и да прави все до куриер се стига, ще трябва да рискува Последно, от физически магазин или през сайта им да купи, някакво значение има ли?


    За кой град и кой куриер ползват Техномаркет?

    Не е обходим да се отваря или разопакова изцяло , достатъчно е да издърпай пластмасовите.. въжета АКО ги има и само да отвориш кашона от горна му страна , махате стиропорите и найлона от екрана , без да махате целия кашон, правил съм го десетки пъти така че... може би за това ми се струва лесно.

    Мисля че ти писах каква е основната разлика, която не е маловажна !
    Има много случай при които виждаш ТВ в магазина, тестваш го за 5-10 минути и си мислиш че ти харесва, и след 2-3 дни почваш да му намираш кусури. Поне при мен се случи така преди 9-10 години с един 50 " Full HD , 3D Philips, за съжаление го бях взел от местния магазин ЗОРА, в последствие когато се опитах да го върна ме размотаваха много и в крайна сметка ми отказаха, та го продадох с голяма загуба само и само да се отърва от него, от тогава не купувам ТВ от физически магазин а само онлайн заради 14 дневния период с право на връщане.
    Swon одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интернет магазин WISH
    От disco68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-01-19, 17:54
  2. Покупка на телевизор от интернет сайт.
    От HOB във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 14-04-13, 13:53
  3. Отговори: 28
    Последно: 15-07-12, 10:52
  4. Покупка на Zippo от онлайн USA магазин?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 28-04-08, 00:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе