Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за телефонни разговори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #1

    Въпрос за телефонни разговори?

    В малките градчета по морето е много модерна следната услуга - пред офиса се изкарва един телефон снабден с устройство за замерване на импулсите и се предоставя телефонна услуга на чужденци, пък и на българи на цени значително по-високи от тези на БТК - трябва все пак да се печели.

    Въпросът ми е следния: Законно ли е предоставянето на такава услуга и ако да от къде може човек да се сдобие с необходимия хардуер за отчитане на разговорите?


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Въпрос за телефонни разговори?

    обади се на някои интернет доставчик и ги питай за услугата VoIP, щр ти дадът отоговри на всичките ти въпроси включително и устройство за уизвършване на услугата

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Въпрос за телефонни разговори?

    Само уточнение: цените са значително ПО-НИСКИ от съответните на БТК - и за международни, и за междуградски разговори, а също и към мобилните оператори (иначе няма да има клиенти).



    Това, което ти трябва, освен хардуера и телефон с възможност за тонално набиране, е качествена интернет-връзка (разбирай бърза и стабилна).



    Предполагам, че в скоро време големите VoIP оператори ще покрият всички малки градчета и селца, особено по Черноморието и планинските курорти, така че побързай, ако имаш намерение да правиш подобен бизнес (и си направи добре сметката)!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Въпрос за телефонни разговори?

    Момчета,

    Тук май не става дума за VoIP телефония, а за това да се свърже към собствения телефон от градската мрежа на апарат с устройство за таксуване. В малките градчета има по една две кабинки за междуградски разговори и стават опашки[:D]



    <font color="blue">//edit</font id="blue">

    Дано съм те разбрал правилно.

    Погледни тук: http://www.elexim.com и ако имаш наистина интерес пусни един ПМ.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #5

    Въпрос за телефонни разговори?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Момчета,

    Тук май не става дума за VoIP телефония, а за това да се свърже към собствения телефон от градската мрежа на апарат с устройство за таксуване. В малките градчета има по една две кабинки за междуградски разговори и стават опашки[:D]



    <div align="right">Originally posted by Lupus - 26/05/2004 : 16:49:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Точно за това става въпрос. Питането беше към мен, но понеже аз не съм достатъчно компетентен по този въпрос, реших да попитам по-умните от мен.


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Въпрос за телефонни разговори?

    Такива устройтва се продаваха от БТК-то. Преди бяхя към 100лв. Сега дали ги има и колко струват незнам. Даже май бяха българси с едно много гаден дизайн.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    119
    #7

    Въпрос за телефонни разговори?

    @minkov: А защо си се насочил към такъв вид услуга, при положение, че цените са по-високи от тези на БТК?

    Ако се насочиш към VоIP ще е значително по-евтино, и мисля че по този начин пък ще имаш повече клиенти, и съответно повече печалба. Трябва да се насочиш към фирма, която има лиценз за телеком и качеството на услугата е добро. За момента до колкото ми е известно Спектър Нет АД имат подобен лиценз, Некском и още някои фирми.

    Спектър Нет за мен водят класацията, защото предлагат ниски сравнително цени + отлично качество.



    Наистина не разбрах защо не си се насочил към това...

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    2
    #8

    Въпрос за телефонни разговори?

    Добре, а ако трябва да избера къде да направя кабини за воип телефония - между софийски квартал, където няма такива или малък град /Дупница/, където има поне 2 места с кабини, къде според вас ще бъде по-търсено. Някой каза, че в малките градчета имало опашки, но на мен не ми се струва да е чак така...

    Вие как мислите?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Въпрос за телефонни разговори?

    @monipro,

    Добре дошъл във форума.

    Прочети внимателно първия пост. Става дума за малките градчета по морето - очевидно в курортния сезон, когато там е пълно с хора. Една услуга се предлага там, където има търсене. Разбира се, че ако направиш десетина кабини в гр.Алфатар, едва ли ще има опашки пред тях.[8D]

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    2
    #10

    Въпрос за телефонни разговори?

    добре заварили!

    съгласен съм. но едно аверче ме убеждава, че в дупница е по-подходящо отколкото в моя квартал /който е колкото цяла дупница/, защото имало много хора в италия и гърция. а че опашки няма да има... хм, аз се чудя дали ще влязат и 5 човека за деня. в крайна сметка как печелят тези кабини, които са извън "туристопотока"? например има едни на бул.Ботев-ок има араби,ама чак пък толкова. за да не са на загуба, днес трябва да имат поне 30 клиента всеки с по 5 минутен разговор до чужбина. е,добре, питам се как става тоя номер, че още не са фалирали????

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    119
    #11

    Въпрос за телефонни разговори?

    @monipro

    Не е важно колко хора имало в Гърция или Испания, важното е качеството на предлаганата услуга, цената на разговорите, обслужването и отношението към клиентите като цяло.

    Важно е мястото да е развито, защото нали се сещаш, че ако на село откриеш кабини, веднага ще се чуе "Каквай таз поштъ и как се яде?!"

    []

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 13-12-14, 06:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 12-02-13, 00:48
  3. Продавам рутери и телефонни централи
    От RuDinH0 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-12-10, 19:59
  4. Motorola Milestone на 1 ден, 0 ч. разговори
    От palmenpe във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-10, 10:38
  5. Отговори: 8
    Последно: 18-02-04, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе