Резултати от 1 до 11 от общо 11

ADSL 4 mbit бизнес план проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #1

    ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    В офиса сме на 4 Мбит ADSL през ISDN линия, от няколко месеца има непрекъснато регулярни проблеми - накъсване на връзката, големи загуби на пакети, на моменти над 50%. мрежата е направена по следния начин: модема на бтк е свързан към безжичен рутер Canyon, който раздава безжичен интернет на 4-5 лаптопа, а от него кабела влиза в суич, който достига още 6 стационарни компютъра. От Октомври насам смениха модема, прехвърлиха ADSL а на друг ISDN, но проблемите са същите. когато пакетите почнат да се губят, се логвам на модема, там е значително по добре, но като се отворят няколко сайта наведнъж, пак започва да накъсва. постепенно като започвам да включвам компютрите, и загубите се увеличават. Компютрите са чисти и не са инсталирани торент клиенти, освен това връзката не пада от някой определен компютър. След време се подобрява, после пак пада и така по няколко пъти на ден. Ползваме нета за мейл пощи с клиент Outlook, и за браузване.
    Моля ви за идеи

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Много познато !


  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Много познато !

    Ми кажи к'ъв е проблема като ти е познато де!

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Цитат Първоначално публикувано от emergency_bg
    В офиса сме на 4 Мбит ADSL през ISDN линия, от няколко месеца има непрекъснато регулярни проблеми - накъсване на връзката, големи загуби на пакети, на моменти над 50%. мрежата е направена по следния начин: модема на бтк е свързан към безжичен рутер Canyon, който раздава безжичен интернет на 4-5 лаптопа, а от него кабела влиза в суич, който достига още 6 стационарни компютъра. От Октомври насам смениха модема, прехвърлиха ADSL а на друг ISDN, но проблемите са същите. когато пакетите почнат да се губят, се логвам на модема, там е значително по добре, но като се отворят няколко сайта наведнъж, пак започва да накъсва. постепенно като започвам да включвам компютрите, и загубите се увеличават. Компютрите са чисти и не са инсталирани торент клиенти, освен това връзката не пада от някой определен компютър. След време се подобрява, после пак пада и така по няколко пъти на ден. Ползваме нета за мейл пощи с клиент Outlook, и за браузване.
    Моля ви за идеи
    Малко и от мен - гледам, че съм на 999 поста, та тамън да ми станат 1000.

    1. Писал си "големи загуби на пакети", ама не казваш до къде са тези загуби. По-точно, има ли загуби на пакети от компютрите до модема.

    2. Направи reset на рутера (мънинкото бутонче отзад) и после си го настрой наново. Това обикновено не го давам като съвет, но точно днес направих такъв reset на един Canyon-MIMO, който ми скъса нервите почти цял месец в опити да открия проблема другаде. Сега след reset-а всичко си е наред.

    3. "Компютрите са чисти ... освен това връзката не пада от някой определен компютър".
    Това "от" как да го разбираме - от всички пада еднакво, или няма такъв който като го влючиш и в тоя момент връзката да падне за всички. Намеквам за гаден вирус на някой(някои) от компютрите.
    А си написал още, че "... се логвам на модема, там е значително по добре, но като се отворят няколко сайта наведнъж, пак започва да накъсва ..." Предполагам с лаптоп се логваш и пак подобни симтоми - непременно си провери и лаптопа за вируси.

    3Б. Като почне да "пада връзката", мини по всички компютри и им пусни по едно
    ..>netstat /a /n
    за да видиш кой компютър какви връзки е направил в същия момент и дали няма някой с необичайно много.

    4. Май е правило ISDN-модемите да създават повече грижи. Имам наблюдения върху два ISDN и много други обикновени - и при двата ISDN-модеми има доста повече проблеми, отколкото при тези "обикновените".


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Ми кажи к'ъв е проблема като ти е познато де!
    просто изчаках и друго мнение
    втори човек се оплаква от ISDN ADSL

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Ми кажи к'ъв е проблема като ти е познато де!
    Нищихме го в една друга тема със сходни проблеми "ADSL през ISDN линия" и така не се разбра защо....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #7

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем


    1. Писал си "големи загуби на пакети", ама не казваш до къде са тези загуби. По-точно, има ли загуби на пакети от компютрите до модема. Пингвам abv.bg или dir.bg примерно, мисля че пингът към модема си е ок, но мога пак да проверя.
    2. Направи reset на рутера (мънинкото бутонче отзад) и после си го настрой наново. Това обикновено не го давам като съвет, но точно днес направих такъв reset на един Canyon-MIMO, който ми скъса нервите почти цял месец в опити да открия проблема другаде. Сега след reset-а всичко си е наред. Рутера сме го настройвали наново, правили сме нова мрежа но без успех. Включен в друга мрежа, рутера се държа много добре.

    3. "Компютрите са чисти ... освен това връзката не пада от някой определен компютър".
    Това "от" как да го разбираме - от всички пада еднакво, или няма такъв който като го влючиш и в тоя момент връзката да падне за всички. Намеквам за гаден вирус на някой(някои) от компютрите. Точно за да изключа вирус казвам че компютрите са добре подържани и щателно почистени, никой от тях не е единствения източник на много заявки, та да задръства канала.
    А си написал още, че "... се логвам на модема, там е значително по добре, но като се отворят няколко сайта наведнъж, пак започва да накъсва ..." Предполагам с лаптоп се логваш и пак подобни симтоми - непременно си провери и лаптопа за вируси.
    Само за статистиката, техника на БТК, който смени модема се беше логнал със своя лаптоп, който беше със супер ограничен акаунт, и при него на втория сайт, който отвори пингът се накъса. Обажда се в централата в София, но друго обяснение, освен че "тези модеми са така", не можах да чуя.
    3Б. Като почне да "пада връзката", мини по всички компютри и им пусни по едно
    ..>netstat /a /n
    за да видиш кой компютър какви връзки е направил в същия момент и дали няма някой с необичайно много.
    Няма необичайни конекции
    4. Май е правило ISDN-модемите да създават повече грижи. Имам наблюдения върху два ISDN и много други обикновени - и при двата ISDN-модеми има доста повече проблеми, отколкото при тези "обикновените".

    Последната идея на БТК е да ми намалят скоростта на 2 Мбит, защото понякога модемите им не можели да обряботват по високата скорост. Помагайте да открием проблема, явно не е само при мен

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Тъй-като доколкото виждам от постовете проблема е в ADSL-модема(просто няма как ISDN линията да е толкова зле, че проблема да се получава от нея, освен това БТК могат веднага да си проверят физическата връзка между тях и модема и ако проблема е там досега да са го видели) та решенията са доста "неприемливи".... Едното е смяна на модема, (естествено с качествен модем, не от тези китаиските на БТК), другия е ъпдейт на firmware на модема...
    Но на мен по-скоро ми е интересно друго, толкова ли няма свестни доставчици в София та сте се вързали с този ADSL...

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    1
    #9

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Здравей,
    Имам същият проблем от няколко месеца. В офиса има 30 компютъра със 2 адсл модема на бтк през isdn. Проблемът идва когато компютрите станат повечко и заявките към модема се увеличат.Мисля,че ISDN- ките модеми за ограничени на 200 заявки.(не съм сигурен).
    След 3 месеца прекарани в конфигурации на шейпъри,сменяне на исдн линии и рутери от бтк си признаха,че знаят за този проблем. Решението е едно да пуснеш адсл модема през обикновенна цифрова линия. Това означава още пари на бтк. (за жалост),

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    ... или по-малко торенти

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #11

    Re: ADSL 4 mbit бизнес план проблем

    Цитат Първоначално публикувано от moonman
    Решението е едно да пуснеш адсл модема през обикновенна цифрова линия. Това означава още пари на бтк. (за жалост),
    Така е, след една година ходене по мъките си пуснахме обикновена аналогова линия, само за ADSL а и нещата тръгнаха по вода. Въпреки че знаят за това обаче, БТК си мълчат и до последно обясняват на клиентите как имат вируси, които правят по 200 заявки едновременно, или торенти. Ние накрая пуснахме мрежата през един Линукс, да следи всяка заявка откъде идва, и естествено нямаше нито вируси, нито торенти, просто в един момент връзката се сриваше.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Готов бизнес план
    От kokyto във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-10, 09:24
  2. Wireless router - има ли значение 54 или 108 Mbit?
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-07, 13:06
  3. DC++ и доставчик БТК ADSL проблем!
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-06, 16:38
  4. Бизнес План
    От ckk_7 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе