Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как да си настроя VPN на рутера...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #1

    Как да си настроя VPN на рутера...

    Здравейте колеги ...моля някой да даде идея как да си настроя VPN на рутера. Рутера е Canyon WF 514 и искам да закача VPN-a. Сега в момента го ползвам само безжично като удължител на кабела .....т.е. набирам ВПН-а от лаптопа....работи си интернета и вътрешната мрежа по този начин. В упътването пише че поддържа ВПН, но не съм се занимавал с настройки на такива неща....Някой ако знае нека ми помогне къде и как да въведа необходимите данни, за да закача рутера ВПН. Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Как да си настроя VPN на рутера...

    [img width=800 height=474]http://free.hit.bg/dimiters-kv/Canyon.jpg[/img]

    А за да стигнеш дотам, избираш General в левия панел.

    Добавено:
    Всъщност, какво точно разбираш под VPN ?
    Това което е на картинката, е PPPoE. Хората в България масово го наричат VPN.
    На картинката в левия панел, точно под PPPoE има две други неща - PPTP и L2TP.
    В литературата на Майкрософт тези две неща са VPN, а не PPPoE.
    В някакъв смисъл, те правят едно и също - тъй наречения "тунел". Само че PPTP и L2TP правят тунела по IP-адрес, а PPPoE прави тунела по MAC-адрес.
    Тази добавка я написах по две причини:
    - да не те объркам без да искам
    - да не почне сега някой (друг) да ми прави бележки за груби неточности

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #3

    Re: Как да си настроя VPN на рутера...

    Благодаря за отговора, сега да ти обясня ........нета ми се доставя по кабел ,кабела е вързан към рутера ,а от рутера до лаптопа ползвам безжичната връзка м/у рутера и лаптопа ....за да имам интернет ,от лаптопа набирам връзка (едно такова с две компютърчета на десктопа) -там ми иска юзер и парола ....написвам си ги и давам - свържи .....и имам вече интернет....Та казаха ми, че това може да го направи рутера и да си държи постоянно качен интеренета на него, а когато се свържа с него направо да отварям експлорера. Не знам дали ти го обясних правилно .......Имам си IP ,знам gateway и DNS ама не знам къде да напиша името, паролата , всичките тези данни и дали някъде ще трябва да се пише и рутиране .....

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Как да си настроя VPN на рутера...

    Знаеш ли как се влиза в рутера за да пипаш настройките там ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #5

    Re: Как да си настроя VPN на рутера...

    Да знам как се влиза и сегашните настройки съм ги правил аз, за да го ползвам като удължител както се казва.....но просто не знам къде да напиша тези неща ,самият рутер да прави закачането ,а не да набирам ръчно ....

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Как да си настроя VPN на рутера...

    Като влезеш да го настройваш, в левия панел избираш General и после стигаш до менюто което е на картинката в по-горните постове. И там попълваш полетата Username&Password. Но преди това посочваш, че типа на WAN-връзката е PPPoE, а не е static.
    Ако след това не се получи желания ефект, влизаш вторш път и връщаш старите настройки. И питаш доставчика как точно трябва да стане, защото си опитал нещо, но не се е получило. Едва ли ще ти откаже съдействие.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #7

    Re: Как да си настроя VPN на рутера...

    Благодаря ,ще пробвам

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8

    Re:Как да си настроя VPN на рутера...

    99% e PPTP. Даже на някои рутери се избира Russia PPTP или нещо подобно. При някои мрежи има особеност, че трябва да се прави рутиране между ВПН и локала. Това го могат само някои модели рутери. Специално ние ползваме в Плевен, заради особеностите на най-голямата (дори единствената) Лан-мрежа, тези модели, които могат да правят това -
    http://www.itservice-bg.net/documentantion/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да настроя моноблок?
    От asko44 във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-07-14, 09:14
  2. Как да настроя интернет рутер Tenda
    От slave във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 18-05-10, 17:34
  3. Как да настроя радиатор с програматор на TESY?
    От ANGEL_ON във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 17-10-06, 21:52
  4. Отговори: 8
    Последно: 11-07-06, 19:38
  5. КАК ДА НАСТРОЯ 2-ТЕ МРЕЖОВИ КАРТИ
    От ain6tain във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-03, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе