Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    8
    #1

    ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    Здравейте,

    вързах жично IP Camera към ADSL Router Pirelli на Виваком (само че не тяхната камера от услугата Net Eye, а моя камера). Направих DMZ oт рутера към камерата, за да може да е достъпна отвън. Това работи, но има 2 други проблема:

    1. IP камерата не успява да качи снимки през FTP на сървър. Дава грешка при опитите да качва (според loga на камерата). Настройките на FTP в камерата са си правилни, пробвана е в друга мрежа и работи това.

    2. Рутерът Pirelli не успява да си актуализира външното IP към dyndns.com, a трябва да се прави ръчно, което обезсмисля цялата работа. Другият вариант е да не се гаси рутера, за да не се смени IP-то. Пак смешно.

    Моля за мнения по двете точки!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    1. дай си точните настройки и на фтп-то, и на камерата. правил съм да качва и е качвало...

    2. не става, защото в рутера е заложен стария домейн на dyndns, който беше .org, а вече е .com и няма как да стане

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    8
    #3

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    1. голям идиот съм, просто съм сбъркал паролата на FTP-to, сега почна да качва Sorry!!

    2. да, чак сега забелязах, че е .орг. Май трябва да се ъпгрейдне firmware na Pirelli-to...

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    8
    #4

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    дааа, втора точка обаче се оказа проблем......на сайта на компанията производител http://www.pirellibroadband.com/web/default.page
    няма съпорт за такъв рутер. Някой знае ли къде има читав ъпгрейд на Firmware version 1.18-BT_TR069_AnnexM.


  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    няма
    трябва да ползваш услугите на no-ip, колкото и да са свързани с неудобството да имаш включен компютър...

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    8
    #6

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    в SW на рутера е заложено само tzo.com (платен) и грешния dyndns.org вместо .com

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    Цитат Първоначално публикувано от shilovski
    в SW на рутера е заложено само tzo.com (платен) и грешния dyndns.org вместо .com
    ами да де

    no-ip е малка резидентна програмка, която стои включена на компа и следи за смяна на IP. ако настъпи такава, докладва на no-ip, където си актуализират DNS-а

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #8

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    момчета, dyndns.org си работи без проблем, изобщо няма нищо общо ...там си има DNS редирект на домейна и т.н. - аз ползвам в момента dyndns.org и си работи перфектно, а да не говорим, че ако не можеше да се използва иzобщо нямаше да го има в менюто за избор на host name при регистрация на нов хост в сайта на dyndns.

    Ето една последователност от настройки с който обикновено се настройва ИП камера - често се пропуска нещо и това води до проблеми - затова да ви ги напиша едно след друго за да се види дали не пропускате нещо:

    Често се случва да няма и достъп до рутера, затова всяка камера която аз съм виждал - а те не са никак малко - си има меню за dyndns - въвеждате си там host-а, login името и паролата и камерата при необхдимост си ги опреснява. вземаето на външния адрес от камерата става като камерата прави заявка към http://checkip.dyndns.com/ и си взема външното IP. Същото го прави и рутера ако там се настрои dyndns-a. Трябва да да се настрои и порт форуардинг-а. например port 8085 да прехвърля към вътрешен IP адрес 192.168.0.102. За Виваком си я има настройката във уеб страницата им. Това означава че и камерата винаги трябва да си взема от DHCP-то на рутера точно този адрес всеки път, а това се прави като направим резеравация на адреса в DHCP по MAC адреса на камерата. За Виваком също го има в страницата им - http://my.contact.bg - Моята мрежа >> LAN & DHCP настройки >> DHCP резервации. MAC адреса се изписва с разделител ':' доколкото си спомням - например 00:12:C0:10:24:A1.

    Така или иначе след като се потвърди с бутона "добави" и се изчака докато странцата се опресни проверете най-отдолу дали се е добавил ред от таблицата с това което сте направили като настройка. Ако се обърка нещо се показва грешка но тя изобщо не е написамо видимо и лесно може да се пропусне.

    Скоро монтирах 4 от тези евтини и никак не лоши камери на TP LINK -


    http://www.online-bg.com/product_inf...oducts_id=8351

    с посочените по-горе настройки и всички си работят без проблем вече 2 месеца.
    Цялата процедура за 4те камери отне около 25-30 мин. с всички настройки, MAC адрес резервации, порт форуърдинги и регистрации в dyndns и чакане да се упдейтне сайта на Виваком, което отне всъщност най-много време

    Никак не е трудно да се досетиш какво би трябвало да се направи, дори и да ти е за пръв път, само трябва да се замислиш
    успех.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    преди 2 месеца вече може да е имало redirect, но преди 4 (откогато е темата) нямаше, а аз констатирах, че няма далеч по-рано, защото на бтк интернет имам пусната IP камера отпреди 2 години и усетих смяната на домейна 5 минути след като го бяха направили. и redirect нямаше

    както и да е, лошо няма, че си си направил труда да опишеш опита си, само дето shilovski не само, че най-вероятно отдааавна си е решил проблема, ами и не е влизал във форума от месец и половина

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #10

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    аз ползвам dyndns вече не знам от колко години ... тези камери не са ми първите нито последните ... а като цяло камерите са най- лесните

    не съм забелязал да има проблем с .org и .com на на dyndns и силно се съмнявам че е имало някога такъв както и да е всеки си има право на мнение ... ако е имало такъв проблем то е било докато се опреснят днс-ите което е в рамките на 24 часа ... освн това dyndns ъпдейтър-а изобщо не работи като хората с БТК/Виваком ... там си има други проблеми и изобщо не препоръчвам човек да си навлича проблеми с него.

    описах стъпките една по една на прост език за да може всеки начинаещ да си пусне камерка - а след като прочетох коментарите просто реших, че е необходимо независимо, че статията е стара ... така или иначе всички търсим в гугъл за проблеми който имаме и попадаме на статии неазвисмо колко стари или нови са те

    в БГ често се коментират проблеми вместо да се опише крато и ясно решение на достъпен за всеки език ... рядко чета български форуми точно по тази причина ... често коментарите са от тип себеизява" ... или "кой сега е номер 1?" ... което е глупаво защото човек трябва да се изявява в професията си а не в писането по форуми ... нямам предвид никого тук конкретно ...просто такъв е стила на форумите в БГ ... сега са празници и времето отвън е лошо ... та затова драснах няколко реда ...

    камерите често имат и API с което може да се правят всички неща от уеб интерфейса ... като например бърза конфигурация ... повече от разрешените във уеб интерфейса команди ... и т.н. всеки ще намери нещо полезно за себе си ... например как да си сложа камера във уеб-страница без да е просто вземане на изображение ... да има и звук ... да ползваме аплети или ActiveX контроли и т.н. ... не е сложно и зависи от камерата ... но е добра идея ... просто е но ... step by step

    не ми е това професията, но имам нет от 94-та година (когато Драго беше млад хахаха, имаше BBS-и и Фидонет, инфотел и тем подобни ) и така или иначе ми се е налагало да се сблъсквам с много проблеми преди другите - но винаги има неща, който човек все още не знае ... и аз не знам много неща ... но знам че грешките предимно стават от лошо описание на процедурата, липса на упоритост или предоверяване на на съвети ... така че на всеки трябва да му се даде процедура и кратки съвети ... а нека той сам се убеди дали те са правилни или не за неговия конкретен случай ...

    много взех да философствам значи е време да си лягам
    желая успех на всички, че нивото в България не е никак високо и има нужда от все повече знаещи и можещи хора

  13. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    1
    #11

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    Огромни благодарности "aidmade"! Определено от теб може да се учим и са излишни подобни заяждания. А относно останалите учасници във форума и най вече на автора на темата. Редно би било след като "Най-вероятно" си е решил проблема да отдели 2-3 минути и да напише къде е бил той точо. Затова вървим назад, защото всеки попаднал на проблем тръгва да пише и да се жалва по форуми и след като го реши не си прави и малкия труд да напише какво точно е станало, за да може евентуално следващият търсещ да може да се поучи от опитите и грешките на другите.
    Аз те първа мисля да си взимам IP камера, но смятам че коментара на "aidmade" ще ми бъде от полза за което благодаря! И дай боже все повече знаещи хора да вземат участие и да дават гласност, защото все пак човек от човек се учи.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #12

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    Здравейте,

    Някой дали е пускал IP камера през мобилен интернет на Vivacom от пакетите им Traffic Unlimited ? Там също няма статичен IP адрес, поне според опинието им в сайта: "За достъп до мобилен интернет се предлагат само краен набор от динамично-разпределяни IP адреси".

    Налага ми се да правя видеонаблюдение на място където има добро покритие само на Vivacom, но не знам дали ще стане с тези динамични IP адреси, та затова питам преди да си платя абонамент и рутер от виваком.
    Моля за вашите съвети.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    Дори и да има перфектно 3G покритие на мястото, пак се съмнявам да се получи видеонаблюдението. Затова според мен е по-добре да помислиш за нещо алтернативно.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #14

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    Не държа на високо качество и много кадри в секунда, даже и да накъсва няма да е проблем, а и при H.264 компресия и ниска резолюция трансфера е от порядъка на 30-100К в секунда.
    Проблема е дали ще мога да достъпя камерата, през този виваком интернет?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:ADSL Router Pirelli на Виваком и IP Camera (проблеми с FTP, DMZ...etc)

    утре отивам да опитам подобно нещо и ще пиша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Виваком Wireless ADSL2 + router
    От Kinescopa във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-12, 11:51
  2. Проблем с ADSL модем на Виваком
    От Wish_Master във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 15-03-12, 17:57
  3. продавам ADSL router
    От farfui666 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 13:28
  4. ADSL/4-port Router въпрос
    От painmaster във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 04-04-06, 16:36
  5. БТК- ADSL + Roline Router + shaping = ?
    От Mr.TECHNO във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 07-02-06, 15:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе