Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Качествени 2.1 колони за PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1

    Качествени 2.1 колони за PC

    Здравейте. Понеже ме е хванала лудата муха да си сменя старите и добри CREATIVE T5900 с нещо по-яко, но и доста по качествено. Та след много мислене и премисляне, определяне на лимити от пари и т.н. най-големият ми проблем се оказа мястото на което мога да сложа новите говорители и освен това в тея летни месеци парите хвърчат като за световно. Та по тези и ред други причини реших да си взема 2.1 система. Като основното на което наблягам е:
    - Kачествен звук за музика и игри, филмите са след това;
    - Стерео говорителите да са двулентови, като размера на кутията в която са да не е повече от 10-11 см. широка(просто мястото до монитора е много ограничено);
    - Колоните да са магнитно екранирани, поради факта, че все още си ползвам CRT монитора DELL Р991;
    - Да има някакво дистанционно - кабелно или IR, няма значение(не мога всеки път да се навирам под бюрото и да ги спирам от там);
    - Не харесвам и не съм привърженик на "избиващият" прозорци бас, а харесвам мек и плътен бас, който не прикрива средните и ниските честоти със думкането си;
    - Определил съм си някакъв лимит от около 300$ максимум, но винаги ако се наложи могат да се добавят 20-30$ отгоре, за хубав звук.
    Примерни колони на които съм се спрял са: Klipsch Promedia 2.1, Razer Mako, Bose Companion 3, Harman - Kardon Sound Stick II, JBL Creature, Logitech Z Cinema или Z-2300.
    Големият ми проблем, е че много малко от тези колони магат да се намерят, пък камо ли и да се чуят на живо в магазините в Бг. Много моля да пишат само хора, които притежават или са слушали подобни или някой от изброените модели и марки.
    Не желая предложения от типа на: "Вземи си тея защото марката е яка" или "мани ги тея боклуци за нищо не стават", или най-изнервящият "бе копувай там некви, всичките свирят еднакво", "ти луд ли си 2.1 да взимаш, за толкова пари ще си вземеш 5.1 или 7.1"!!!
    Много благодаря, предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #2

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Лудия, тука има няколко шоурума на Бос, ще се ослушам. За Харман Кардон не съм сигурен, както и за двете други, виждал съм ги в наличност, но шоурум със всичко закачено и работещо....йок. Надявам се да не ти е много спешно.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Кlipsсh има в Плесио,ако имаш път към София. http://plesio.bg/product.php?product...&section_id=30 въпреки,че сигурно имаш пред вид тези http://www.klipsch.com/world/eu/en/p...media-2-1.aspx .Лоджитек Z-2300 не знам до колко става и дано суба му да не е като моите Logitech z3.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Popkaro, не са ми спешни, вече ми мина. Мухата избяга, инак без малко да си взема Харман-Кардона. Но малък бас, не че не свири като хората, даже много добре, но малко повечко силици, нямаше да са излишни, пък и цената от 400 лева в БГ е просто веднъж .
    Vanquished, точно старият модел, визирам. Навсякъде по ревютата все още го смятата за най-добрият комплект 2.1. колони и сравняват всичко с него. Тоя дето в Плесио, ми изглежда като извънземен, но не съм го чувал. Определено Лоджитек имат силни комплкети, но преобладаващите ревюта и мениея са, че е само много бас с никакво покритие, а още повече качетсво от колоните в музика.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #5

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Добра идея - безумно е да се дават толкова пари за пц-пластмасови колонки.Иначе на Клипш модела изглежда наистина хубав,но пак е много.И след това https://www.youtube.com/watch?v=yLjDUcl8wJs лоджитек няма да погледна.Надявах се срещу 150 лв преди 2г и половина да получа нещо прилично.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Това видео ми хареса

    Дали и в другите им модели е така? Сигурно в 10" им модела са пак 4-5 инча говорители.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Добре, защо за тия пари не си вземеш големи говорители ? Аз мисля че колкото и да са добри тия 2.1 не могат да се сравняват с големите дори и само 2 например

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Добре, защо за тия пари не си вземеш големи говорители ? Аз мисля че колкото и да са добри тия 2.1 не могат да се сравняват с големите дори и само 2 например
    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    ...Та след много мислене и премисляне, определяне на лимити от пари и т.н. най-големият ми проблем се оказа мястото на което мога да сложа новите говорители...
    ...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #9

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    извинете

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #10

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    JBL Creature II вадят уникален звук.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Цитат Първоначално публикувано от Orange
    JBL Creature II вадят уникален звук.
    Това хубаво ли е?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #12

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Orange, колонките са добри, но са за офис или малка стая коята няма никакви мебели, както при мият зъболекар, който ги има. Всеки път, когато отида при него слушам Z=ROCK през тях. Но като цяло, не са това което търся, защото са еднолентови, и за гейм не стават. В JBL магазина, където са ми познати, съм ходил да ги гледам и слушам заедно с Harman-Kardon Sound Stick II, като Хармана се представя доста по-добре.
    obshtinska_mishka, ако имах парите и мястото знам аз какво да си взема, но уви и двете са голям проблем.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #13

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    Намерих време най накрая. Можеш да ме обвиниш че съм пристрастен но за мен Боса звучи най добре. Слушах и 5.1 версията му но разликата не беше koj znae kakwa. Субуфера е малко по голям pri 5.1(547$!!!!!).
    Кардона като дизайн е много готин, но като звук според мен отстъпва. Най не ми хареса JBL.
    Ето ти и цените
    Bose - 328$
    Kardon - 191$
    Jbl - 137$
    Лоджитех не успях да открия включен за демонстрации.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #14

    Re: Качествени 2.1 колони за PC

    за тези които са ограничени в бюджета
    http://www.badzhakov.com/blog/?tag=gp-s7500

    6,5" subwoofer и двулентови сателитки от Гигадръв - почти докараха невъзможната комбинация хубаво и евтино (85 лв)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    31
    #15

    Re:Качествени 2.1 колони за PC

    Взех си Gigabyte GP-S7500 и съм доволен, но нещо не мога да ги наглася като хората- без никакви софтуерни екваваизери звучат някак "глухо", но като пусна "Live" на еквавайзера на Реалтека нещата се подобряват. Та ме интересува дали мога без това софтуено подобрение, а само от високите и ниските на колонките да се нагласят.И воабще имали някаква последователност при нагласяването на високите и ниските

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам качествени слушалки AKG K44
    От scareface във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-13, 21:31
  2. Продавам качествени hi-fi тонколони
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-13, 20:22
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  4. Качествени субтитри за The Core
    От stoianp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-03, 08:50
  5. Евтини и качествени switch-ове ;)
    От mitsy във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 17-10-02, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе