Резултати от 1 до 6 от общо 6

Съвет за съраунд колони и център

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #1

    Съвет за съраунд колони и център

    Имам ресийвър JVC 5х50 W със колони 2х60W/8 ома. Изходите за колоните са: два за фронтовите 4-16 ома и за средата и двете съраунд 8-16 ома.Намерих си изгодно три колони, две за съраунд и една за среда във вариант от 80 W или 100 W. Но проблема ми е, че са на 6 ома. Какво ще се получи ако вържа съраунда и средата, които са 6 ома на изводите за 8-16 ома. Как точно ще повлияе на цялата система.
    Благодаря предварително за съвета.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #2

    Re: Съвет за съраунд колони и център

    Без да съм голям спец, просто тия дни и аз си избирах колони и питах тук във форума доста. Доколкото четох и ми обясняваха не е много добре да се слага по ниски омове от препоръчаното, защото се товари повече ресивъра. Качва се изходната мощност, но и се товари. Реално това не би трябвало да е никакъв проблем, особено ако не увеличаваш. Реално в твоята система най-много да се окаже че при което и да е ниво на звука пращаш повече мощност към задните, но реално това може да се коригира от настройките на звука и да направиш задните си 2 колони няколко децибела по тихи от останалите. Някъде попаднах на мнения дори да сложиш съпротивление по кабела или да избереш тънък и дълъг кабел, който да вдигне с малко съпротивлението, не знам дали това е опция, нека някой разбирач се изкаже.
    Иначе мен ме достраша да си взема 4 ома колони за 6 омов ресивър и си купих 8. За по-сигурно, въпреки, че според мен ако не увеличаваш много няма никакъв проблем. Май доста хора карат на по-ниски омове от препоръчителното и си работи всичко, най-много да се включваа някоя overload защита.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #3

    Re: Съвет за съраунд колони и център


    Благодаря ти за мнението.
    То се е видяло, че "спецовете" от форума няма да обърнат внимание на моя въпрос. Жалко! Явно въпроса ми не е достоен за "висшите" им познания.
    Но на темата. Номера е, че съм намерил много изгодно едни колонки "Ямаха" на това съпротивление. Много ми харесват. Иначе въобще нямаше да повдигам въпроса.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Съвет за съраунд колони и център

    Цитат Първоначално публикувано от bukke
    Благодаря ти за мнението.
    То се е видяло, че "спецовете" от форума няма да обърнат внимание на моя въпрос. Жалко! Явно въпроса ми не е достоен за "висшите" им познания.
    Но на темата. Номера е, че съм намерил много изгодно едни колонки "Ямаха" на това съпротивление. Много ми харесват. Иначе въобще нямаше да повдигам въпроса.

    Не е много уместно да използваш ирония и кавички като не знаеш закона на Ом.

    Взимай Ямахите щом те кефят, ако не усилваш няма да имаш проблем. Това се обсъждаше наскоро...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #5

    Re: Съвет за съраунд колони и център

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Не е много уместно да използваш ирония и кавички като не знаеш закона на Ом.

    Взимай Ямахите щом те кефят, ако не усилваш няма да имаш проблем. Това се обсъждаше наскоро...
    А дали е уместно да чакам няколко дена за един елементарен, според теб отговор? Щом се засягаш, явно се чувстваш спец (без кавички). И какво значи да не усилвам???? Колко да не усилвам? ТОВА Е НЕСЕРИОЗНО!
    Очаквах компетентен отговор поскоро за това какъв точно е риска да сложа колоните с горните показатели, и струва ли си. Толкова ли е сложно? Ако е така моля за извинение!

    И нека да считаме въпроса за приключен!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Re: Съвет за съраунд колони и център

    Тея Ямахи предполагам не са някакви ''power hungry" тонколони с 15'' говорители.Така че не вярвам да имаш проблеми с тях,дори при по-голямо усилване.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Стойки за съраунд колони
    От pstoev във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 07-01-15, 19:37
  2. Отговори: 0
    Последно: 06-12-13, 16:20
  3. Продавам Субуфер JAMO и съраунд колони Yamaha
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 16:56
  4. Продавам 2 фронтални колони + център-Tannoy
    От sabrax във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 17-11-11, 15:34
  5. Център и Съраунд говорители
    От raiders във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 16-11-10, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе