Резултати от 1 до 8 от общо 8

шум в тонколоните

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #1

    шум в тонколоните

    МОЛЯ не ми триите и заключвайте темата!!!! занм че модераторите сте "всесилни".

    Здравейте,
    Първо искам да честитя новата година на всички, да пожелая здраве щастие и късмет.
    Второ да се извиня относно идеята на темата а може би и за поставянето й в този раздел. Винаги съм бил привържаник на констуктивните а не на деструктивните подходи, само че идва един момент в който трябва да се направи нещо.
    Проблемът е следният: имам съседи с които не мога да се разбера по никакъв начин нееднократно съм ги молил поне в малките часове да си намалят нивото на музиката но резултатът е по скоро отрицателен. Не мога и неискам да влизам в открита конфронтация - сигурен съм че ще загубя много повече отколкото спечеля....
    Така че да се върна на въпроса който е продиктуван от следното наблюдение: когато звъня или ми звънят по мобилния телефон преди да го вдигна и съм близо до някакви тонколони било то на радио, телевизор или компютър се наблюдават ясни и доста дразнещи смущения.
    МОЖЕ ЛИ ДА СЕ НАПРАВИ НЯКАКВО УСТРОЙСТВО НА ТОЗИ ИЛИ ДРУГ ПРИНЦИП КОЕТО ДА НАСОЧИ ПОДОБНИ СМУЩЕНИЯ И ДА ПОВЛИЯЕ ВЪРХУ ТОНКОЛОНИТЕ КОИТО СЕ НАМИРАТ В СЪСЕДНА СТАЯ РАЗДЕЛЕНА ОТ ЕДНА СТЕНА....

    ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ И МОЛЯ НЕ МЕ СЪДЕТЕ ЗА ЖЕЛАНИЕТО КОЕТО ИМАМ ДА ПРЕЧА НА "ДОБРИТЕ " СИ СЪСЕДИ.....

    идей от рода срежи кабела на кабелната, спри пусни ток и др. вандалщини на кабела за интернет....не ме интересуват. искам просто когато си позволят да бъдат нагли да не могат да си слушат съоветната музика... не искам да им причинявам никакви щети а да си отстоя правата на спокоиствие по собствен индивидуален начин!!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #2

    Re:шум в тонколоните

    Не е ли по лесно да отвиеш бушона на съседа и да го метнеш през балкона ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re:шум в тонколоните

    Когато им е силна музиката късно, набираш 112 и казваш че е така + адреса им.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #4

    Re:шум в тонколоните

    Аз пък се моля съседите ми също да станат фенове на силната музика, за да си пускам рок -концертите на воля ! А те дори нямат домашно кино и върхът на удоволствието им е Divx или както там се наименоваше, филмчета и сериалчета....които ги гледат на кампютъра.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #5

    Re:шум в тонколоните

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Когато им е силна музиката късно, набираш 112 и казваш че е така + адреса им.
    Мисля, че след 23ч. можеш да се обадиш на 166, идват първо предупреждават, ако пак дойдат имат глоба, просто трябва музиката да е силна, но не знам как не пречат и на други съседи.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #6

    Re:шум в тонколоните

    Здравейте и благодаря на всички, но нека да дам малко повече светлина в историята. Първо методи с рязане на кабели, ток по компютрите и всякакъв тип "военни действия" с по-силна музика и т.н. дадени ми в други форуми не ме интересуват. Това което искам да постигна е възможност да се появат смущения в тонколоните....Защо в тонколоните - незнам какво ползва. Е от време на време е xbox, друг път песни но според мен не е сведено само до компютър или кабеларка.
    Живея в Испания и идеята с полицията на пръв поглед звучи резонно, но не е точно така...Проблемът колкото и страно да ви се струва е в това, че в последно време вече съвсем явно се забелязва расизъм и омраза на всички чужденци....Наглите ми съседи ме запитаха и на кого мислиш че ще повярва полицията....и започнаха да пускат силно каквото и да е било, но за кратко...дори ако се обадя като дойдат ще бъде тихо...Както разбирате не мога да прибягна нито до някой от любимите ни методи за молба за уважение(например по два шамара за всеки желаещ)-ще ми излезе много солено финансово. Затова се интересувам за решаване на проблема по гореописания от мен начин или някакъв подобен....Ако можете помагайте! П.П. Ако има други които са притеснявани мисля че просто ги е страх, а има вариант само аз да съм потърпевш, защото стените са много тънки а тези са точно до мен....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re:шум в тонколоните

    1/Викаш полицаите - музиката е силна - няма на кого да вярват, те чуват. Не е нужно да ги предупреждаваш, че си ги викнал, за да намалят. Предварително виж какъв е закона
    2/Освен теб, най-вероятно има и други съседи - говори с тях те да се оплачат, ако и на тях им пречи
    3/Изолираш си стената - поне до някъде ще намали шума - струва $$$

    Това, което искаш, не мисля че е възможно.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #8

    Re:шум в тонколоните

    Малко офтопик и от мен.
    Не правете това вкъщи!
    http://www.high.h1.ru/energy/em/2/index.htm - някой спомена за магнетрон от печка и сателитна антена...

    Това е линк даден от ЦИГУЛ в
    http://www.bgaudioclub.org/forum/viewtopic.php?t=15515

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За дунапрена в тонколоните
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 11
    Последно: 14-07-14, 13:14
  2. Отговори: 5
    Последно: 07-04-11, 19:27
  3. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе