Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #1

    Тонколони

    Здравейте,искам да ви попитам дали съществуват говорители за компютър от типа на 5+1 за домашно кино без кабели???Как се включват към компа??

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Тонколони

    Говорители има в радиото и в телевизията. Четат новините.
    А такива тонколони има за някои системи за домашно кино. Към моята са такива. Сигнала влиза в съббуфера. Там е усилвателя и предавател. Предните три колонки са свързани с кабел. За задните две сигнала се подава към приемник, в който също има усилвател, за който са свързани задните две. Така си спестявам мотаенето на кабели през целия хол.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #3

    Re:Тонколони

    На мен също за това ми трябва,за да не размотава кабели по дневната.А по отделно продават ли се,къде,сайт??Стават ли да се свързват към компа?

  5. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #4

    Re:Тонколони


  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re:Тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Говорители има в радиото и в телевизията. Четат новините.
    Хареса ми лекото чувств за хумор, но Потребителя е коректен. Защото думата "говорител" е от малкото с двойно заначение - Устройство, което при свързване към съответното оборудване издава звук - бълг. тълковен речник.
    В Сони център има такъв комплект за PC с безжични задни колонки.

    Друг вариант в сферата на мечтите ми е Bang & Olufsen и техните комплекти BeoLab

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Хареса ми лекото чувств за хумор, но Потребителя е коректен. Защото думата "говорител" е от малкото с двойно заначение - Устройство, което при свързване към съответното оборудване издава звук - бълг. тълковен речник.
    ......
    Нека все пак бъдем точни когато употребяваме даден термин. Говорител или високоговорител е самото устройство, което превръща електрическите колебания в звук. В поста си Потребителят има предвид тонколони, в които има освен говорител(и) и още ред други неща.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. тонколони за пц 2 /2.1
    От get във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-12, 09:49
  2. Отговори: 6
    Последно: 27-12-11, 21:59
  3. Тонколони?
    От roki999 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-09, 10:48
  4. тонколони
    От ggbg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-05, 13:02
  5. Тонколони 5.1
    От crow във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-04, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе