Резултати от 1 до 14 от общо 14

Какви 5.1 колони?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #1

    Какви 5.1 колони?

    Здравейте,
    искам да си взема някаква 5.1. колони до 200 лв., за този ресивър SONY STR-DE497: http://www.sony.co.uk/product/hfc-amplifier/str-de497
    Знам, че на повечето от вас, едната колона струва повече, но стаята ми е 16 кв., а и до сега имам опит само с 16 W Бас и 5 W сателити за компютър, така че за сега примернно 70 W бас и 50 W сателити ще ми свършат работа. Плеъра е Diva Full HD
    Мисля, да си взема система за домашно кино, като ползвам само колоните. За ДВД плеъра имам други планове. Може ли да стане така?
    Примерно нещо такова http://www.technomarket.bg/products/...msung-ht-ds900
    http://www.technomarket.bg/products/...msung-ht-ds420

    За тази система http://www.technomarket.bg/products/...aewoo-hc-4180x пише, МОЩНОСТ 5 Х 80 W /120 W SUBWOOFER
    Това значи ли, че ресивъра няма да може да захрани баса, защото е 120 W, а ресивъра 100W

    Другия вариант е пак колони за компютър http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=533905

    Очаквам Вашите мнения!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #2

    Re:Какви 5.1 колони?

    Привет!
    Тези системи, които си показал, за тях не ти е нужен рисийвър, защото усилвателя е в суббуфера и можеш директно да вържеш плеъра към тях. Относно мощностите не се притеснявай толкова. Аз бих предпочел да си купя комплект тонколони за РС пред тези системи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #3

    Re:Какви 5.1 колони?

    Аз ресивъра ще го ползвам заради оптичната връзка от Diva Full HD към ресивъра, защото няма иначе как да свържа колоните. Също и заради декодерите на DTS, DD и т.н.
    А защо би предпочел колоните за компютър, пред тези системи?

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Какви 5.1 колони?

    тези модели които си показал са от преди 5 години ,че и повече.Новите системи си имат оптичен или коаксиален вход а също така DTS, DD.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #5

    Re:Какви 5.1 колони?

    Искам да гледам HD, FULL HD, от хард диск. За целта си имам Diva FULL HD Player. На тези системи, които съм посочил, не ме интересуват плеърите, а колоните.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Какви 5.1 колони?

    Кой говори за плеърите на системите по нагоре ти обясниха ,че могат да се ползват тези системи без ресийвър -това са ти колони и услилвател в една система имат си входове и може да си гледаш каквото искаш свързано периферно с тях.Аз не виждам смисъл да купиш някоя от тея мостри и ресийвър и да си играеш да ги свързваш още повече ,че са с малки омове и само изтърбушени мостри.За комп.колонки също се откажи да ги свързваш с ресийвър.Има и такива модели с оптика по добре нещо от тях http://www.logitech.com/en-us/speake...rs/devices/224 Вярно не са 200лв ама ресийвъра отпада в случая освен ако не си го купил вече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #7

    Re:Какви 5.1 колони?

    Колоните за компютър, дето съм ги дал са 8 ома. Защо да се откажа от тях?
    А как да разбера по колко ома са системите до 200 лв? Аз търся нови колони, защото имам сега с 4 ома, но ресивъра е за 8.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #8

    Re:Какви 5.1 колони?

    Извинявам се предварително на колегата че ще използвам неговата тема но и аз си блъскам главата със същата дилема - трябват ми колони 5,1 за същата цел че за ресивър няма кинти не искам нещо мощно , само да имат цифрови входове или един от двата независимо дали оптика или коаксиал че Дивата само така може да се върже . Та препоръчайте ми компютърни колонки 5,1 да търся или да търся система за домашно кино втора ръка със съответните входове че бюджета за момента е доста тънак

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #9

    Re:Какви 5.1 колони?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanb
    Извинявам се предварително на колегата че ще използвам неговата тема но и аз си блъскам главата със същата дилема - трябват ми колони 5,1 за същата цел че за ресивър няма кинти не искам нещо мощно , само да имат цифрови входове или един от двата независимо дали оптика или коаксиал че Дивата само така може да се върже . Та препоръчайте ми компютърни колонки 5,1 да търся или да търся система за домашно кино втора ръка със съответните входове че бюджета за момента е доста тънак
    Вариянтът за теб са прословутите logytech z5500.Имат декодери(цифров вход) а и ги харесват много като звучене-лично аз не съм ги чувал.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #10

    Re:Какви 5.1 колони?

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Вариянтът за теб са прословутите logytech z5500.Имат декодери(цифров вход) а и ги харесват много като звучене-лично аз не съм ги чувал.
    много парички

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #11

    Re:Какви 5.1 колони?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanb
    много парички
    Търси ги втора ръка.По принцип комплектите с вградени декодери са с цени x2 от тези без а и по-рядко се намират.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #12

    Re:Какви 5.1 колони?

    Ами май отивам на вариант домашно кино втора ръка , намерих едно с нужните входове на прилична цена и ще го взема .

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #13

    Re:Какви 5.1 колони?

    Колега, кажи какво си харесал и мислиш, че ще върши работа?!
    Аз имам 5.1 Logitech X-530, но те нямат входове, а имам Ейсър 5738 с 5.1 ама оптично през S/PDIF и естествено не може да стане свързване. Пък някой ако има идея как да стане и по-тънко да се мине, моля за съвет.

    Четох в английския ааудио-видео форум, че за Цената си Logitech нямат равни, поне при евтините модели.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #14

    Re:Какви 5.1 колони?

    Ами намерих това домашно кино Samsung HT-DM150 и мисля че ще върши работа , а относно цената на Z-5500 не мога да си ги позволя , един приятел има такива свирят перфектно но са цифроманиа , 649 лв. , за тия пари мисля че може да се намери ресивър + колони втора ръка , а Ложитека никой не си го продава на тия пари дето мога да дам .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Yamaha RX-V 671 + какви колони ?
    От maddog9 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-12, 17:56
  2. Какви колони да избера ?
    От Snate във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 01-08-10, 21:55
  3. Отговори: 21
    Последно: 02-09-08, 11:27
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  5. Какви колони за Sony STR-DG 500
    От hunter79 във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 16-10-07, 12:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе