Резултати от 1 до 11 от общо 11

Компютър до тонколона?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    Компютър до тонколона?

    Здравейте,

    Мястото ме ограничава и се нагала компютърът да е долепен точно до основата на фронтална колона от рода на това комплектче: http://www.pioneer.eu/eur/products/4...3TB/index.html . Колоните се водят магнитно екранирани, но все си мисля, че не е добра идея... Имам ли основания за притеснение?

    Весело посрещане на 2012-та!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #2

    Re:Компютър до тонколона?

    От където и да го погледнеш не е добра идея. Меко казано. Рискуваш да си хвърлиш харддиска, да не говорим, че магнитното поле по никакъв начин не действа добре на работата на високотехнологично електронно устройство като компютъра. По-добре намери начин да ги разделиш!

  4. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3

    Re:Компютър до тонколона?

    Това е много стар мит!
    Да - магнитът пречи като въздейства на магнитните глави, но това е когато го "лепнеш" на HDD.
    В реални условия, кутията е прекрасна екранировка за цялата електроника. Няма да имаш никакви проблеми да сложиш колоните до PC .

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Re:Компютър до тонколона?

    В крайна сметка реших да ги разделя, въпреки че би било удобно да сложа Sub-a до компютъра, но... и той ще е на около 1,5 м отстояние.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    52
    #5

    Re:Компютър до тонколона?

    Остави магнитното поле,ами силните вибрации не са първи приятел на хард диска!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    18
    #6

    Re:Компютър до тонколона?

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Това е много стар мит!
    Да - магнитът пречи като въздейства на магнитните глави, но това е когато го "лепнеш" на HDD.
    В реални условия, кутията е прекрасна екранировка за цялата електроника. Няма да имаш никакви проблеми да сложиш колоните до PC .
    Понеже е мит затова в инструкциите за безопасно ползване както на хардовете така и на целите компютри си пише да не се използват в близост до източници на магнитни полета, някъде дори с червено. А и магнитното поле не въздейства толкова на главите, колкото на дисковете, върху които е нанесен магнитния слой. На главите само може да им пречи за четенето. А за "екранировката" направо ме разби ! Сериозно, порови първо из някой учебник по физика или пробвай с гугъла, няма да ти е излишно !

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Компютър до тонколона?

    Без да те обиждам, но първото ми образование е инженер компютърни системи. Като съм писал дипломна работа точно за съхранение да данни от гледна точка на надежността на хардуера........

    Написаното в червено е с цел производителя да си "върже гащите", че не носи отговорност за загуба на данни.

    ПП. Ако ти се занимава, отвори си тема в Хардуер и да продължим
    Там сам можеш да опиташ да обориш Теоремата на Гаус и Принципа на Фарадеевия кафез .... и след това да вземеш Нобеловата награда по Физика ....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #8

    Re:Компютър до тонколона?

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Без да те обиждам, но първото ми образование е инженер компютърни системи. Като съм писал дипломна работа точно за съхранение да данни от гледна точка на надежността на хардуера........

    Написаното в червено е с цел производителя да си "върже гащите", че не носи отговорност за загуба на данни.

    ПП. Ако ти се занимава, отвори си тема в Хардуер и да продължим
    Там сам можеш да опиташ да обориш Теоремата на Гаус и Принципа на Фарадеевия кафез .... и след това да вземеш Нобеловата награда по Физика ....
    Господин инженер, хубаво е, че с лекота цитирате горепосочените принципи и теореми, за съжаление неправилно. Само искам да ви припомня, че теоремата на Гаус се отнася за електродинамиката и дефинира потокът на електричното поле, преминаващ през затворена повърхност, който всъщност е общата стойност на заряда разделен на диелектретната пропускливост. Разбира се правя уточнението, че това е интегралното му изражение, което евентуално би имало отношение към въпроса. Евентуално, не и пряко! А за фарадеевата клетка и децата от училище ще ви кажат, че електрическо поле във вътрешността на празна клетка практически не съществува (равно на 0), тъй като неговият потокът е нулев, а той е пропорционален на алгебричната сума на зарядите във вътрешността на повърхността - т.е. токът протича по повърхността, а не отвътре (пример - в кола не може да ви удари светкавица). Та да попитам - къде изобщо става дума за магнитно поле? Само не ми цитирайте правилото, че всеки проводник под напрежение генерира електомагнитно поле (магнитно свойство на електрическия ток), не би било коректен пример. И още нещо, всеки може да си направи елементарният експеримент да си залепи един магнит на кутията на компютъра за определено време и ми каже, когато отлепи магнита, колко време след това самата кутия сама ще привлича ферометални предмети или с други думи самата тя ще е станала постоянен магнит.
    Не бих взел отношение в темата, но свободната интерпретация на научни термини е некоректна и действително смехотворна за онези, които я поназнайват. Нищо лично спрямо вас, разбира се и моля да бъда извинен, ако тонът ми преминава границите на възпитанието!

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:Компютър до тонколона?

    Няма как да Ви се обиждам на упорството да докажете, че сте прав /макар и преминал доброто възпитание/.....
    Но, бягате от въпроса - как ще се повреди HDD и ....дали ще се повреди? Понеже нямам време да си намагнитвам кутията на компютъра Реших да експериментирам.
    Днес си направих експеримент, като свалих стар компютър от тавана с 3.2 GB Seagate и 2.1 GB Bigfood. Поставих върху кутията два Eminence 15" говорителя за 4-5 часа, е ..... стария Win98 "запали" без проблем.

    С това мисля да приключа темата, може Вие да имате обратни на моя пример и да ги споделите ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #10

    Re:Компютър до тонколона?

    На въпроса "как и дали" само бих могъл да ви уверя, че въз основа на дългогодишния си скромен опит в отстраняването на повреди по твърди дискове (и не само) смея все пак да твърдя, че проблеми след излагане на магнитно поле, особено дълготрайно и постоянно винаги се получават, независимо дали са по-малки или по-големи. Особено ако компютърът е разположен до тонколона (не за компютър разбира се, а за стерео система) и колкото колоната, респективно магнитите в нея са по-големи, толкова и магнитното им поле е с по-голям обхват и интензитет. Относно "упорството" ми - не познавам човек, който не би (както казвате вие) упорствал за да докаже своя евентуална правота в това число и самият вие, предполагам. Ще ми простите "упорството", но и самият вие разбрахте, че тезата ми всъщност почива на простичката истина, че Теоремата на Гаус и принципа на Фарадеевия кафез, които цитирахте нямат пряко отношение към въпроса. Никакво! Елементарната справка за теорията им го показва и всеки с достъп до Интернет би могъл да я направи (да кажем в Уикипедия! http://bg.wikipedia.org/wiki/Теорема_на_Гаус . Примерно!). И да, имам примери. Много (за съжаление)! Но съм напълно съгласен с вас, че е излишно да превръщаме конкретната тема в място за спор, било то и терминологично обоснован и се присъединявам към желанието ви това да бъде неговата точка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    18
    #11

    Re:Компютър до тонколона?

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Без да те обиждам, но първото ми образование е инженер компютърни системи. Като съм писал дипломна работа точно за съхранение да данни от гледна точка на надежността на хардуера........

    Написаното в червено е с цел производителя да си "върже гащите", че не носи отговорност за загуба на данни.

    ПП. Ако ти се занимава, отвори си тема в Хардуер и да продължим
    Там сам можеш да опиташ да обориш Теоремата на Гаус и Принципа на Фарадеевия кафез .... и след това да вземеш Нобеловата награда по Физика ....
    Дори и аз си правя отверките магнитни като ги подържа на някой магнит! Теоремата на Гаус не бях я чувал, ама си направих труда да я прочета и се оказа, че напразно я споменаваш. Не че си длъжен да си съгласен с мнението, което изказах по-горе, ама само не ми стана ясно за какъв ти беше да се биеш в гърдите, че си инженер и колко ги разбираш нещата, пък колко сме тъпи останалите. Единственото, което стана ясно, е че от първото си образование си се сдобил само с самочувствие без реално покритие, но не и с реални знания. Както преди ти казах - прочети първо малко, после се прави на експерт-инжинер! Или като си модератор щом ти казваш нещо - то е правилното? Сам си отговори, аз повече няма да вземам участие в този спор, който в крайна сметка са оказа и излишен - то момчето още горе си пише, че колоните му са магнитноекранирани - предназначени са за ползване до компютър и монитор.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 03-06-15, 10:11
  2. Отговори: 7
    Последно: 09-02-14, 12:53
  3. Търся / Kупувам B&W dm 601 s2 тонколона/и
    От petarsam във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 12-12-13, 16:03
  4. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05
  5. от компютър в компютър
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 18-02-05, 09:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе