Резултати от 1 до 14 от общо 14

Помощ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    7
    #1

    Помощ...

    Здр. Искам да ви помоля за малко помощ...
    Взех си един скапан усилвател(толкова пари имах)..Yamaha RX-V371....и го ползвам с колони от уредба Филипс.С миналия усилвател нямах проблеми,но с тоя имам.Чува се леко бучене....не разбирам мн ,но като че ли омовете не са както трябва.Колоните са 6 ома..,на усилвателя пише че работи с 4,6,8 и нагоре ома,въпреки това все си мисля че има ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ омове за усилвателя,не аз нищо не намерих в нета...Някой имали представа от какво е бученето..,и какви колони да си взема да спре това бучене..!!!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Помощ...

    Пусни усилвателя без на входа да има закачено устройство. Ако няма шум причината е ясна. Или усилвателя се възбужда или на входа нещо подава постоянен сигнал

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3

    Отговор: Помощ...

    Не е от колоните. Като оставим бученето настрана, звука как е?
    Слаба маса вероятно - вкарай добре всички букси с леко завъртане, леко размести/огъни кабелите.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Помощ...

    ами звука е добре....,даже вчера гледах филм...всичко беше наред.Само като е намалено се чува бученето и мн дразни.Колоните имайте в предвид че са поне на 15г.Слаба маса ми се струва доста логично,ще ги проверя тези работи..,или е това или,все си мисля че е от некоректни омове.Защото на другия ми усилвател(RX-V 461) -никакви проблеми..
    stenly-не съм мн в час ман..,но как така на входа няма да имам закачено устройство(колони ли демек..нали през тях се чува това бучене...иначе като го включа без колони само в контакта няма никакви проблеми,пък и то звука няма от къде да дойде...
    може би нямаш това предвид,но обясни ми като на Lamer...

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Помощ...

    по принцип колоните са на изхода а не на входа На входа на усилвателя закачаш устройство което ще дава сигнал

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Помощ...

    :rolleyes:...ми нямам нищо закачено човек...от компа HDMA към ТВ-то от ТВ-то към Усилвателя посредством изхода на слушалките(защото нямам оптика на ТВ-то)..,на усилвателя на 2та канала-2 колони+1 съраунд...и това е.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Помощ...

    Махни кабела от телевизора който влиза в усилвателя, идеята е на входа на усилвателя за теста да няма нищо и само да са закачени колоните ......

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: Помощ...

    Цитат Първоначално публикувано от gustomaina Виж публикацията
    :rolleyes:...ми нямам нищо закачено човек...от компа HDMA към ТВ-то от ТВ-то към Усилвателя посредством изхода на слушалките(защото нямам оптика на ТВ-то)..,на усилвателя на 2та канала-2 колони+1 съраунд...и това е.
    А защо не направиш връзката - компютър>ресивър>тв , като ползваш само HDMI ? И да изключваш уредите преди да свързваш/разкачаш HDMI кабелите .

    п.п. ТВ какъв е , че нещо не се сещам за такъв без оптика ?

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #9

    Отговор: Помощ...

    Цитат Първоначално публикувано от gustomaina Виж публикацията
    Здр. Искам да ви помоля за малко помощ...
    Взех си един скапан усилвател(толкова пари имах)..Yamaha RX-V371....и го ползвам с колони от уредба Филипс.С миналия усилвател нямах проблеми,но с тоя имам.Чува се леко бучене....не разбирам мн ,но като че ли омовете не са както трябва.Колоните са 6 ома..,на усилвателя пише че работи с 4,6,8 и нагоре ома,въпреки това все си мисля че има ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ омове за усилвателя,не аз нищо не намерих в нета...Някой имали представа от какво е бученето..,и какви колони да си взема да спре това бучене..!!!
    Ако ти е възможно , направи проба с други колони , не от уредба , а такива за дом.кино . Ямахата си е наред , според мен . Всяко нещо си има конкретно предназначение , иначе си губи ефекта и в случая става ... дефект . Лично мнение .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията

    п.п. ТВ какъв е , че нещо не се сещам за такъв без оптика ?
    Намират се и без , само с коаксиал , но наистина са редки случаи .

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #10

    Отговор: Помощ...

    Изходът от слушалките е най-неудачният избор....Да ти е идвало на ум да провериш, какъв е импенданса на изхода за слушалки и входа на ресивъра? Там не случайно пише PHONES...

    Намали усилвателя и увеличавай само от телевизора.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Помощ...

    Ako има коаксиален, вземи си един дак и си в джаза. Звука е много по-добър
    Този пост е редактиран от stenly; 27-11-13 в 15:06.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Помощ...

    тела е НЕО 39' и няма оптика деа.....виж за импеданса на слушалките не съм се сетил да го проверя.....,
    ще направя проби и ще пиша...
    Благодаря момци....

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #13

    Отговор: Помощ...

    Това , че няма оптика , не е проблем . Има ли въобще някакъв цифров аудиоизход този телевизор Нео ? Има си конвертори за целта .

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Отговор: Помощ...

    Нали има HDMI - прави си връзката компютър>ресивър>тв през HDMI (както бях писал по-нагоре) и забравя за проблемите , а би трябвало да може и с едно дист. да управлява тв и ресивъра .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе