Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree1Одобрявам

Избор на тонколони за слушане на музика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    1
    #1

    Избор на тонколони за слушане на музика

    Здравейте, маниаци!

    Имам нужда от съвет относно закупуване на две тонколони за слушане на музика. Разполагам със усилвател Technics SU-V55A. Информацията, предоставена от Technics, която виждам за модела е: изходна мощност на 4 ома - 2 х 100 вата; изходна мощност на 8 ома - 2 х 60 вата.

    Помещението е 30 квадрата. Търся колони, които да изкарват качествен звук, хубав и плътен бас и не на последно място да свирят силно, без неприятни изкривявания.

    Бюджетът е 300-400лв. Предполагам, че няма смисъл да гледам нови тонколони за тези пари. Въпросът ми е по-изгодно ли ще бъде да поръчам някъде да ми ги сглобят ръчно или да се ориентирам към готови модели втора употреба? И съответно какво бихте ми препоръчали като модел, приличен за тези пари.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Има един чичо в Младост 1 зад Билла - продава доста колони. Иди с парите и си харесай. Според мен ще си намериш чифт, който да ти допадне как свири. Ние отидохме уж само да слушаме, но си тръгнахме с едни Quadral на 20+ години. Като за аматьор като мен свирят чудесно - купи си ги приятел, а аз слушам едни Technics SB-7 на подобна възраст със сменени гофри на басите и даже малко му завиждам вече.
    Има много хора, които са твърдо против старите колони, но аз нови и хубави не мога да си позволя, а нови и смотани съм слушал и повече не искам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #3

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    За тези при Тъндър чисто нови + преработка биха показали добър резултат.
    Поне кутиите и басите са им на ниво за парите си, но средите и високите са пълна мазаница!
    Ако вземеш някой стари, зависи какви, ще береш ядове с реставрация на гофри, мустаци, а току виж и нещо друго по тях.
    За мощно звучене старите колони вървят в доста по-виск бюджет.

  5. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #4

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Аз не разбрах ти какво точно препоръча?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #5

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика


  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #6

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    С какво да смени средите и високите ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #7

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Dali Zensor. Качество без компромиси. Печелили маса награди. Да не те притеснява че са "малки"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #8

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Цитат Първоначално публикувано от Петър Младенов Виж публикацията
    Dali Zensor. Качество без компромиси. Печелили маса награди. Да не те притеснява че са "малки"
    Съглане съм колега, но цените са им х10.
    Ако ще говорим за таива марки има мнго други освен тях.
    Все пак той даде бюджет!

    Към автора:
    Средите и всоките не бива винаги да се сменят. Нап ърво място ако сап ри мен колоните се почва от тестване дали самите говорилтие могат и до каква степе да свирят добре. В повечето случай имат проблеми съссредите, от където проблема е, че не изплзват точно СЧ говорител, а в повечето лсуччай мид-бас, от там се получава гадно звучене, пик и не достат

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #9

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    Съглане съм колега, но цените са им х10.
    Ако ще говорим за таива марки има мнго други освен тях.
    Все пак той даде бюджет!

    Ами точно в бюджета са Dali Zensor 1 - 339лв. 2 броя. Цените по 10 ???? това не го разбрах.
    Автора иска да слуша стерео, т.е. му трябват само 2.
    Колоните са истински, не ширпотреба. Отговарят и за изискванията му за мощност (не че в домашни условия може да я използва). С множество награди - избрани за тонколона номер 1 в класа си
    Качество проверено лично.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #10

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Опа бе да изкам дадох Ентер и постна мнеиет, а тъпия форум няма едит!

    продължавам:
    След тестване на всички ВГ, в повечето случай при тъндър колоните, че оказва че са критично зле само СЧ и ВЧ. НЧ се държат добре!
    От там идва преработка на филтъра, след тов и на говорителите. Нв всеки моце да направи това обаче. Който няма знанията може да ги смени, но само със смяна на ВГ, без да се пипне филтъра строго според дадените ВГ няма да има ефект какъв трябва.
    В много от случаите зависи за кой модел говорим, се е получавало само с модване на филтъра и СЧ или смяна на него.
    Като цяло кутиите са им добре направени за парите си, материала е един от най-добре звучащите видове, не е ПДЧ, не е МДФ, а е нещо което само китайците ползват не знам кк се води но от към ниски честоти с него се постига най-ярно звучене без излишни резонанси.
    Ако искаш да купуваш някакви колони уж немски, датски и тн от порядъка на Елак Елтакс и тн заби, това е по-зле и от тъндър!
    Купи си уред с немска марка Елта и виж за какво говорим

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Петър Младенов Виж публикацията
    Ами точно в бюджета са Dali Zensor 1 - 339лв. 2 броя. Цените по 10 ???? това не го разбрах.
    Автора иска да слуша стерео, т.е. му трябват само 2.
    Колоните са истински, не ширпотреба. Отговарят и за изискванията му за мощност (не че в домашни условия може да я използва)
    Проверено лично.
    Човека точно и ясно написа: Търся колони, които да изкарват качествен звук, хубав и плътен бас и не на последно място да свирят силно, без неприятни изкривявания.
    Първо с този 5,5" мид-бас нито ще изкара хубав бас, поради две причини нито е суб-бас говорител, малък е на площ!
    Второ това нещо пуснато да свири бас, трябва да покрие и достатъчно в СЧ спектър, нали знаеш това ако се набузи на 100 вата ако не изгори какви ще стане със звука?
    Трето къде отива той 56Хц долна граница... това са си чисти сателитни колони, то няма адекватен бас, да не говорим за съб бас!
    Отделно тия 86,5дб като гледам там 100вата няма да му стигнат

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    И ти казваш, че Тъндър ще изкара нещо добро от себе си Това ще е интересно да се чуе! Колкото и да съм ги слушал баса им бе ужасен и бумтящ.

    Към автора - с този бюджет се насочи към нещо 2ра ръка или вдигни бюджета. Хващаш усилвателя под ръка /щом смяташ, че този е добър/ и обикаляш докато не намериш "твоите" колони. За 30м2 ще ти трябва може би и нещо по голямо.
    Другия вариант е да ти подскажа за E*AG ... там имат Dali и при поръчка и тест на място в къщи ако не ти харесат можеш да ги върнеш. Т.е. може да пробваш с Zensor 3 и ако не ти стига баса да скочиш на Zensor 7. Ако и тогава не ти стига е добре да погледнеш как може да си добавиш и един субуфер.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Да използвам темата, за да не отварям нова. Търся си ОТ - някой знае ли свястно място за втора употреба. Търся си нещо пасивно, дървено, трилентово около 60-80W....

    - - - - - - - - - -

    Някой има ли инфо за PIP-audio. На хартия изглеждат не зле, но ако някой ги е слушал, какви са отзивите?

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    ....................................

    - - - - - - - - - -

    Някой има ли инфо за PIP-audio. На хартия изглеждат не зле, но ако някой ги е слушал, какви са отзивите?
    БГ марка , евтини китайски компоненти , уж сглобени у нас . Звучат като за цената си и ... Тъндър . Ако няма с какво да ги сравниш , може и да ти харесат .

    И защо трилентови ?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    БГ марка , евтини китайски компоненти , уж сглобени у нас . Звучат като за цената си и ... Тъндър . Ако няма с какво да ги сравниш , може и да ти харесат .

    И защо трилентови ?
    Ами, по принцип, търся си нещо класическо в стария стил, а и с такъв звук. Организирам си една стаичка в която няма да има нищи цифрово и ще се слуша музика - никакви телевизори, никакви уфери - чисто стерео с две колони.

    П.С. Имам с какво да ги сравня и няма да ми харесат, както усещам - мерси!
    Този пост е редактиран от tony34al; 25-02-17 в 16:00.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #15

    Отговор: Избор на тонколони за слушане на музика

    Сиреч тип някои дърти Пайнер-ки търсиш ... Аudiozavar.com
    Силно съм скептичен към подобни антики , ама всеки си решава - Аudiozavar.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на слушалки за музика.
    От Hero във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 15
    Последно: 12-01-17, 22:22
  2. Избор на колони за кино и музика!
    От conrad във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 07-09-12, 22:18
  3. Избор на Media Player за музика
    От DigitriX във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 11
    Последно: 31-08-11, 14:24
  4. Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla
    От rude_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-02-09, 08:50
  5. Онлайн слушане на музика с Winamp
    От Cko във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 31-12-03, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе