Резултати от 1 до 9 от общо 9

Питане относно тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #1

    Питане относно тонколони

    Здравейте,
    Пиша тук с молба за съдействие, купих си преди време Marantz SR5011 и ОТ DALI Zensor 3 за фонт, да събера к-кт за домашно кино не стигнаха средства. Та по същество, има малка възможност да си взема dali helicon 300 втора употреба и въпросите са ми:
    - мога ли да ги сложа тях за предни Zensor 3 за съраунд, впреки че са различен клас колони и Zensor 3 са 6 ома, а Хеликона 4 ома
    - нямам място за стойки отпред, дали може да се сложат на стойки на стена до телевизора или такива стойки се ползват само за съраунд не и за букшелф колони
    - или да не правя глупости и да ги сложа в отделна стая, като ползвам ZONE 2 на ресивъра или съвсем отделно
    Блгодаря предваритлно!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2

    Отговор: Питане относно тонколони

    Ако ресивъра подържа 4 ома и има опция за ръчна настройка на омовете, се настройват на стойността на ОТ с най-ниски омове. Иначе би трябвало да си свиркат добре заедно. Само е хубаво да измислиш приличен център и суб, щото за многоканална система те са по-важни от съраунд говорителите.
    Колоните на стойки на стената... силно непрепоръчително. Особено предвид задния бас порт.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #3

    Отговор: Питане относно тонколони

    Явно няма да ми се получат нещата, суб и център от тази серия са хиляди левове, може би ще пробвам да ги чуя как звучат и без стойки. Да ги вържа с ресивъра за в друга стая ще ми трябва поне 15 метра кабели, за какви цифри става въпрос ми става лошо, а и не знам дали може толкова дълги кабели. Предполагам ще си търся решение да си ги слушам съвсем отделно, за да не развалям звученето на хубавите колони. Надявам се някой да даде съвет но...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #4

    Отговор: Питане относно тонколони

    Централната тонколона може да бъде и по-нисък клас, но е желателно да е от същата марка.
    Колкото до субуфера, изобщо не е необходимо дори да бъде същата марка.
    Това с втората стая е голям филм. По добре си вземи един стерео усилвател за 100тина лева за втората стая, ако си решил толкова да разделяш колоните на 2.
    Вариант 3, продай хеликоните, като с парите си събери една прилична система за филми от ниво зенсор на дали. Последното разбира се ако основната ти идея е за гледане на филми в многокален режим, а не да наблягаш на стерео.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #5

    Отговор: Питане относно тонколони

    Благодаря, но Хеликоните ...е няма такъв звук, не че съм слушал много и най-различни, то за всеки си е индивидуално, но на бялото черно не можеш да кажеш. При мен се получава хем, хем ама не става

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #6

    Отговор: Питане относно тонколони

    Ами зенсор център колона струва 350 лв, за суб отдели около 1000 и би трябвало да се получи система 5.1.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Питане относно тонколони

    Остави си Хеликон-ите за основни, а център и съраунд от Зензор серията + събуфер на SVS би трябвало да стане добра комбинация.

    Слушал съм Хеликон-а - много ми хареса и на мен ... ама не са ми в бюджета .


    п.п. Почнах и аз най-накрая подмяната на моите и вече поръчах център (Q650) , та скоро ще пусна и дъртото Джамо на пазара

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #8

    Отговор: Питане относно тонколони

    @svetlio1
    С риск да разводня темата, ще изграждаш система с кеф говорители от Q серията?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9

    Отговор: Питане относно тонколони

    Да, отдавна се каня и все нещо друго належащо излиза ... ма вече почнах

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане относно FTXM35M
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 30-09-17, 18:12
  2. Питане относно профилактика.
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-17, 11:17
  3. Питане за тонколони
    От lamushi във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-15, 11:01
  4. Питане за тонколони
    От trifon81 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-14, 19:51
  5. Питане относно Doom 3
    От artos във форум ИГРИ
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-04, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе