Резултати от 1 до 2 от общо 2

Помощ за избор на озвучаване за филми, музика и футбол

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    3
    #1

    Помощ за избор на озвучаване за филми, музика и футбол

    Стягам си стая, но съм напълно скаран с аудио техниките. Плеъри ще са тв LG 65UM7400PLB,като ще се гледат футбол, филми и музикални канали/рок и метъл/. Имам и грамофон CAMRY CR1111. Бюджетът ми за озвучаване е 800 лв. Стаята е 25 кв.м. Имам място за подови тонколони. Ще се пазарува от България. Както разбирате,не съм претенциозен за супер качество, а и за тези.пари не очаквам такова. Ако мога поне малко да се доближа до средно. Ако ми.предлагате пасивни тонколони, моля предложете и усилвател. В момента нямам възможност да ходя по магзините и да слушам звук от различни колони, ще се надявам на вас.Не се сърдете на молбата за помощ от лаик. Не всеки разбира от такъв вид техника. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Помощ за избор на озвучаване за филми, музика и футбол

    За бюджета който си определил не стига за двете нови. Само ресийвър/усилвател ако избереш и не остава за друго. Ще трябва или да търсиш втора ръка или да увеличил бюджета. Ако е втора гледаш втора ръка усилвател задължително е да им а оптичен вход, Ако е ресийвър > HDMI 4k 60 hz.

    Редакция:
    Стаята не малка, но има вариант да вземеш букшелф/рафтови тонколони със 6.5 инчови основни говорители + усилвател/ AV ресийвър.
    И след време да вземеш субуфер ,който да ги подкрепя. Ако няма да надграждаш до многоканално аудио и не търсиш мрежови възможности от ресийвъра,
    то стандартния стерео усилвател усилвател (със оптика) е добър вариант.
    За рок музика Кlipsch, ги хвалят доста.
    Букшелф тонколони Klipsch Reference Premiere RP-600M (извън бюджета)
    Пример за подови:
    DALI SPEKTOR 6 BK 2-Way Floorstanding

    или букшелф ОТ:
    DALI Zensor 3 Light Walnut

    Ако е само за подобряване на озвучението за филми погледни активните тонколони и със Edifier S350DB (soundbar killer),не лош вариант, като се абстрахираме от голямата стая (няма да оптимално озвучена)
    Има и активни тонколони на Edifier, ако искаш да минеш тънко и не си голям меломан:
    Edifier R2730DB
    Но, ако ще слушаш повече музика, класиката: две основни озвучителни тела + стерео усилвател е по-добре.

    За свързването на грамофона, трябва да провериш дали ще трябва предусилвател или се свързва директно към стерео усилвател.
    Този пост е редактиран от tek; 20-04-20 в 18:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тонколони за музика и филми
    От root666 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 34
    Последно: 22-09-19, 15:49
  2. съвет за 32 за xbox/ps3/4, футбол и филми. до 550-600
    От lantisa93 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-11-14, 16:35
  3. Здрав лаптоп до 700лв за ДВД филми и музика
    От arsenal1999 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 02-10-13, 15:53
  4. Моля за помощ - избор за озвучаване.
    От binev_out във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-10, 08:50
  5. server музика филми
    От connect във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 26-05-06, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе