Резултати от 1 до 6 от общо 6

К-стъкло и ефекта от него в топлите летни дни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #1

    К-стъкло и ефекта от него в топлите летни дни

    Здравейте!

    Реших да сменя дограмата на апартамента и съм се спрял на вариант с нискоемисийно К-стъкло. Във всички фирми, в които ходих, ми обясняваха колко е по-добре и по-топло в помещенията през зимата с този тип стъкло. Никой обаче не можа да ми отговори убедително на въпроса какъв ще е ефекта през топлите летни дни. Също така не получих и еднозначен отговор относно това как се отразява това стъкло на стайните растения
    Ако някой има преки впечатления от дограма с такъв тип стъкло и знае отговорите на тези въпроси , нека бъде тъй любезен да ги сподели, за което предварително благодаря!



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #2

    Re: Въпрос за К-стъкло

    Цитат Първоначално публикувано от profyt
    Здравейте!

    Реших да сменя дограмата на апартамента и съм се спрял на вариант с нискоемисийно К-стъкло. Във всички фирми, в които ходих, ми обясняваха колко е по-добре и по-топло в помещенията през зимата с този тип стъкло. Никой обаче не можа да ми отговори убедително на въпроса какъв ще е ефекта през топлите летни дни. Също така не получих и еднозначен отговор относно това как се отразява това стъкло на стайните растения
    Ако някой има преки впечатления от дограма с такъв тип стъкло и знае отговорите на тези въпроси , нека бъде тъй любезен да ги сподели, за което предварително благодаря!


    Ще имам пълен отговор на твоя въпрос догодина . А по въпроса за лятото, положението е същото както и през зимата, т.е. топлината се пропуска в едната посока и според мен, това стъкло не трябва да се поставя на западни и на "открити" южни прозорци. Добре е този тип стъкло да бъде комбиниран с външни щори, за да не се пропуска пряка слънчева светлина в стаята през горещите месеци. Моята дограма със стъклопакет от к-стъкло е на северните стаи и я имам от месец.

  4. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #3

    Re: Въпрос за К-стъкло


  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Въпрос за К-стъкло

    Цитат Първоначално публикувано от profyt
    Здравейте!

    Реших да сменя дограмата на апартамента и съм се спрял на вариант с нискоемисийно К-стъкло. Във всички фирми, в които ходих, ми обясняваха колко е по-добре и по-топло в помещенията през зимата с този тип стъкло. Никой обаче не можа да ми отговори убедително на въпроса какъв ще е ефекта през топлите летни дни. Също така не получих и еднозначен отговор относно това как се отразява това стъкло на стайните растения
    Ако някой има преки впечатления от дограма с такъв тип стъкло и знае отговорите на тези въпроси , нека бъде тъй любезен да ги сподели, за което предварително благодаря!


    Никой неможе да ти каже какъв ще бъде ефекта от К-стъклото при теб. За да ти е дладно лятото трябва да имаш изолация отвънка и вътре, с цел да неможе да се акумулира топлина в стената. Ако стъклото се огрява директно от слънцето ако ще и някакво извънземно стъкло да сложиш в стаята ще стане парник.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Въпрос за К-стъкло

    Имам алуминиева дограма с такова стъкло.Ако се опасяваш че през лятото ще е по-жега,недей.Същото е.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #6

    Re: Въпрос за К-стъкло

    Благодаря на всички, които споделиха своите впечатления!

    Ще си поръчам дограмата с К-стъкло, а пък ще се боря с жегите с щори.

    Желая на всички весели Великденски празници!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 4 зимни и 4 летни Michelin 195/65/15
    От dragozow във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 07-04-12, 16:36
  2. Счупено стъкло на фурна
    От kiroslavov във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-12, 10:54
  3. Продава 4 бр. летни гуми 205/55/16
    От dragozow във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-06-11, 21:23
  4. Отговори: 2
    Последно: 11-07-08, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе