Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Коя българска PVC дограма да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #1

    Коя българска PVC дограма да избера?

    Здравейте знаещи и можещи специалисти.Дойде ред за смяна на един прозорец на панелка.Доста изчетох/за което сърдечно благодаря на пишещите в този форум / и стигнах до извода, че ще заложа на BG PVC дограма-такъв е бюджета.Сега съм съм в период на проучване на пазара.Моля за Вашето мнение за Профилинк,Вивапласт и Блик.Кое да избера? Благодаря предварително за съветите,които ще получа от Вас.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: мнение за BG PVC дограма

    Абе те нещата са много по сложни. Ти си избираш само профил, а от голямо значение е кой ще направи дограмата и дали ще я монтира добре. Дори да си купиш дограма с най-скъпия профил ако не е направена и монтирана добре всичко отива на вятъра. Съвета ми е да се интересуваш от фирма, а не чак толкова от профилите. Търси мнениея да фирми, пък профила е най лесното. В общи линии повечето проблеми са в следствие на лош монтаж, лош обков и лоша изработка.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #3

    Re: мнение за BG PVC дограма

    Прави ми впечетление, че масово предлагат Профилинк-в зависимост от обкова и фирмата цената се различава с близо 80-90 лв.Това означава ли,че това е по-добрият BG профил?Видях монтиран Саламандър без дюбели/само монтажна пяна/-тази фирма я изключвам от потенциалния монтажник.Живея в малък град и фирмите са ми ясни.Проблемът е какъв да е профила.

  5. dvd
    dvd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    10
    #4

    Re: мнение за BG PVC дограма

    viva 4 камерна качество и здравина ,масово ги слагат хора и съотношението качество -цена е майче най-доброто за момента

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Re: мнение за BG PVC дограма

    Сложихме си Vivaplast в кухнята, спалнята, трапезарията и хола. вече повече от година и половина (изкарахме вече 2 зими ) с К стъкло и аргон, заедно с външна топлоизолация (всичко чрез кредитите за енергийна ефективност). Засега - без забележки към дограмата. Няма признаци на стареене, измятане. Конденз - също няма - нито по дограмата, нито по стъклата. Само вратата на кухнята към терасата леко провисна тази пролет-като тръгнеш да затваряш се усеща подпиране отдолу, но мисля, че е повече въпрос на монтаж. Фирмата, която ми я монтира ми даде 5 г. гаранция, трябва да им се обадя май да дойдат да пипнат туй-онуй.
    Но мисля, че мноого важен е монтажът и изработката на стъклопакетите също.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: мнение за BG PVC дограма

    Като стана дума за стареене на PVC-то се сетих каква дограма видях съсвсем скоро. PVC дограма на не повече от 3 години от слънцето беше леко пъжълтяла и вече нямаше лъскавината но ново. Узложението беше такова, че през голяма част от деням дограматра пряко се огрява от слънцето. Това потвърждава и моята теория, че за западно, югозападно изпожение е крайно неподходящо да се слага ПВЦ дограма. Разбора се има качествени профили които по бавно стареят. Слънцето е много коварно нещо и останалите видове дграма също се влияят от него, но най устойчива остава алуминиевата дограма. Също съм забелязал, че ПВЦ дограма покрита с фолия(имитация на дърво) е по устойчива на външни влияния. В един хотел виях перфектна ПВЦ дограма с фолио, качествено монтирана. Разбора се цената на такава дограма доста набъбва и е сравнима с качествената алуминиева и дървена дограма, като в въпрос на предпочитания какво да се сложи.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: мнение за BG PVC дограма

    след като е остаряла за 2-3 години, значи е била от рециклирано PVC. истински новата има десетки години живот, а остаряването от слънчевото греене се проявява далеч по-късно. разбира се, ако има защитна алуминиева капачка, става продукт от съвсем друг клас, но това вече и за повече пари

  10. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #8

    Re: мнение за BG PVC дограма

    Профил VIVAPLAST доколкото знам се прави някъде около Шумен.Лично за мен този профил е доста некачествен\без да коментирам монтажа\-масово прозорците се измятат и не могат да се затворят после.Ето 1 случай:дограмата е сменена миналата година точно преди зимата,сега отваряемите прозорци не могат да се затворят,съот.северен и западен прозорец.Какъв е осн.проблем:профилът се слага при дадена температура-всичко е ок,при високи температури\сега\,не може да се затвори.Имам доста познати,които си сложиха тоя профил и голяма част от тях сега имат проблеми,при положение,че различни фирми им ги монтираха.
    ЗАБЕЛЕЖКА:Това е лично мнение,което няма за цел да обиди,оплюе или хвали съот.профил.Вероятностите са много-некачествен материал,лош монтаж и др.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    1
    #9

    Re:Коя българска PVC дограма да избера?

    Фирмата ВИВАПЛАСТ наистина се намира в Шумен.Проблема при вас е фирмата която ви е монтирала дограмата не профила.Аз съм съдружник във вивапласт и мога да ви уверя че всичко се прави според стандарта.

  12. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #10

    Re:Коя българска PVC дограма да избера?

    Аз лично проблем с този профил нямам,защото дограмата ми е алуминиева и вече 6-та год не е мръднала.Прочетете по-внимателно поста ми отпреди 2 години-писах за мои познати,а не,че аз съм потърпевш.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:Коя българска PVC дограма да избера?

    няма добро българско в момента.
    по горе че нямало дюбели - може да е монтирана с котви ако са си платили хората, така че не отписвай фирмата.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    8
    #12

    Re:Коя българска PVC дограма да избера?

    Ще ми препоръчате ли фирма за хубава дограма в Пазарджик,
    както и за врати?

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Коя българска PVC дограма да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от todorov_pz
    Ще ми препоръчате ли фирма за хубава дограма в Пазарджик,
    както и за врати?

    Ролпласт-производител, имат и ТРОКАЛ с немски обков.Под бившия Фихтелберг.Според мен е най-свястната фирма в Пз.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #14

    Re:Коя българска PVC дограма да избера?

    www.madeinetem.com - разгледай тук, има и петкамерна система, това е най-доброто в момента на пазара

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Коя българска PVC дограма да избера?

    и как профилна система на 1.5~2 години от производител на алуминий е "най-доброто" на ПВЦ пазара?
    след като на пазара има 70 и 80 мм профилни системи където камерите им започват от 7 нагоре и оттам да си ги брои който иска.
    60-мм профил с 5 камери, произведен незнайно къде в бг или на юг от бг, с незнайно какви боклуци в него, и още повече по време на кризата е "най-доброто"

    това е профилче да се правят училища и след 3 до 5 години да се правят пак.

    не споменавам марки, но изберете кой да е немски профил без тези правени в бургас и ще сте доволни.

    етем правеха хубав алуминий но това ще им е трудно да го наложат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой вариант PVC дограма да избера?
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 8
    Последно: 24-08-12, 19:27
  2. Нова българска търсачка
    От Bibi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 31-10-06, 22:12
  3. Българска Енциклопедия А-Я
    От skills във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-06-03, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе