Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Моите познати сложиха сайдинг от нещо като пластмаса, а не дървен, просто се отказаха от минералната вата по съвет на тяхния приятел бизнесмен, защото в щатите това било масов проблем- с мухъла, независимо, че при поставянето на минералната вата е било третирано с препарати.Останаха само на въздух между стената и сайдинга.То за къщи това май е най-доброто и практично решение.Има гаранция от производителя 50 години(сайдинга) освен ако не са ме излъгали и е негорим(така казаха).При тях проблема е бил или да къртят цялата външна мазилка(старата била захабена и грозна) и да слагат/мажат с нова или просто да сложат сайдинг.Сега са убедени, че са направили правилния избор.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #17

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Тука гледам, че се споменава за външна изолация със XPS (фибран). Аз не съм специалист но миналата година се интересувах от изолациите и след много четене - никой не препоръчва външна изолация с фибран, понеже е паронепропусклив. За външна изолация единствено EPS (стиропор). Според майстори XPS се слага само за външна изолация на избени помещения под земята и за вътрешна евентуално. Това съм чувал/чел от майстори.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Така е, с XPS стената не може да диша... но какви ли не неща може да види човек в БГ.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Ами то има по съвременни технологии. Слагаш си плоскоти аквапанел и отгоре си правиш каквато си искаш мазилка. Межу стената и плоскостта слагаш вата. Това е. По евтин варинат е да ползваш панели файбъррок шийтинг. На половин цена са. Пак вата и каквато си искаш мазилка. Всичко това е при външна езиолация. Ама то саидинг се слага само отвънка и в най-голямата простотия на американците. Проблема с конденза е, че незатваря херметично стената. Така влиза въздух и кондензира. Има влага и става мухъл.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    Тука гледам, че се споменава за външна изолация със XPS (фибран). Аз не съм специалист но миналата година се интересувах от изолациите и след много четене - никой не препоръчва външна изолация с фибран, понеже е паронепропусклив. За външна изолация единствено EPS (стиропор). Според майстори XPS се слага само за външна изолация на избени помещения под земята и за вътрешна евентуално. Това съм чувал/чел от майстори.
    Ти на майстори невярвай. XPS се слага за изолазия на бетон, панелки и т.н. За тухла е EPS. То въобще за ново строитество става само EPS. За стара туха XPS не е проблем. При изолация на панелки определно XPS е по-добрия вариант, но и по-скъп. При панелките има проблем с течове по фугите и при запечатването им с XPS става много добре. Разбира се сега има много надеждни технологии за хидроизолация, но незнам защо повечето майстори не го ползват за панелки де.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #21

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    antonfx -извинявай но какво е ширм? а по темата,ти с какво се отопляваш? и постоянно ли? интересува ме режима ти на отопление,за да мога да помисля защо ти е излязъл мухъл,имам нещо на ум но искам да те чуя теб първо
    ширм = абсорбатор. Отоплявам се с климатици. През зимата не се спират. А когато добре изолираш се появява влага и затова ползвам осушителя.

    А за тези с EPS (стиропор), не се хващайте на приказки. Този до който имаме достъп в с недобри механични показатели. Накратко казано фалшив. Ако зад мазилката на изолацията влезе вода се разрушава. При XPS (фибран) не се страхуваш от вода.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #22

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    antonfx - ха много странно ми звучи,до сега не съм се отоплявал на климатици,тази година ще ми е първа и това ще ми е и основно отплление(вече друго нямам),но си мислех че те сушат въздуха....поне такова е мнението на хората с който съм разговарял,че даже и една позната работеща в мол ми каза че ще стигна до изкуствени сълзи....така да се върна към твоя случай,ти казваш че тази година си правил поправка на ГК,а спомняш ли си дали имаш пароизолация? защото сега до няколко дни и аз ще се захващам да си монтирам и чета и се потвърждава че е необходима пароизолация в следния ред ГК паро,вата ,стена,външна изолация... от което мисля че може би ти идва и проблема за твоя случай-това е при положение че нямаш,а ако имаш вече незнам какво да мисля,ще чакам да пишеш....и да мисля още

    от там и това за фибрана че става за вътре-почти никаква паропропускливост,но и аз мисля че за фасади само стиропор (лично мое мнение) точно за да диша малко поне...


    justify-да всичко е така,гаранцията на пластмасата наистина е толкова и наистина е негорим може би хората все се подвеждат с този термин -негорим-но тлее примерно и от там произвежда токсични газове което е също толкова опасно (отплеснах се).........е какъв е този сайдинг без изолация? то тогава се губи ефекта от сайдинга-топлоизолация,някък си не ми се връзва да си направя къща а да не я изолирам (мое мнение) ми винаги съм си мислел че сайдинга е един вид "евтиния вариант" на еталбонд-а

    saint056a , deian да точно така е но има и неграмотници който само за да вземат парите на хората са готови на всичко-като започнеш от фирмите който предлагат,и стигнеш до пишман майсторите който го поставят...като гледам фасадите по София...леле майка плаче,та се стигне до непомня кой град където цялата фасада се свлече на паркинга на блока....

    Julian-да и аз съм чувал за тях но само като термин,сега ще се поразровя да видя цена и особености.....


    antonfx-аз вече си имам външна изолация от неопор 4 см но след като четох,четох четох,главата ми се напълни и сега виждам,че направо все едно нямам изолация-според пасивните къщи-подчертавам, аз не ги гоня,но като гледам там каква е,а имам възможност (аз съм майстора )и се замислих дали да не я повторя с нещо отгоре-тъй като вече 2 сезона я държа на шпаклока само,защото не мога да реша как да я завърша,а и да се преборя с прокурора за 50-60 см кокалчета и нагоре ламперия ...

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #23

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизол

    Здравейте студент съм по архитектура и работя в архитектурно бюро вече 3 години постоянно слагаме XPS, спорет съветите на ОВ инженерите с които работим 5 см. XPS се равняват на 10 см. минерална вата. Често минералната вата се слага само при покрива и то когато е дървен защото влиза по-плътно между ребрата. А що се отнася до дишането на стената това не съществува при новото строителство освен може би при газобетона. Новите тухли са керамични, мазилките за полимерни ако не е мазилка лепилата също са такива, а от вътре слагате латекс знаете какво е латекс почти течна гума, няма как да диша стената. Докато при старото строителство когато тухлите са правени почти ръчно там е наистина трудно и има твърде малко специалисти в българия които знаят какво да правят с реконструкция на стари сгради.

    За пароизолацията се спори много но със сигурност трябва да има когато топлоизолацията е от вън е лесно, проблема е когато топлоизолацията е от вътре - къде се слага пароизолацията в този случай ? Аз лично не знам но попаднах на форума докато търсех отговора.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #24

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизол

    yory100,бърза справка в техническите карти на продукти на ISOVER и FIBRAN и се оказва че двата продукта имат една и съща ламбда. Твърдението, че 5 см. XPS се равняват на 10 см. минерална вата.
    Това не го вярвам.
    А пропо при покрив може да се сложи и ЕPS виж системите за топлоизолации на Аустротерм но там се препоръчва дебелина на плочите 20-30см.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #25

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    ей yory100 я погледни в началото на темата-първият ми пост,натисни линка и щом си студент си попълни знанията а и на фирмата относно лампата (ламбдата) на повечето матеряли!

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #26

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Пак повтарям това го казват ОВ инжинери не е наша работа да казваме какава ще е изолацията до колко са прави и грешни не знам

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    41
    #27

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Само да изкажа едно мнение от реалността. Цялата ми къща (тухлена, с бетонни колони, пояси и плочи) е изолирана с 5 см фибран. Дограмата е дървена, мазилката е полимерна, на места, например еркери е обшита с дърво, покрива е изолиран отново с 5 см фибран и под него с 10 см каменна вата и това като снадвич - отгоре са дъски (мъжко/женско) с дебелина 2.5 см, отдолу е дървена ламперия 1.5 см.
    Всичко това е вече няколко години и никога от тогава до сега не съм имал каквито и да било проблеми с топлината и отоплението през студените месеци, с хладината и охлаждането през топлите месеци, със шумоизолацията - невероятна тишина, както конденз и влага - никога не са се появявали. Това е истината, но разбира се, не трябва да се подценява съвременната теория и технологии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам захранване 500 вата
    От terminatora във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-13, 08:10
  2. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  3. как да вържа 4 лунички х 35 вата - на този траф с 3 изхода?
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 03-06-10, 14:57
  4. Колко вата консумира един 26 инча LCD телевизор?
    От zaho_cool във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 08-02-09, 19:58
  5. Как да изчисля колко вата ми отдава климатика моментно?
    От mantaman във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 09-12-08, 14:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе