Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Здравейте,предстои ми вътрешна топлоизолация и имам въпрос-Според таблицата в уикпедията http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...les/thrcn.html и корка и минералната вата са с едни и същи показатели при топлопроводимост,но не ми става ясно при една и съща дебелина ли е? моля за помощ

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:корк срещу минерална вата при топлоизол

    а цената на корка каква е,може би заради това е неизгоден.
    Ламбда корк - 0,04
    EPS - 0,04
    XPS - 0,03-0,04
    Вата - 0, 03-0,04
    5см корк =5см вата кое ще излезе по евтино?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re:корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    В същата таблица стиропора ги удря и двете.Но най добре постави аерогел. Пък като му чуеш и цената направо ще забравиш

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #4

    Re:корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Добре,а в този ред на мисли,може ли някой да каже,ако се сложи минерална вата от 5 см една върху друга т.с. 10см би ли се намалило топлопредаването,и с колко.И накрая въпроса за който излизат всички тези питания,ако насложа два пласта вата 5 см,но я затисна към тавана и мястото което и оставя е не необходимото 10см, а примерно 7см как би повлияло това?


    и само да добавя,сега докато се рових да видя какво е аерогел, и разгледах своиствата му,ми направи впечетление редът Air at 0° C 0.024 това значи ли че въздуха е по добър изолатор от стиропор мин вата и други който си плащаме? защото аз зад гипскартона мислех на тавана да сложа 10 см,а по стените по 5 см? да не стане-пари на вятъра като гледам тази таблица?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #5

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Ако смачкаш ватата от 10 на 7см термичното съпротивление ще намалее, респективно топлопроводността ще се повиши. Изолацията ти ще загуби от свойствата си.
    Никой не съм чул да си изолира къщата с въздух Не си писал какво ще изолираш, къща ли апартамент ли? Какво имаш над тавана, комшии или покрив? Не си предвидил много място за вата ако питаш мен. Аз сега слагам втори слой на тавана, досега имаше един слой 15см сега слагам още 15 Що не пробваш наистина със стиропор или ония плоскости, мисля че фибран им казваха. Слагаш по 5см на стените и 10см на тавана както си писал и си ОК. Затваряш с гипсокартона и пей сърце.
    Едно е сигурно, ако сложиш тънка изолация, няма да е ефективно, и ще стане - пари на вятъра. Ако сложиш по-дебело, тогава ефекта ще е добър, и ще видиш че си е заслужавало.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Едно е сигурно, ако сложиш тънка изолация, няма да е ефективно, и ще стане - пари на вятъра


    Пълни глупости!!! Говорим за вътр. изолация ,аз съм със стиропор 3 см. на стените и 4 см. на тавана и съм предоволен.Няма никаква разлика дали ще е 4 , 5 или 10 см щом е вътрешна изолацията.A пък нали ще има и гипскартон и тои е изолация така че според мен слагаи на стените 3-ка стиропор ,а на тавана сложи 4-ка или макс 5 см .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #7

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Едно е сигурно, ако сложиш тънка изолация, няма да е ефективно, и ще стане - пари на вятъра


    Пълни глупости!!! Говорим за вътр. изолация ,аз съм със стиропор 3 см. на стените и 4 см. на тавана и съм предоволен.Няма никаква разлика дали ще е 4 , 5 или 10 см щом е вътрешна изолацията.A пък нали ще има и гипскартон и тои е изолация така че според мен слагаи на стените 3-ка стиропор ,а на тавана сложи 4-ка или макс 5 см .
    Значи според теб това са пълни глупости? Ми що не си залепил едни тапети само, и те са изолация, и плюс това са вътрешно положени. А гипсокартона е изолация долу горе колкото и бетона, така че въобще не го слагай в сметките, плюс това е дебел само 15мм примерно! И значи няма разлика според теб дали е 4,5 или 10см? Ето това е една голяяяма глупост !!! Няма значение дали изолацията ще е външна или вътрешна, тя става като слой от стената да го наречем, и влиза като част от цялостното термично съпротивление на стената, без значение дали е отвън или отвътре! От значение е например дали самата стена е вътрешна или външна, изложена на студ през зимата или на слънце през лятото. Затова питах какво иска да изолира.
    3-ка стиропор е едно, а 4-5см вата е друго, не бъркай двата щата! Човека питаше за вата!

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?


  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #9

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Благодаря на отзовалите се,питането ми беше хипотетично,за да наместя нещата в главата си.Но понеже ще продължа да питам,ще дам данните за да не става само теория,и да не изглежда че си чеша езика.Апартамент,първи етаж,под мен има помещение(магазин) който не се използва но има ал. дограма. Хол,кухня-изток(почти сянка), детска-запад коридор вътрешен-голям.По дължина на кухнята (по стената има кухненски шкафове) и ширина на детската е фугата на блока (блок до блок с отстояние към 30 см може би, не се вижда-има ламарина)Апартамента има външна топлоизолация 4 см неопор,който имам идея да допълня с още 5 мин. и каменна вата+сайдинг само че аз да си го накова от дървена ламперия.

    идеята ми за вътрешна топлоизолация е:
    Таваните 5см мин вата и гипскартон като,тавана може да пусна и до към 7см макс(2 см въздух)-ако се убедя че ще е по ефективно иначе 5см.(искам да не пада ниско тавана)
    Стени-по външните 5см мин вата,по вътрешните само 3см въздух и отгоре картон(колкото да се отлепя от панела за да не го топля толкова)

    Притесненията ми идват от тези въпроси
    1 дали на външните стени при сегашното им положение няма да са преизолирани и да останат студени и от там конденз?
    2 дали да сложа пароизолация(най отгоре),след като за едно денонощие човек оттдава (по спомен) към 1,5-2 л ? защото се страхувам да не се намокри ватата и да развъдя разни гъби
    3 по дължината на външната страна където е фугата и няма как да се изолира да сложа ли отвътре вата или само въздух, че се плаша от гъби и мухъл?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    При условие че имаш външна изолация не си струва да слагаш вътрешна.Така ще загубиш акумулаторните своества на стените.Затова винаги се препоръчва външна изолация пред вътрешна.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #11

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    marian1 имам подобен на твоя апартамент. На първия етаж и отвън го изолирах с 5 см от това дето му викат фибран. Апартамента е краен и всяка стая има една или две външни стени. Но си поиграх и от вътре. Детската и спалнята са изолирани с гипсокартон с 5-7 см междина с минерална вата. Това съм го направил само за външните стени. Тези който са към други части на апартамента съм сложил гипсокартон директно върху стената. Таваните са с окачен таван тип Амстронг с минерална вата отгоре. На пода на всякъде сложих фибран и отгоре паркет или балатум. Хола си не съм го изолирал от вътре(Ако не броим едни плоскости за таван и пода с фибран и паркет). А кухнята я направих с фибран на външните стени и тавана. Преди външната изолация съм сменил всички прозорци с ПВЦ и вратите с нови. Най-доволен съм от кухнята. Мислех, че гипсокартона е добро решение, но е слаб. Тази година шефа(жената) ме подгони да боядисам апартамента. Там където на външна стена има гипсокартон с минерална вата има поражения. Явно зад мебелите се събира вода и мухал който поврежда гипсокартона. Изкъртих го, шпакловах го и го изтърках на ново. Боядисах го и не се забелязва. Но съм недоволен, в кухнята не е така. Там няма поражения. Само ще добавя, че с цел избягване на мухала съм отдалечил леко мебелите от стената и ползвам осушител. Има един Ufesa с дебит 24 л на денонощие. които обикаля апартамента и работи през зимата поне 3 денонощия седмично. В кухнята не го слагам. Там имам ширм, които изхвърля парите навъм. Ширма се включва автоматично когато се ползва печката. Гипсокартона и фибрана си го правих сам. По точно помагах на брат си които това работи, аз съм си компютърен специалист. По-голямата работа беше с гипсокартона и окачения таван. Кострукция, минерална вата,гипсокартон,шпакловки и любимото ми сменяне на кабели. Това с фибрана го направихме като на шега, а сега съм по-доволен от него.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #12

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Цитат Първоначално публикувано от antonfx
    ... Там където на външна стена има гипсокартон с минерална вата има поражения. Явно зад мебелите се събира вода и мухал който поврежда гипсокартона. ...
    Това че се появява конденз и води, означава че изолацията не е достатъчна, или просто отнякъде отвън влиза водичка. Понеже 5-7 см вата реално са крайно недостатъчни. И когато е влажен въздуха в апартамента и навън е студено - става конденз. Друго което може би никой не слага е хидроизолация. Като правих ремонти наскоро слагах едно като амбалажна хартия от едната страна, и алуминиево фолио от другата. Това е с цел да не бяха влагата през зимата, понеже навън въздуха е доста сух.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #13

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Много гледах когато слагах вътрешната изолация. Но ако сложа 10 см. вата, щеше да стане много грозно. То и сега первазите на прозорците са широки. А при по-обемна конструкция заради ватата щяха да са като малки масички. А конденза явно обича гипсокартона.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    Не слагай минерална вата между сайдинга и стените-Хваща мужъл, плесени и гъби.Моя позната си направиха цялата къща със сайдинг, но каза че с се отказали от минералната вата м/у сайдинга истената, тъй като един тяхен приятел с бизнес в стриотелството в САЩ им казал, че в момента основно сваля сайдинг от къщи поставен преди 15 години в щатите, маха ватата -защото е мухлясала и гъбясала пръскат с препарати и слага отново сайдинга но без вата.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #15

    Re:Корк срещу минерална вата при топлоизолация?

    хм....от опита ми,и от чутото тук там,виждам че ако вътрешната топлоизолация е по-голяма или равна (или близка ) по показатели на външната се появява конденз! Ми то си е от ясно по ясно,студена стена и от там следователно конденз от там мухъл.Затова писах и питах дали да сложа парозащита отвътре.Чакам още мнения,и предложения...


    marto68-предпочита се не е точна дума-според мен неуките слагат отвътре,после стената става много студена,овлажнява се (кондензира) и после мухлясва.И според мен панелката (бетона) няма акумулиращи с-ва или по точно бързо отдава и поради това винаги е много студен


    antonfx -извинявай но какво е ширм? а по темата,ти с какво се отопляваш? и постоянно ли? интересува ме режима ти на отопление,за да мога да помисля защо ти е излязъл мухъл,имам нещо на ум но искам да те чуя теб първо

    provigo-според мен това фолио е сгрешено-то е за да не бяга топлото-отражател,а парозащитното фолио е найлон с дупки на всеки 1 кв см по 4,или пък и двете стават,но си мисля,защото съм виждал наживо-фолиото е залепено по амбалажна хартия-да не се пропие бе мамка му....

    provigo-има конденз заради недостатъчно отопляне,или неравномерно,а относно дали ГК обича-ами това е основно свойство на гипса-и в същото време дори и преимущество,поддържа по равномерна влажност на въздуха а пък според дебелите книги при погар изкарвало влагата на повърхноста или нещо от този род беше...


    justify -ами сега ако може да го питаш този познат дали има достатъчно проветрение сайдинга му? може би ще даде и по добър отговор,а и азз искам дървен-което е по добра паропропускливост си мисля,но сега като те чета почвам да се замислям-малко съм твърдоглав,а и моят прокурор е много против така наречения сайдинг - по естетски ....ох моля за коментари -това нищо не струва.....дано не пропуснах някой че го пиша това на пресекулки вече над 3 часа....


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам захранване 500 вата
    От terminatora във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-13, 08:10
  2. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  3. как да вържа 4 лунички х 35 вата - на този траф с 3 изхода?
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 03-06-10, 14:57
  4. Колко вата консумира един 26 инча LCD телевизор?
    От zaho_cool във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 08-02-09, 19:58
  5. Как да изчисля колко вата ми отдава климатика моментно?
    От mantaman във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 09-12-08, 14:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе