Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By injenercheto

Имате ли йонизанор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #1

    Имате ли йонизанор

    Здравейте.Вчера си купих йонизатор/пречисвател на въздуха и имам един въпрос към хората, които имат такова устройтво. Наистина качеството на въздуха се промени,но когато работи това устройство, освен свежият въздух, се усеща и една специфична миризма.Не мога да определя на какво точно мирише,но се усеща.Та въпроса ми е-нормално ли е това, или да го връщам в магазина.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Според мен е нормално. Като най-близко сравнение /поне според моите възприятия/ наподобява мириса на въздуха след дъжд.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #3

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Здравей!А би ли споделил каква марка и модел е и за какъв обем е и цена.Че и аз съм пред закупуване на такъв уред и събирам инфо.Благодаря!

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Напълно нормално.Може да Ви се струва, че има метален мирис/вкус.Моят е само йонизатор и го закупих за хола-трапезария.Позлвам го само зимата и върши прилична работа.За по -добра си иска пречиствател на въздуха със всички комбинации на филтри.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #5

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Марката е Heaven fresh- hf 100 за 15 м2.Цената е 84 лв.Взех го, защото имам една малка стая-спалня 8м2 в която въздуха ми се струва застоял,въпреки че още не съм я обзавел за спане и никой не се задържа в нея.Като впечатления-има промяна с този уред,но резултата не е чак толкова,колкото ми го прехвалиха.Взех го от фирмен магазин-вносител на тази марка,не онлайн.Като цена-нормална,защото по-евтините са боклуци , а цени от 600-700 лв за такова нещо са несериозни.Търси инфо,но няма много.За българина това са глупости.Като гледам каква храна ядем,какъв въздух дишаме и под какъв стрес живеем се чуда въобще как съществуваме.
    ccankov73 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6

    Отговор: Имате ли йонизанор

    А аз имам въздухоочистител на Цептер с йон генератор, HEPA филтър и т.н. .Мога да ти кажа че е супер.Само цената не е!За щастие моя е подарък .

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Отговор: Имате ли йонизанор

    В ebay сега има въздухопречистватели на хубава цена:

    Daikin Siesta 4 Air Purifier | eBay

    Този не знам дали има плазма филтър.

    Аз си поръчах един от този:

    Daikin Siesta 7FS Air Purifier | eBay

    Бях купил един такъв от продавалник, но много ми хареса работата му и реших да си взема и един нов, за 400 лева е супер, в Бг са по 900.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #8

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Пристигна ми въздухопречиствателя. Дойде ми на 370 лв. със седем броя филтри, по които залепва прах и мизерии и трябва да се сменят. В MMC и Атаро им искат по 220 лева за 6 броя.

    Здравейте,
    да, предлагаме филтри за въздухоочистител MC70L.
    Комплект от 4 филтъра струвя 380,50 лв.
    Дезодориращ филтър 1 бр. струва 120 лв.

    За MC707 – комплект от 6 бр. филтри струва 212 лв. с вкл. ДДС

    Уточнете за кой въздухоочистител искате филтри.

    Доставят се при заявка от Ваша страна.

    Приятен ден

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Днес си купих още един йонизатор, неразличим от нов. По филтрите нямаше и прашинка. Голяма сила е продавалник.







    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А аз имам въздухоочистител на Цептер с йон генератор, HEPA филтър и т.н. .Мога да ти кажа че е супер.Само цената не е!За щастие моя е подарък .
    От твоя Zepter усеща ли се миризма на озон? От моя няма и грам, мирише ми на прах за пране от този ароматизиращ филтър. Иначе сякаш вдишвам по-дълбоко с Zepter-a. На втория клип казват "zero ozone emissions". Сигурно е някаква нова технология, йонизатор без мирис на озон или рекламен трик. Като гледам генератора на йони са две метални пръчки. :rolleyes:

    Този пост е редактиран от aruba_man; 29-10-13 в 19:37.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #10

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Не,не се усеща.В началото на зимата му смених всички филтри - около 110 лева - оригинални от представител на цептер.Въздуха пак е пролетен .Иначе цената на която си го взел е .

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Отговор: Имате ли йонизанор

    Поне консумативите са му евтини. Само HEPA филтърът колко струва, че от цигарите е станал черен?!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #12

    Отговор: Имате ли йонизанор

    43 лева.Той е най-скъпия.И моя беше такъв точно от цигарите,ама пусто им....!Но пък поне явно върши работа.В началото перях двата предни.После си поръчах ХЕПА (по поръчка) - 100лв - оказа се боклук.И всичко това щото мислех че оригиналните ще са няколко стотин лъвчета.Да ама не - 99,12лв(без доставка ).Мой съвет - смени ги всичките.
    dogowor.jpg


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Имате ли проблем с ICQ ?
    От Slero във форум Общ - софтуер
    Отговори: 29
    Последно: 15-05-11, 18:33
  2. Какъв климатик имате?
    От zaho_cool във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 16-06-09, 12:22
  3. Имате ли проблеми при зареждане на QIP?
    От Sletu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 22
    Последно: 13-12-08, 19:14
  4. ICQ спря - вие имате ли ?
    От Zaphod B във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 06-10-04, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе