Резултати от 1 до 2 от общо 2

Помощ, парник!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1

    Помощ, парник!

    Здравейте,

    От ноември мин. година съм под наем в едно ново апартаментче, 4-и етаж, 50 квадрата - хол и кухня + спалня, изцяло източно изложение.
    Отоплението е с конвектори, цяла зима бях много доволен, защото под 18 градуса (според min. паметта на термометъра) вътре не е падала температурата, дори при едноседмично отсъствие. Сметките бяха смехотворни, а комофрът - голям. Да, ама всичко хубаво явно си има и обратна страна - това лято не се живее. Вътре е парник - обикновено с 2 градуса по-надолу от външната температура. Свързах се със собствениците, които ми казаха, че дограмата е сменена, пратиха ми и снимка на офертата - Кьомерлинг 76 ево, 4-5-4 ка-бяло-бяло, като Ка-то очевидно гледа навътре. При готвене и пусната прахосмукачка направо е ужас.

    Качих се при съседите на горния етаж и ми се дорева - огледален апартамент, но там турската (по техни думи) дограма от строителя (2012г.) не е пипана. Отопляват се на климатици, но казаха, че лятото почти не ги пускат и може би с право - вътре си беше направо хладно...

    Сега, голямата питанка е - какви са ми вариантите? Не може ли лятото просто да въртя стъклопакета с Ка-то навън ? Предполагам няма и как да се смени само едно стъкло в него и да предложа да сложим 4-сезона...

    Въпреки източното изложение, в апартамента си пече от 7 до към 2 - дали black-out пердета ще имат някакъв ефект, за да спират топлината, предвид че 6 дни в седмицата през деня не съм вкъщи? Обикновените пердета в момента със сигурност не вършат работа. Вероятно веднъж преминали зад К-то, лъчите нямат връщане, затова сигурно е по-добре външни щори? Вариантът климатик, за да балансирам зимните сметки нещо не ми се нрави, особено след като видях какво е положението в горния апартамент... пък и ще излезе от моя джоб, защото съм с дългосрочен договор, а собствениците се съмнявам да се навият да приспаднат 2 климатика от наемите...

    Прозорците са 2, общо 300х150см. Колко ли би струвал нов стъклопакет за тях с подобни дебелини, но някакво всесезонно стъкло? И има ли смисъл?

    Всякакви идеи са добре дошли, освен нов апаратмент :D

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #2

    Отговор: Помощ, парник!

    Външни ролетни щори. Около 300 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе