Резултати от 1 до 4 от общо 4

изтриване на обект

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #1

    изтриване на обект

    Имам масив от обекти.Искам да изтрия даден елемент от този масив,как може да стане това.Има ли някаква специална функция, която да трие обекти и да освобождава паметта заета от тях?(Програмният език е java)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #2

    изтриване на обект


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #3

    изтриване на обект

    Щом масивът ти е от обекти би трябвало да има функция, на мен лично ми се налага да непрекъснато да добавям и изтривам елементи в масив от primitives и за целта ги вкарвам като обекти във Vector и съответно свършвам всичко нужно с add() и remove(), после записвам обратно в нов масив със съответния рамер като каствам обратно в (int) или с каквото работя и готово. Ако подобен вариант е приемлив погледни в util класовете Vector, ArrayList и пр. вероятно могат да ти свършат работа.

    Ако искаш може да разгледаш и Dynamic Arrays, ArrayLists, and Vectors има обяснения по точно по темата май.

    //не знам дали е най-удачния вариант това, ако не е някой да разкаже как по-добре може да се извърши []



    колкото за освобождаването на паметта, освободиш ли се от даден обект ако няма никъде в програмата останали указатели към него garbage collector-а би трябвало да си свърши работата, надявам се...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #4

    изтриване на обект

    Благодаря за съветите. Ще ги пробвам.[]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За изтриване
    От yovko във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-10, 13:05
  2. Изтриване на файлове от CD ?
    От Lubaka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 22-07-07, 22:25
  3. Отговори: 3
    Последно: 21-11-06, 09:18
  4. За изтриване.
    От Ozy във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 29-09-06, 08:17
  5. Изтриване на регистрите ?
    От DEF във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 12-09-06, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе