Резултати от 1 до 7 от общо 7

уникални имена на файлове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #1

    уникални имена на файлове

    Имам един сървлет,който ми създава jpg файлове и след това ги записва в БД,като като първата част от името на файла (до разширението .jpg) се използва за ключ в табл. от БД ,в която ги записвам.

    Работата е там, че искам имената да се създават автоматично и да са уникални.

    Имате ли идея, как ще стане .



    Това, което бях направила аз беше: имената да се образуват от датата и часа. И по този начин наистина се образуват уникални имена. Но когато дойде време да се връща часовника с 1 час назад (за да преминем в зимното часово време),всички файлове създадени в този час няма да бъдат записани в БД.



    Чесно казано незнам как стой въпроса с времето по гриноич, там имали такива летни и зимни часове.



    Какво да използвам за да създам файлове с уникални имена.
















  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #2

    уникални имена на файлове

    Това с времето може и да стане ако го обмислиш добре, но привидно по-проста идея според мен е следната: щом пишеш на Java, използвай предимствата -- всичко е обект, съответно всеки обект е уникален, измисли някое ID, което да отличава картинките ти като обекти и го ползвай за имената.



    --Едит: всъщност ако сложиш ГОДИНА_МЕСЕЦ_ДЕН_ЧАС няма как да не са уникални и никаква смяна на времето не те бърка.

    2005_03_14_0910.jpg примерно. не става ли?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    уникални имена на файлове

    RANDOM

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #4

    уникални имена на файлове

    Напротив бърка ме.

    Да приемем,че сменяме часа на 31.10.2005, в 4 часа(минава ме на зимно,т.е.връща ме часовника 1 час назад.)

    Какво става: файловете записани до 4 часа ще са следните:

    2005-10-030100

    ...

    2005-10-035959 (последните 6 цифри са : час(03), минути(59), секунди(59))



    Става 4 часа и връщаме часовника с 1 час назад,т.е. пак е 3 часа и имената на файловете ще са пак същите, защото годината, деня и часа е същия.

    Т.е. тези файлове, който са създадени 0т 3 до 4 след смяната на часа ще се загубяд.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    уникални имена на файлове

    дата+random()

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #6

    уникални имена на файлове

    Добре ще го пробвам.

    Благодаря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    14
    #7

    уникални имена на файлове

    Може би е малко късно за помощ тук, но е по удобно да се използва функцията File.createTempFile(String prefix, String suffix, File directory). Името е гарантирано уникално.

    Иначе съм виждал да се използва времето под формата на милисекунди. Проверяваш дали има такова име и ако няма създаваш файл, иначе прибавяш 1 и после пак проверяваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-11-10, 11:15
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-08-06, 14:54
  3. Файлове с еднакви имена
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-06, 09:59
  4. Отговори: 24
    Последно: 04-03-06, 03:18
  5. Скапани кирилски имена на файлове
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 01-04-04, 00:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе