Резултати от 1 до 5 от общо 5

Пореден проблем с таблици и validation

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Пореден проблем с таблици и validation

    Значи имам таблица която заема 100% от ширината и 100% от височината на прозореца. Защо ли обаче като задам страницата да известява браузъра за DTD (document type def.) и таблицата, която се предполага че трябва да стига до долу всъщност е 1 ред. Без значение дали е HTML или XHTML задам ли DTD и дотам...

    Махна ли първия ред от кода:

    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtm...sitional.dtd">

    всичко друго е ОК без да пипам нищо...

    Някой да е наясно с тоя БЪГ?


    EDIT:

    You're observing the correct behavior with the complete doctype. The
    height attribute for tables is not valid, so a browser in compliance
    mode will rightfully ignore it.
    Оправих се, оставям темата ако някой има същия проблем да не пита...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    Re: Пореден проблем с таблици и validation

    Кой казва че това е бъг. Прочети малко по-внимателно какво ти е написано.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Re: Пореден проблем с таблици и validation

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Кой казва че това е бъг. Прочети малко по-внимателно какво ти е написано.
    И въпреки всичко има 2 неща които изобщо не са ми ясни...

    1 - Защо някой решава че нещо което си го има и работи от години не трябва да е валидно. Вместо да се хванат и да направят 1 (ЕДИН) стандарт те се чудят кво да измислят само... резутат - липса на съвместимост между страници и браузъри..

    2 - Какъв кеф ти прави лично на тебе да ми обясняваш нещо, което ако беше прочел целия пост и положил минимални усилия да помислиш щеше да се досетиш че съм проверил и ми е пределно ясно. Не съм сложил тоя цитат тук за да ми го обясняваш, камо ли да ми обясняваш че не съм го разбрал и т.н.

    Не бях писал в тоя форум от доста време, и гледам че са се навъдили доста хора които четат пост... по средата им светва... идва им някаква импусливна мисъл и я изстрелват... Методиката е следната - четеш целия пост, размишляваш върху казаното и тогава отговаряш. Празните приказки не са от полза на никой, дори е точно обратното.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Re: Пореден проблем с таблици и validation

    1. За стандартите - 100% съм съгласен с теб. Супер тъпо е да има w3c.org които да определят стандартите, браузъри като опера и мозилла, които се опитват да спазват тези стандарти и от друга страна майкрософт с техния ИЕ за който такова животно като стандарт нема.
    2. За отговора ми - поста е в 8 часа сутринта тоест малко преди да изляза за работа => нямах време да пиша фермани. Едно малко по-обстойно обяснение на проблема си можеш да прочетеш тука. Идеята е че давайки различен DOCTYPE караш браузъра да рендерва страницата по различен начин. Междудругото последния ред не го бях забелязал сутринта, ако той не е добавен по късно грешката е моя, все пак 8 часа сутринта на човек му се спи все още, за което се извинявам.

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #5

    Re: Пореден проблем с таблици и validation

    Ползвай дивове ?!?
    http://www.456bereastreet.com/lab/de..._standards/bg/
    Ето прочети малко уеб стандарти.
    Ползването на таблици е вече старомодно и много тъпо. Почни да си пишеш кода на ръка, а не дреам-а да го генерира. Ако искаш всичко да бъде валидирано и точно .
    http://flashbg.org/tutorials/stupidtables/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. GENUINE ADVANTAGE VALIDATION пач
    От Ivo Wolfen във форум Windows
    Отговори: 239
    Последно: 07-10-11, 21:45
  2. Teст таблици за LCD
    От centurionX във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-07, 10:12
  3. Windows Media Player 11 Validation ...
    От Кукича във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 05-02-07, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе