Резултати от 1 до 4 от общо 4

Directory listing user management via PHP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #1

    Directory listing user management via PHP

    Здравейте, търся PHP скртип , които да защити дадена директория от сайт и да листне файловете след като потребителя се идентифицира, а освен това с възможност всеки отделен потребител да има достъп до отделна директория без да има възможност да вижда и редактира всички останали.

    Благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re:Directory listing user management via PHP

    А защо не го направиш още в Апача? Много ли са потребителите? Има ли вече реализирано логване през php или тепърва ще се пише само с цел тази рестрикция?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #3

    Re:Directory listing user management via PHP

    Аз точно така го направих, заключих една директория , присъединих потребител и парова и използвах http://www.evoluted.net/files/dirlistingv2.zip да ми листне файловете, но търся малко по интилигентно решение. Просто админска част от където да добавям потребители и да им давам права за различни директории с файлове. Потребители 15-20 макс.
    Лайк съм с PHP и за това търся ако има някакво готово решение.

    Поздрави

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Re:Directory listing user management via PHP

    Как аз виждам нещата:
    Ако го правиш през php, ще трябва да решиш няколко задачи - форма за създаване на потребител, страница за редактиране на потребител, форма за логване. Всички те най-добре да работят с база-данни.
    След това отсяването е най-лесната част - ако няма логнат потребител правиш редирект към страницата за логване. Ако има логнат, проверяваш в базата дали той има право да гледа тази папка. Ако е затворена за него, го редиректваш към някаква страница с подходящо съобщение. Ако е позволена - показваш му работната страница.
    Тази страница обаче ще трябва да я изградиш пак с php. Да вземеш инфо от файловата система, да изобразиш по някакъв начин всички дъщерни папки и файлове и да сложиш бутони или друго, което да съответства на действията, които потребителят има право да извършва с тях. Ще трябва да напишеш и самата функционалност за тези действия - примерно разглеждане съдържанието на файла и т.н.

    От друга страна Апачето има модули както за аутентикация, така и за контрол на достъпа, в това число и условен контрол, зависещ от това има ли логнат потребител и кой е той.
    Създаването на нов юзер/парола става с дописване в обикновен текстов файл.

    Това, което си ползвал не ми е познато и по моя сценарий би трябвало да е излишно.

    Освен това сайтовете нямат директории, а страници.
    Сайт, който ще трябва да позволява директно да се променят файлове на сървъра, би трябвало да е изключително добре защитен. А това не става с копиране на разни парчета код от тук и там.
    Така че сигурен ли си, че ти трябва именно сайт, а не ftp-сървър или средство за отдалечен достъп?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Internet connections management
    От yasenp във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 18-02-10, 12:46
  2. UTM Directory of Bulgaria
    От fori във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 27-10-08, 21:58
  3. търся безплатна print management програмка
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-04-05, 23:03
  4. Windows Active Directory
    От Coppermine във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-03, 15:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе