Резултати от 1 до 5 от общо 5

Лаг на мишката в Аутокад

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #1

    Лаг на мишката в Аутокад

    Здравейте колеги,
    имам следния проблем:

    на една машина която ползвам образно казано като сървър имам инсталиран Аутокад 2014.
    На тази машина се работи през ремоут десктоп отдалечено.
    Проблема при работа с аутокад е че мишката лагва, има закъснение поради което е невъзможно да се работи бързо.
    Лага се появява само когато курсора е върху зоната за чертане, преместя ли я на менюто лага изчезва.
    Четах доста из нета за тези проблеми, правих всякакви препоръчани настройки като включване на хардуерно ускорение и изключване на разни други настройки. В крайна сметка проблема не се оправи. Пробвам и с версия 2016 и версия 2010, положението е същото. Сменях драйвери на видео картата с препоръчани такива от Аутодеск, пак не помогна. Махах антивирусна, слагах друга пак не помогна. Обръщам се към вас, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да каже. Искам само да уточня че най-честия проблем за който пишат из нета е лаг и замръзване на мишката. При мен замръзването го няма, просто постоянен лаг на курсора.
    Конфигурацията на машината с аутокад е следната:

    Intel Xeon 6-Core E5 2620, 32GB DDR4 Registered, 1 TB SATA, 120GB SSD, nVidia Quadro K4000, Win7 Ult.

    Машината от която ползвам ремоут десктоп е:

    Intel Q9400, 8GB DDR, 120GB SSD, Win10 Home

    Физически и двата компютъра са в една мрежа, като между тях има два гигабит суича, лан картите на компютрите също са гигабит.
    На същия компютър с аутокада се позлва и гугъл скечъп и фотошоп ЦС6. Със тях няма никакъв проблем при работа през ремоут десктоп, дори при много сериозно натоварване.
    Само пустия аутокад не можах да оправя, ако някой има идея моля да сподели.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от qni; 06-03-18 в 23:06.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Лаг на мишката в Аутокад

    Аз ползвам Аутокад 2000 на няколко, при това слаби машини и подобен ефект не съм забелязал. Защо не опиташ с няколко различни мишки да видиш същото ли ще е? Даже е хубаво, ако намериш някоя стара, която да не е оптична.

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Отговор: Лаг на мишката в Аутокад

    Постоянно ли сече, или зависи над какво прелита курсора? snap / osnap вкл/изкл, selection preview / when no command is active в options? А с изключено хардуерно ускорение (и без това няма смисъл по мрежата)?

    Стрелката на екрана на отдалечената машина и тя ли прескача или само на госта?

    А може би и мишка, и аутокад, и видео да са ОК, просто опресняването на голяма графична площ от екрана да идва бавно за лана? PAN / real time zoom плавно ли текат? Уеб страница на отдалечения плавно ли скролва?

  5. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #4

    Отговор: Лаг на мишката в Аутокад

    Всички тези настройки ги бъзиках мишката продължава да лагва

    Sent from my MI 3W using Tapatalk

  6. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #5

    Отговор: Лаг на мишката в Аутокад

    На отдалечената машина няма проблем всичко върви дори и през тийм вю. Установих следното аз след многото четене и проби......след ъпдейт на rdp протокола към версия 8.0 нещата тръгнаха, но не можах пък да подкарам мулти логина през rdp след ъпдейта. Та тествах с win10 про и всичко си бачка нормално. Може би ще мина към тази ОС.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. малко помощ за аутокад
    От vandu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-04-15, 20:44
  2. Вмъкване на картинка като чертеж в Аутокад
    От kykata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 02-08-13, 08:25
  3. литература за Аутокад
    От Usera във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-07, 09:08
  4. проблем с мишката
    От RISTAKI във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 09-09-05, 08:50
  5. Проблем с мишката
    От ronaldinho_88 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 16-03-05, 19:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе