Резултати от 1 до 3 от общо 3

VPS или Cloud уеб хостинг?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #1

    VPS или Cloud уеб хостинг?

    Колебая се дали от споделен да премина направо на Клауд или преди това да опитам с VPS. Ще използвам услугата за уеб хостинг на няколко сайта, които вече имат някакво натоварване. Клаудът ме привлича заради това, че вероятността от падане на сайтовете заради аварии е много по-малка, а и мога сам да си определям и оптимизирам използваните ресурси, докато при VPS-ите е по-скоро на планове. От друга страна VPS-ът изглежда малко по-евтин... Можете ли да дадете някакъв съвет по казуса и ако сте ползвали и двете услуги, да дадете някакви отзиви - къде и дали си заслужава така напомпваният от IT индустрията Cloud хостинг?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #2

    Отговор: VPS или Cloud уеб хостинг?

    Аз ползвам клауд от няколко месеца и съм доволен. Спирания изобщо не е имало, сайтовете и приложенията се отварят много бързо, а ресурсите се самонастройват според натоварването. Зависи много от нуждите, за които ще го ползваш, от гледна точка на това дали ще ти излиза по-евтино или по-скъпо от VPS. Ако си с моментни или по-скоро временни натоварвания на сайтовете, които ще ползваш - то клауда вероятно ще ти излезе по-евтино - в противен случай може VPSа да е по-малко пари. Хубавото е, че нямаш ограничения - днес ако се наложи може да ползваш 3GB RAM, а утре 512mb, докато ако си на виртуален сървър, може да се наложи да пеминарваш на по-висок план. От гледна точка на ъптайм, също е по-добър разбира се, файловете се съхраняват на повече места и дори дъното на някоя от машините да изгори, потребителите не би трябвало да го усетят. При icn.bg съм и съм доволен засега и от услугата, и от поддръжката, и от цената

    VPS не съм ползвал, но все пак мисля, че клауд хостинга си заслужава и не е просто някаква медийна пушилка - виждам, че все повече фирми преминават на такава инфраструктура - сигурен съм, че има защо

  4. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: VPS или Cloud уеб хостинг?

    Цените на VPS са паднали драстично пробвай digitalocean, scaleway, hetzner и ще си решиш проблема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VPS хостинг
    От Abadon във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-10, 17:17
  2. Уеб Хостинг
    От _NO_NAME_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-09, 21:42
  3. Хостинг в dom.bg ?
    От nebelservice във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-07, 21:31
  4. Уеб Хостинг
    От OvErRiD3 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 04-01-05, 02:19
  5. Отговори: 7
    Последно: 06-03-04, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе