Резултати от 1 до 7 от общо 7

Web камери - стрийминг въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    Web камери - стрийминг въпрос

    Здравейте,

    Имам нужда от насока по следния казус:

    Наясно съм и съм правила стрийминг на "позната" камера (т.е. с известен URL), инсталирала съм и настройвала Nginx server, RTMP модул и ffmpeg за конвертиране от RTSP в RTMP и HLS.

    Задачката, за която търся насока, е стриймване в WEB страница на произволна непозната камера. С други думи, имаме сайт с плеъри, потребители, всеки със собствена WEB камера и искам тези потребители, като включат камерата си и позволят стрийминг, да се показват в страницата.
    Не мога да измисля как стрийминг сървъра да разпознава тези камери.

    Ще съм ви благодарна за всякакви насоки, платени, безплатни, линкове, идеи, софтуер хардуер, за каквото се сетите.

    Поздрави, отдавна не съм писала тук

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Web камери - стрийминг въпрос

    Мисля си че клиента може да се попита да си въведе модела камера - ако върши това работа...

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Отговор: Web камери - стрийминг въпрос

    Към камерата трябва да се прави една единствена връзка от стреаминг сървър, а всички потребители да "теглят" от сървъра и неговото кеширане.

    Това че знаеш URL на камерата, не означава, че можеш да го дадеш директно на потребителите като линк в твой сайт, (щото много бързо ще "запушиш" камерата,) освен в случаите когато това URL е към вече изграден стрийминг сървър, който е направил единствената връзка към камерата.

    Под '"запушване" обикновено се разбира претоварване на канала на камерата заради рязко нараснал трафик, но също така в самата камера може да има фабрични ограничения за брой едновременно зяпащи потребители (често това ограничение е 6).

    ПП.
    Чел-недочел, не съм разбрал правилно проблема, сори.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-01-17 в 03:07.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Web камери - стрийминг въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Jenny Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам нужда от насока по следния казус:

    Наясно съм и съм правила стрийминг на "позната" камера (т.е. с известен URL), инсталирала съм и настройвала Nginx server, RTMP модул и ffmpeg за конвертиране от RTSP в RTMP и HLS.

    Задачката, за която търся насока, е стриймване в WEB страница на произволна непозната камера. С други думи, имаме сайт с плеъри, потребители, всеки със собствена WEB камера и искам тези потребители, като включат камерата си и позволят стрийминг, да се показват в страницата.
    Не мога да измисля как стрийминг сървъра да разпознава тези камери.

    Ще съм ви благодарна за всякакви насоки, платени, безплатни, линкове, идеи, софтуер хардуер, за каквото се сетите.

    Поздрави, отдавна не съм писала тук
    Здравей Жени,
    Радвам се че си жива и здрава и се появи отново.
    Имам следния въпрос - известен ли ти е предварително IP адреса на камерите? Те със статични или динамични адреси са? Кой инициира сесията - WEB страницата (предполага се че тя е със статично и реално IP) или камерите периодично докладват своите? Или нещо трето?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #5

    Отговор: Web камери - стрийминг въпрос

    Здравей, Lupus,

    Изключително се радвам и аз да те срещна отново. Повече от 10 години минаха и доброто старо време ми липсва.

    Относно въпроса ти - не, IP адресите не са известни и точно в това е проблемът. Дори и да са със статични, не са известни, а още по-лошо е, когато са с динамични. Така или иначе IP адресите не са извести. Това трябва да са камери на произволен потребител, които комуникират с интерфейса на сайта и всеки потребител може да инициира сесия, включвайки камерата си и кликвайки върху бутон "Започни броадкаст", който е на сайта. кой инициира сесията според теб в такъв случай?

    Същият ценарий съществува в Интернет пространството във вид на сайт за възрастни, под името Camfuse, т.е възможно е да се направи. Аз съм правила подобно нещо с IP камери, но за тях знаех IP адресите. Сега е различно.

    ще се радвам да споделиш някаква идея, аз знам, че ти си много компетентен

    Специално ти изпращам поздравите си и пожелания за най-добро здраве и удовлетвореност.





  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Web камери - стрийминг въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Jenny Виж публикацията
    Здравей, Lupus,

    Изключително се радвам и аз да те срещна отново. Повече от 10 години минаха и доброто старо време ми липсва.

    Относно въпроса ти - не, IP адресите не са известни и точно в това е проблемът. Дори и да са със статични, не са известни, а още по-лошо е, когато са с динамични. Така или иначе IP адресите не са извести. Това трябва да са камери на произволен потребител, които комуникират с интерфейса на сайта и всеки потребител може да инициира сесия, включвайки камерата си и кликвайки върху бутон "Започни броадкаст", който е на сайта. кой инициира сесията според теб в такъв случай?

    Същият ценарий съществува в Интернет пространството във вид на сайт за възрастни, под името Camfuse, т.е възможно е да се направи. Аз съм правила подобно нещо с IP камери, но за тях знаех IP адресите. Сега е различно.

    ще се радвам да споделиш някаква идея, аз знам, че ти си много компетентен

    Специално ти изпращам поздравите си и пожелания за най-добро здраве и удовлетвореност.

    С този проблем се сблъскахме, когато разработвахме концепцията за пийпълметрична система за радиата. Само с IP камера няма да стане! Трябва още електроника към нея.
    Ние стигнахме до следното:
    Камерата се управлява от GSM модул с записан в него софтуер за управление. Сървъра изпраща своя IP адрес с SMS и инициира сесията. Модула приема адреса и го въвежда в камерата (при нас вместо камерата имахме пийпълметъра). Камерата отговаря на сървъра със своя IP адрес. Сървъра отваря сокет и управлява обмена. Това е общо взето идеята. Устройството е подобно на това: http://www.tscommunication.com/index...roducts&view=3 . Това го произвеждаме, може да се ползва същия хардуер, но да се напише нов софтуер.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #7

    Отговор: Web камери - стрийминг въпрос

    Много благодаря, Lupus,

    Това е идея, над която ще помисля внимателно. Ще се свържа с теб. Този модул къде стои?

    До нови срещи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 20-04-16, 18:41
  2. Въпрос към хората с IP камери
    От FearMe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-10-09, 01:25
  3. Отговори: 5
    Последно: 13-05-09, 22:33
  4. Въпрос за цифрови видео камери серия DV, Mustek
    От Guest във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-09-06, 12:52
  5. Видео стрийминг
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 10-07-06, 02:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе