Резултати от 1 до 13 от общо 13

Map и Rollover

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    47
    #1

    Map и Rollover

    Имам дадено изображение. Напрваил съм го като map разделил съм го. Въпросът ми е можели като ида с курсора на мишката върхо дадената "зона" да се смени изображението (rollover). Абе с две думи комбинаци между Мар и rollover. Дано да сте ме разбрали правилно, че май не го обясних добре.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Map и Rollover

    не виждам особен проблем...я виж за нещо такова ли става въпрос

    http://setc.hit.bg

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #3

    Map и Rollover

    Но това са две отделни картинки... Ако питате мен, от Image Map не може да стане rollover. Трябва да са отделни картинки. Но пък няма проблем и отделни да са, няма да си личи.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #4

    Map и Rollover

    Ако уточним понятията, Image map може да се направи и с hotspots, и със slices. (грубо казано, при едните се експортира цялата картинка, а при другите - отделни файлове за всяко "парченце")

    Предполагам, че става дума за hotspots.

    Със сигурност може да се направи disjoint rollover (но пак не може да се избяга от slices).

    Има възможност да се направи simple rollover, като на състоянията се променя прозрачността например, или се приложи ефект, или картинката да се замени с цвят, но да поставиш друго изображение на същото място - не ми е известно да може. По-опитните тук ще кажат.

    Ако става дума за slices - става лесно и сигурно знаеш как.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #5

    Map и Rollover

    Jenny, не мисля, че може, а и дори да може, не би си струвало усилията, щом има втори начин, при който резултата е идентичен.

    Не може да се замени част от изображението с друго. Нещо като вариант е да се постави друго изображение на желаното място, но..

    Използвайте парченца, както казва Jenny.

  7. Bri
    Bri е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    43
    #6

    Map и Rollover

    Предварително се извинявам на всички, които този пост ще обиди. Уверявам ви, че не това е целта ми, но то неминуемо ще стане, след като по темата се исписаха доста глупости.

    Човекът пита как да комбинира Image Map с Rollover-и, като изображението си остава само едно. И всички се втурнаха да му обясняват, че това е (а) ”невъзможно”, (б) ”безсмислено” или и двете едновременно.

    Представете си, че искате да си Save-нете изображението. Ако то е разкъсано на 50 части, аз лично пратил web disaster-a по дяволите.

    ”Като не знаеш какво да правиш, не прави нищо!”

    Емануел Кант

    ”Като не знаеш, поне не обърквай другите!

    Bri

    Смятам, че последното е едно от основните правила на форума.



    Image Map & Rollover? Възможно ли е това? Ако да, как?

    Възможно е, разбира се. Как? Много е просто.

    Вариант 1:

    1. Отивате в книжарница “Писмена” в малкото НДК;

    2. Купувате си книгата Visual QuickStart Guide

    Javascript for the World Wide Web, 3th Edition(BESTSELLER)

    by Tom Negrino and Dori Smith

    Peachpit Press

    (Практическо визуално ръководство

    Javascript за World Wide Web

    Том Негрино и Дори Смит

    Peachpit Press

    Издателска къща “ИнфоДАР“ ЕООД)

    3. Отваряте я и в глава 3 “Изображенията са нещо забавно“, на страница 96, горе в ляво виждате “Съчетаване на rollover с карта на изображенията“.

    4. Прочитате следващите няколко страници и в Листинг 3.14 откривате нужния ви код.



    Вариант 2(Горното най-вероятно ви е изнелвило затова ето нещо free):

    1. Посещавате този линк http://www.free.top.bg/map_plus_rollover

    2. От меню View, избирате Source



    Вариант 3(най-лесното и бързо решение):

    1. Решавате, че това е безмислена задача, след като с отделни изображения можете да постигнете ”същия” (д)ефект.

    Съжалявам, че стана доста дълго, но не се сдържах.


  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    Map и Rollover

    Браво, поздравления за Bri!!! "Кратко", но ясно даде изчерпателно обяснение и то с изполване на актуална техника от близкото минало

    Хвала на такива участници във форума

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #8

    Map и Rollover

    <font color="blue">//offtopic <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Посещавате този линк http://www.free.top.bg/map_plus_rollover

    <div align="right">оргинално мнение на Bri</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Иска ми се да видя на мястото на някое от цветните правоъгълничета снимка по избор []Иначе това, което показваш, става и с два и половина клика в Image Ready (примерно)</font id="blue">



    0101, изясни си въпросчето, че тук стана горещ спор []

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    47
    #9

    Map и Rollover

    Първо благодаря на всички за съветите.



    Сега ще се опитам да разясня макар, че направо не се сщам как.

    Ще дам пример, който дано не ви се стори смешен (поне не много)

    Ако имаме да кажем снимка на човек. Разделяме я с мап да кажем на глава ръце, крака. Как да стане така, че като ида на главата тя да се смени с дуга (роловер) и евнтуално да се смени някоя ръка, но с това мога и компромис да направя. Естествено като се махни курсора моусеовер изображението да се върне в първоначален вид.



    Дано да не съм станал твърде смешен , но примера е максимално близий до целта която искам да постигна.[][][]



    Отново благодаря!!![][][]

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #10

    Map и Rollover

    Bri, няма лошо човек да научи нещо ново, не виждам причина някой да се обижда

    0101 - от една страна бих ти препоръчал да не се занимаваш с картинки и JavaScript, ами

    да поразгледаш възможностите на Macromedia Flash, който ми изглежда доста подходящ

    за целите, които си си поставил, както и ми се струва, че ще е по-оптимално решение.

    От друга може би не трябва да се захващаш с Flash, ако нямаш намерение да се занимаваш

    много с картинки



    0101, отново те съветвам да обърнеш малко внимание на Flash. Изглежда ще си паснете с него []

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #11

    Map и Rollover

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Ще дам пример, който дано не ви се стори смешен (поне не много) Ако имаме да кажем снимка на човек. Разделяме я с мап да кажем на глава ръце, крака. [][][]

    <div align="right">оргинално мнение на 0101</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не виждам нищо смешно, не се притеснявай.

    Не казваш как си я "разделил" и какъв софтуер ползваш, но това не е толкова важно. Съгласна съм с wireman, Flash е подходящ.

    С други думи, отговорът ми на конкретизирания въпрос е: възможно е да се направи, остава въпросът как и с какво и как ще изглежда Зависи от твоите умения, желание и време.

    Проблемът, който би възникнал в конкретния пример е, че трудничко би очертал точно контурите на сложна фигура (глава, особено ако е с коса). Главата, с която заместваш, също трябва да съответства по контур и размер.

    Поздрави!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    47
    #12

    Map и Rollover

    Ами да права си Jenny. Очертанията наистина са сложни за такива обекти , но и преди съм си играл часове наред с обработка на изображения. А задачта в конкретния пример си е почти непосилна.

    Иначе с Macromedia Flash до сега почти не съм се занимавал. Правил съм малко Flash, но предимно със SWiSH или някоя друга по проста програма.

    Колкото до изображенията използвам предимно Photoshop6, PainShopPro и други по леки редактори.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #13

    Map и Rollover

    Ако имаш време и възможност, сигурно ще ти е интересно да навлезеш в дебрите на Flash.

    Желая ти успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе