Резултати от 1 до 9 от общо 9

cgi/perl help

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #1

    cgi/perl help

    Значи положението е следното: Имам домеин с поддръжка на cgi - примерно www.xxx.com. На UNIX server е. При закачане с FTP клиент имам следните папки: cgi-bin и www. Качвам си cgi-script-а (примерно scr). Поставям го в папка /cgi-bin/scr (тук са му cgi файловете). Той е с webinstall : http://www.xxx.com/cgi-bin/scr/install.cgi. Скрипта стартира wizard, който ме пита за настройките на System и URL PATH, където вече ми е проблема. От hosting фирмата ми казват следното: Perl 5 Location - #!/usr/bin/perl (това е ок), Sendmail Location - /usr/lib/sendmail (ок), CGI Url

    http://www.xxx.com/cgi-bin/scr/file.cgi (и с това нямам грижа) и Full or Absolute root path: We recommend using the DOCUMENT ROOT environment variable to automatically insert the path in your Perl script: $ENV{'DOCUMENT_ROOT'} и съответно The full path to your cgi-bin directory would be: "$ENV{'DOCUMENT_ROOT'}/cgi-bin/scr" - за това ми е питането. Значи скрипта ми иска System path to "scr" cgi directory: , което ми е ясно, че щеше да е нещо от рода на /home/usr/www.xxx.com/cgi-bin/scr, ако System PATH на CGI беше определен като този на System PATH на perl примерно. Ясно ми е, че трябва да пипна install.cgi и там някъде да набия т'ва "$ENV{'DOCUMENT_ROOT'}/cgi-bin/scr". Понеже и понятие си нямам от cgi и perl (но съм схватлив ) отворих install.cgi и предположих, че промените трябва да станат някъде в тази част:

    ########################### SUB ROUTINES ###########################



    # Set up system paths and URLs

    sub setup_paths_and_urls

    {

    # Attempt to determine paths and URLs from environment

    my ($path_info, $url_info);

    if ($ENV{'SCRIPT_FILENAME'} =~ /install\.cgi/) { // <- ???[?]

    $path_info = $ENV{'SCRIPT_FILENAME'}; // <- ???[?]

    }

    elsif ($ENV{'PATH_TRANSLATED'} =~ /install\.cgi/) {

    $path_info = $ENV{'PATH_TRANSLATED'};

    }

    if ($ENV{'SCRIPT_URI'} =~ /install\.cgi/) {

    $url_info = $ENV{'SCRIPT_URI'};

    }

    elsif ($ENV{'HTTP_REFERER'} =~ /install\.cgi/) {

    $url_info = $ENV{'HTTP_REFERER'};

    }

    elsif ($ENV{'SCRIPT_URL'} =~ /install\.cgi/) {

    $url_info = $ENV{'SCRIPT_URL'};

    }

    else

    {

    $url_info = "http://";

    }

    $path_info =~ s/\\/\//g;

    $path_info =~ s/\/install\.cgi//;

    $url_info =~ s/\/install\.cgi//;



    Неграмотността ми в пипането на посочените с "//<-???" 2 реда доведе само до грешки именно в тях при пускане на променения "майсторски" от мен скрипт.

    Как точно ще стане в моя случай System path to "scr" cgi деректорията? Скрипта ми иска също и System path до /cgi-bin/scr/data и /cgi-bin/scr/templates, но предполагам, че с тях ще се оправя, след като науча как става с /cgi-bin/scr.

    10x Ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    cgi/perl help

    Нещо не успях напълно да се ориентирам в постинга ти - ще го прочета по-внимателно довечера или утре сутринта. Дотогава можеш да пробваш да установиш конфигурацията на сървера с едно елементарно скриптче:



    #!/usr/bin/perl

    foreach $key (keys(%ENV)){ print "$key: $ENV{$key}<br>\n";



    и да подадеш нужната информация на wizard-а.



    Ако така не стане, ще се занимаем по-сериозно [].



    //edit

    Sorry, не те подценявам, ама все пак да уточня:

    1. Даваш име на горното скриптче и го upload-ваш.

    2. chmod 755.

    3. Викаш скрипта от html-документ.


  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #3

    cgi/perl help

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">//edit

    Sorry, не те подценявам, ама все пак да уточня:

    1. Даваш име на горното скриптче и го upload-ваш.

    2. chmod 755.

    3. Викаш скрипта от html-документ.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Точно така - всички папки и файлове са си по местата с необходимите им пермишъни и викам скрипта от html-документ. Ако скрипта, които си написал прави това, което и www.xxx.com/cgi/printenv мога да ти постна резултатите, ако това ще те улесни. Благодаря ти много, че се отзова.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    cgi/perl help

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако скрипта, които си написал прави това, което и www.xxx.com/cgi/printenv мога да ти постна резултатите

    <div align="right">Originally posted by TRENDS*-*16/01/2004*:* 20:05:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Вероятно прави същото. Постни резултатите.

    btw, гледам, пишеш "нещо от рода на /home/usr/www.xxx.com/cgi-bin/scr" - по-скоро е нещо от рода на /home/usr/xxx/www/cgi-bin/scr/scr.cgi

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #5

    cgi/perl help

    Ето настроиките на сервера:



    GATEWAY_INTERFACE=CGI/1.1 LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/nf/lib/nfsflock REMOTE_ADDR=x.x.x.x QUERY_STRING= REMOTE_PORT=3151 HTTP_USER_AGENT=Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98) DOCUMENT_ROOT=/mnt/web_h/d15/s46/b01c8063 HTTP_ACCEPT=image/gif, image/x-xbitmap, image/jpeg, image/pjpeg, application/vnd.ms-excel, application/msword, application/x-shockwave-flash, */* SCRIPT_FILENAME=/usr/local/nf/share/cgi/printenv HTTP_HOST=www.xxx.com REQUEST_URI=/cgi/printenv HTTP_X_FORWARDED_FOR=x.x.x.x HTTP_NFUSERADDR=x.x.x.x SERVER_SOFTWARE=Apache/1.3.26 (Unix) mod_perl/1.26 HTTP_CONNECTION=close HTTP_COOKIE=nfreferstat=http%3A%2F%2Fwww.xxx.COM PATH=/usr/local/bin:/usr/bin:/bin HTTP_X_FORWARDED_SERVER=w3_2a HTTP_ACCEPT_LANGUAGE=bg SERVER_PROTOCOL=HTTP/1.1 HTTP_X_FORWARDED_HOST=xxx.com HTTP_ACCEPT_ENCODING=gzip, deflate SCRIPT_URI=http://xxx.com/cgi/printenv SCRIPT_URL=/cgi/printenv REQUEST_METHOD=GET SERVER_ADMIN=support@xxx.com SERVER_PORT=80 SCRIPT_NAME=/cgi/printenv SERVER_NAME=xxx.com



    По разбираеми причини името на домейна и ИП-то ми съм заменил с ххх.соm и x.x.x.x



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">btw, гледам, пишеш "нещо от рода на /home/usr/www.xxx.com/cgi-bin/scr" - по-скоро е нещо от рода на /home/usr/xxx/www/cgi-bin/scr/scr.cgi</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да нещо подобно щеше да е, но вместо от фирмата да ми покажат подобен път те ми казват :

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">We recommend using the DOCUMENT ROOT environment variable to automatically insert the path in your Perl script: $ENV{'DOCUMENT_ROOT'} и съответно The full path to your cgi-bin directory would be: "$ENV{'DOCUMENT_ROOT'}/cgi-bin/scr" - за това ми е питането.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    cgi/perl help

    Хубаво си постнал резултатите, ама те ти дават пътя до printenv. Идеята ми беше да пуснеш скриптчето от scr - така би ти дало пътя до там. Освен това - там, където си се мъчил да коригираш, според мен няма нужда от корекция...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #7

    cgi/perl help

    Ок 10х ще пробвам и ще напиша какво е станало.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8

    cgi/perl help

    За съжаление скрипчето на Raid не ми помогна, защото при стартиране даде HTTP 500 - Internal Server Error. Всичко съм направил както трябва (Raid не забеляза нищо нередно, за това как съм процедирал със скрипт4ето). Нямам достъп до log-овете и съответно немога да видя каква грешка дава. Пробвах още 2 скрипта (евентуално да сменя този скрипт - не този на Raid) - ми искат си System Path и това си е[!].

    Резултат -> Все още немога да намеря къде е този System Path до cgi дирикторията на тъпия сървър[}]

    10x предварително на всеки, който може да ми даде някаква идея или предложение.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #9

    cgi/perl help

    Ploblem SOLVED![^] (С 4-ият скрипт се получи[:D])

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. perl програмиране
    От dagmary във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 09-03-09, 16:03
  2. Currency converter на Perl
    От henry във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-06, 15:22
  3. Инсталиране на Perl?
    От Ivo Wolfen във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-03, 17:43
  4. Perl
    От qni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-02, 21:53
  5. Perl
    От poznai във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-02, 00:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе