Резултати от 1 до 9 от общо 9

фотоапарат 'смена'

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    98
    #1

    фотоапарат 'смена'

    дайте инфо за този апарат?

    може ли да снима цветно?

    професионален ли е?

    понеже не знам моя кой модел е, дайте ми литература за всички такива апарати с марка "смена".

    мерси!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    фотоапарат 'смена'

    Ти ма уби с въпроса си дали може да снима цветно. Та това нали зависи от това каква лента ще сложиш, чернобяла или цветна. Фотоапарата е любителски. Изцяло с ръчни настройки е. По добър е от разните китайски болкуци с марка скина, но няма светкавица но може да се върже външна и все пак трябва да имаш елементарни познания по фотография за да снимаш с него, но всичко е доста просто, все пак е направен за любители а не за професионалисти. Имаш нарисувама слънца и облаци, като на блендата има написано и чувствителности на лентата, таак може да снимаш без да гледаш на кава скорост и бленда си. Ако имаш книжка къ фотоапарата ще ти бъде по лесно, освен това към много ленти има една таблица как да си настроиш фотоапарата.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    фотоапарат 'смена'

    Ти да не си обрал музея на техниката??? Щото аз с такъв съм се учил да снимам, ама то беше в далечната 1965г. Железен апарат - ширпотреба на съветската военна промишленост. Снима всичко, към което го насочиш. Има два съществени недостатъка - настройките са му ръчни и няма USB изход. Информацията се сваля чрез изваждане на "харддиска" и проявяване.[:D]

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    98
    #4

    фотоапарат 'смена'

    не бе! намерих го у дядо ми

    викам чакай да го проуча все пак. даже има лента останала вътре.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    фотоапарат 'смена'

    Я кайи кой модел е. На него трябва да си пише. Най старите не сас добре просветлен обектив и снимките в ъглите са леко затъмнени. По новите вече си има добри са вреето си антирефлексно покритие на обектива(китайските Скина нямат). На мояйта абитурентска снимах със смена 8м за да не нося големия зенит и снимките ми бяха по добри от разните евтини автоматични боклуци. Аз си носех и светлоер.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    фотоапарат 'смена'

    Ама и Зенита с обектив Хелиос си беше страхотен апарат!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    фотоапарат 'смена'

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">не бе! намерих го у дядо ми

    викам чакай да го проуча все пак. даже има лента останала вътре.



    <div align="right">Originally posted by Tai-Pan - 26/02/2005 : 19:16:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> "Смяна"-та са някоко вида 8М и Символ имаше още един вид, но вече не го помня. Втория е малко по модерен от първия. Това е качествен, руски, любителски, полуавтоматичен фотоапарат. Със истинска стъклена оптика, а не пластмасова, както днешните евтини боклуци. Апарата си снима цветно, но както ти казаха по-гора, само трябва да му сложиш цветна лента. запази го, след 20 години ще можеш да го продадеш на цената на последен модел цифров, най-вероятно [:D][:D][:D]

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    фотоапарат 'смена'

    Има и по стари от 8М. По старите имаха самоснимачка. 8М няма. По новите също май имаха.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    фотоапарат 'смена'



    <div align="right">Originally posted by Tai-Pan*-*26/02/2005*:* 18:50:43</div id="right">

    [/quote]

    Навремето снимах "Смяна 2". Беше на баща ми .След време си купих "Зенит ЕМ"Зенита съм го пробвал да снима на -27градуса на вр.Мусала и вр.Безбог при екстремални условия / студ, вятър и силен снеговалеж/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам фотоапарат
    От iwan33 във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-11, 10:58
  2. Препоръчайте ми фотоапарат ;)
    От p3ps1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-07, 10:13
  3. Фотоапарат 300-350 долара
    От KissTheTiger във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-07, 09:39
  4. мога ли сам да си смена ip-to
    От ttyy във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 06-10-06, 20:56
  5. Питанка за фотоапарат
    От Nedko във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 17
    Последно: 04-02-06, 19:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе