Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

оптичното увеличение при сапунерките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    оптичното увеличение при сапунерките

    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09033957 стана ми интересно как тука може да има 5 оптично увеличение. Пак ли е някакъв трик за подмамване

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #2

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    В един сайт намерих това http://www.steves-digicams.com/2007_...g_i85_pg5.html

    "This is an ultra-compact 8-megapixel digicam with a 5x optical internal zoom lens..."

    "The full 5x optical zoom is functional while shooting, which is also a feature that is not available on many models. The file sizes are small considering the quality of the movies, which is good because the size of your memory card determines how much video you can capture."

    А най-отдолу в тази страница http://www.steves-digicams.com/2007_...5_samples.html има два клипа, на които се ползва зуума. Свали си ги ако искаш да видиш качеството.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Просто частите на обектива са разположени вътре в апарата по височината на неговото тяло, а изображението накрая се обръща чрез огледало. Така обективът не стърчи извън тялото. Колко е качествено обаче е под въпрос, поне от впечатленията ми с аналогични Sony-та.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #4

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Според мен е несериозно да се говори за 5 кратно оптично увеличение на фотоапарат с дебелина около 2см.
    Апропо, то и 8,1 мегапиксела на тая матрица (1/2.5'' CCD) не са реални, а се постигат с интерполация.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #5

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Ето и какво представлява оптика на апарати от този род - в случая Minolta DiMAGE X20


  7. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #6

    Re: оптичното увеличение при сапунерките


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #7

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    с извинение, но хората, които очакват егати-якото-качество при сапунерките са доста наивни. колкото и да е напред техниката, не можем да очакваме кой-знае какво от такова малко нещо.
    но аз съм защитник на компактинет фотоапарати. все пак, хората ги купуват за снимки за спомен - качеството е прилично при повечето модели. тези снимки няма да се публикуват в списания, нито да се излагат на билборди. тези снимки ще се гледат на фуллскрийн с резолюция максимум 1600/1200 където не могат да се видят мн детайли, или най-много да се разпечатат в 21/15 формат. така че не бива да се увличаме в подробности.
    оптично увеличение точно при тези модели има и е толкова, колкото го пишат. друг е въпросът колко е прецизно и не можем да го сравняваме с лещи, които струват колкото 7-8 сапунерки.
    за тези пари ще си вземеш фотоапарат, по-малък от кутия цигари, с 5х зуум, които ще са ти достатъчни, за да приближиш, няма да търсиш точно перспективните изкривявания...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Интересува ме конкретно може ли това увеличение да замени, нормалното оптично (говорим за апарати от един клас). Изглежда ми , че качеството тук не е много на ниво и не може да се сравни с нормалната оптика, поне от личните ми впечатления. И реших да питам и да видя дали съм предубеден или наистина е кофти

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #9

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Ами според мен е напълно възможно да се случи в даден момент само,че към момента не знам да ли се получава. Ще дам пример - преди 25-30 години телевизорите бяха едни големи шкафове,с не повече от 8 канала в тях. Днес като погледнем например плазмените телевизори, виждаме, че екранът е със същата големина, но назад телевизорът е дебел едва няколко см,а каналите са 100-200 и по качество плазмата многократно превъзхожда някогашните "шкафове". Та няма нищо чудно ако това в даден момент стане и при фотоапаратите от един и същи клас - по-тънкият да вади по-добро качетство от по-обемните апарати. Но пак казвам,че към момента може би това все още не е постигнато.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #10

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    Ами според мен е напълно възможно да се случи в даден момент само,че към момента не знам да ли се получава. Ще дам пример - преди 25-30 години телевизорите бяха едни големи шкафове,с не повече от 8 канала в тях. Днес като погледнем например плазмените телевизори, виждаме, че екранът е със същата големина, но назад телевизорът е дебел едва няколко см,а каналите са 100-200 и по качество плазмата многократно превъзхожда някогашните "шкафове". Та няма нищо чудно ако това в даден момент стане и при фотоапаратите от един и същи клас - по-тънкият да вади по-добро качетство от по-обемните апарати. Но пак казвам,че към момента може би това все още не е постигнато.
    Според мен сравнението ти с телевизорите е неуместно. Все пак иде реч за оптика, за пречупване на светлина. Ако следваме твоята аналогия, няма да се произвеждат SLR фотоапарати и големи обективи, а всички фотографи ще щракат с високотехнологичните "сапунерки"

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    To това сравнение на оптичните системи е като да се теглиш колко си висок... или да кажеш: Крокодилът е повече дълъг, отколкото зелен!
    Ако ще се използват сравнения в областта на CRT ТВ, то това да е между Опера и Samsung Flat TV!

    По темата:
    Тези обективи, при които има отазяване на светлината от огледало, винаги ще са назад в качеството. Най-малката причина - праха.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Тези обективи, при които има отазяване на светлината от огледало, винаги ще са назад в качеството. Най-малката причина - праха.
    Нали нямаш предвид огледално-рефлексните, че така изказано звучи много несериозно?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #13

    Re: оптичното увеличение при сапунерките

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Според мен сравнението ти с телевизорите е неуместно. Все пак иде реч за оптика, за пречупване на светлина. Ако следваме твоята аналогия, няма да се произвеждат SLR фотоапарати и големи обективи, а всички фотографи ще щракат с високотехнологичните "сапунерки"
    Напълно уместно е . Знаеш ли, че първите фотоапарати са били с големина почти колкото на един стар дебел телевизор. Дори днешните СЛР-и са супер компактни в сравнение с първите фотоапарати. Не виждам защо развитието на технологиите след време да не доведе до нещо още по-малко. Те и телефоните бяха едни тухли, а сега си ги пъхаш в джоба.

    Ето една статия за създателят на фирмата Кодак.

    http://www.standartnews.com/bg/artic...article=192290

    Забележи там някъде по средата, че пише "Тогавашният фотоапарат по размери приличал на сегашните микровълнови печки. Освен това се монтирал на триножен статив. Фотографът трябвало да носи и палатка, в която на тъмно да се нанасят фотоемулсии на стъклени плаки преди снимането. Фотографът носел също и разни други химикали, стъкленици с течности и т.н. Заради това Истман казвал, че само кон може да пренася такъв багаж. Освен тежък багажът бил и скъп."

    Не подценявайте технологиите, това, че нещо днес ви се струва невъзможно не означава, че след 25-30-50 години няма да е нещо съвсем нормално. Още повече нещо, за което се сещам - скритите камери? Те са с големина колкото едно хапче или едно копче на дреха, а снимат. Как снимат? Ами не знам, ама снимат, записват, предават информация с картина и звук, нали.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #14

    Re: оптичното увеличение при сапунерките


    Цитат Първоначално публикувано от emos
    ... или да кажеш: Крокодилът е повече дълъг, отколкото зелен!
    То крокодилът и без това си е по-дълъг, отколкото зелен, защото е дълъг отгоре и отдолу, а е зелен само отгоре!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re: оптичното увеличение при сапунерките


    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    То крокодилът и без това си е по-дълъг, отколкото зелен, защото е дълъг отгоре и отдолу, а е зелен само отгоре!
    Aко ще тъсиш под вола теле, то поне си оправи сравнениета - крокодилът е дълъг от върха на муцуната до края на опашката и обратно, а не от горе до долу и обратно!

    @ Stanley
    CRT TV и Plasma TV са различни технологии. Затова и казах, че ако ще се използва това сравнение, то трябва да се използва стандартен CRT TV (Опера, напр.) и последната разработна на технологията SLimTV на Самсунг!

    @ Tommorow
    Разбира се, че нямам впредвид тях! При тях огледалото отразява светлината към визьора и се вдига по време на снимката:
    [img width=800 height=320]http://www.techlore.com/downloads/tlarticleimages/19536/19536-1.jpg[/img]

    Дреме ми колко прах има по него...

    А иначе си има нарочен сайт за чистенето на праха от сензора - SensorCleaning.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 16-06-14, 09:04
  2. Програма за увеличение на карти
    От yoyo1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-13, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе