Резултати от 1 до 10 от общо 10

фотоапарат SAMSUNG WB500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #1

    фотоапарат SAMSUNG WB500

    По функционалност изглежда доста добър.
    Някой има ли такъв и какво му е впечетлението?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #2

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    най-евтиния канон е по-хубав от най-скъпия самсунг
    фотоапарат SAMSUNG е тъпо словосъчетание

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #3

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    Това беше колкото яко толкова и вярно.Ако харесваш самсунг като марка поне търси фотоапарат със оптика на Schneider.Аз лично не бих си купил и чорапи ако на тях е изписано Samsung.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #4

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    Добре, всеизвестно е мнението че фороапаратите САМСУНГ не били хуабви и че и най евтиния KАНОН бил по-хубав! Все пак какви са конкретните аргументи за това?
    Най лесното е да направа компромис с функционалността и да си купя пак КАНОН! (от качеството на снимките на който не сам недоволен, но и нямам база за сравнение)


  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    Аз имам някаква база за сравнение. Докосвал съм се до фотографска техника за над 10К. Canon са една от водещите фирми във фотографията. При ниския клас това не толкова контрастиращо. От така наречените "съпунерки" няма какво толкова да се изисква- те са любителска техника, и качеството няма да контрастира толкова. Все пак GNUSMAS - НЕ!!! Вземи си някой от моделите на Canon или Panasonic. А ако определиш бюджет може да ти се предложи и точен модел.
    Аргументи:
    Физически размер на матрицата, светлочувствителност
    Оптика, обектив - светлосила
    Софтуер и хардуер на апарата
    Дисплей и визор

    ПП - ако си по-заинтересован мога да ти пратя (e-mail) едно Word документче около 20 странички. Описано е какво и как да се разглежда в един фотоапарат. Много е образователно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #6

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    ами ето му спецификацията на въпросниа САМСУНГ:

    http://www.samsungcamera.com/product...84&cat_uid=176

    техническите параметри мисля че са добри или задоволителни.
    Дали са осрали софтуера няма от каде да знам. От малкто ревюта за този модел пише хубави неща.
    Тварди се наприлер че имал малък шум!? но като гледам примерните снимки никак не е малък. Но мисля че е съизмерим с други апарати с такъв размер матрица.
    За съжаление кой произвежда матрицата няма от кадер да се разбере.

    Освен принципното лошо мнение за фотоапарати САМСУНГ обикноженно се говори че изкарвали "лоши цветове", но без никой ниущо да конкретизира или обясни.
    Затрова питам ако някой има конкретни наблюдениа, да каже.

    Иначе ще съм благодарен ако ми пратиш въпросното документче. емаил: uzunov@datecs.bg

    мерси!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #7

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    Оптиката на този апарат е Шнайдер,което поне гарантира много качествена оптика.Имам наблюдения върху стари модели на самсунг с такава матрица и наистина правят много прилични снимки,както на светло така и на тъмно.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #8

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500


  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    15
    #9

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    Цитат Първоначално публикувано от CALL-151
    ами ето му спецификацията на въпросниа САМСУНГ:

    http://www.samsungcamera.com/product...84&cat_uid=176

    техническите параметри мисля че са добри или задоволителни.
    ....се говори че изкарвали "лоши цветове", но без никой ниущо да конкретизира или обясни.
    Затрова питам ако някой има конкретни наблюдениа, да каже.
    Aз имам такъв от 1 месец. Вече се запознах доста добре с него. Относно цветовете мога да кажа, че са реалстични, освен червения, който е някак си подсилен, но това се оправя или с настройки преди снимането или след това с редактора в самия фотоапат - единствено се намалява saturation и става все едно го гледаш на живо. Въобще според различното осветление (дневна, луминисцентна, обикновена крушка и пр.) се нагласят настройките и излизат много добри кадри. Има и автоматичен режим - ПОНЯКОГА той е най-удачният. просто трябва да се запознаете подробно с настройките. В Техноаркет откъдето го купих пробвахме апарати от всички марки (Sony,Panasonik, Canon и др.) - мога да кажа,че никоя марка не го превъзхождаше. За проба бях отнесла една керамична фигурка, боядисана в много специфичен синьо-лилав цвят - нито един от апаратите (струващи от 350 - 700 лв) не можа да го изкара реален този цвят. Самсунга с известни настройки го изкарва приблизително добре. Единствено ме дразни този червен цвят (това важи за всички Самсунги) - много е ярък, но както казах това ДОНЯКЪДЕ се нормализира с настройките. Не е добре и че няма HDMI изход (както е при по-скъпия Samsung WB550), а само AV, иначе щеше да може да се свързба директно към HDMI на телевизор. Характеристиките му са същите като на по-скъпия с 200 лв Панасоник TZ7,само не е с 12,а с 10 мегапиксела, звука му при филми е стерео и много добър, отстранени са проблеми от предишните модели - вече иам звук при zoom по време на запис на клип, малко се чува чегъркането при zoom,но така е и с Panasonik. За тази цена ( аз го взех на промоция) за 450 лв.мисля че е най-доброто кАто харатеристики и качество.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    17
    #10

    Re:фотоапарат SAMSUNG WB500

    Ползвам го от няколко месеца и определено няма по добра машина в класа си за тази цена.
    Мога да ти дам да поснимаш с и да прецениш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам фотоапарат Samsung WB 500
    От K_ski във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-07-13, 17:04
  2. Продавам фотоапарат SAMSUNG PL-210
    От Вакарелски във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-11, 22:47
  3. продавам фотоапарат Samsung NV24HD
    От kmonev във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-10, 13:54
  4. Продавам фотоапарат Samsung Digimax 401
    От hybaveca във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 14-05-07, 08:48
  5. Фотоапарат SAMSUNG DidiMax 200
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-02, 00:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе