Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Търся си хубав евтин фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    1
    #1

    Търся си хубав евтин фотоапарат

    На скоро реших да си взема хубав фотоапарат.! Знам, че хубавите марки са: Canon, Nikon и Sony .. ! Насочила съм се към: Canon
    PowerShot S2 IS, Canon PowerShot SX130 IS Silver, Фотоапарат Nikon Coolpix L 110 , .. ! Но са твърде скъпи за мен! Аз съм тийнейджър и ми трябва добър, но ефтин апарат. До 300лв .. ;xx.. ! Възможно ли е въобще да си взема хубав, пък толкова евтин апарат..! Ако можете да ме насочите ще съм ви безкрайно благодарна!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Аз си взех още по-евтини. fujifilm JX250 за 200лв и съм много доволен. Само дето няма стабилизатор, но за 260лв и това има. За мен беше важно да е малък и евтин и малко да шуми. За 300лв ще купиш доста добро фотоапаратче. Много важно апарата да е малък и лек за да е винаги с теб. Иначе има скъпи и големи фотоапарати, но аз вече не бих си купил такъв.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #3

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    И за какво смяташ да го ползваш - имаш ли някакви по-специални изисквания или умения , все пак си тийнейджър - купони , веселби ,.... - едва ли е подходящо да разнасяш по-скъп апарат насам-натам ! Канон , Никон , Пентакс , Панасоник , Олимпус , ... , са все доказани производители на такава техника и избора не е никак лесен , но ако ти е първи фотоапарат вземи си нещо по лесно за употреба !

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от mariq_h_98
    На скоро реших да си взема хубав фотоапарат.! Знам, че хубавите марки са: Canon, Nikon и Sony .. !
    Хубавите марки останаха с една по-малко... Иначе забравяш Panosonic-a!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Мен ако питаш погледни и в базара на Фотофорума, продават доста апаратчета, някой са в гаранция и цените са добре, сега видях ето този и смятам , че си заслужава http://photo-forum.net/forum/read.ph...34880&t=434880

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Аз съм съвсем любител в снимките и преди 2 месеца си купих първия цифров апарат.Взех си СОНИ W570 за 320 лева.На мен ми харесва, прави много хубави снимки /по моите критерии/, снима панорамни снимки и клипчета.Пълна автоматика, като за лаик.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #7

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Canon Power Shot A2200 - чудесно малко апаратче за 230 лева. Дават чантичка и карта към него.

    Ако държиш да похарчиш всичките 300 лева ето ти друг вариант: Canon Digital IXUS 130 IS - Аз имам такъв и според мен това е перфектната сапунерка с перфектната форма и размери, а има и стабилизация. Ако го имат наличен го отнасяй.

    Тук го има на склад и е розов даже

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Чудя се дали да си продам Sony DSC-S600

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    http://www.technomarket.bg/products/...sx130-is-black

    http://www.infosyncworld.com/reviews...-is/11371.html
    много екстри и ръчни настройки за парите си. Бърз процесор и снима с бързината на DSLR

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Колега , той апарата си е хубав и девойката го споменава , но не и стигат парички ! Ще помагаш ли ?

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #11

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Това че на вас господа ГМИР и цивица, sx130-is ви допада, съвсем не означава, че е подходящ за 13 годишното момиче, което търси съвет тука.

    Ето ви няколко причини, човек да не си купи sx130-is:

    1. sx130-is се захранва с АА батерии, което означава, че допълнително трябва да се купи зарядно и акумулаторни NiMH батерии. Този тип батерии трябва да се разреждат напълно преди да се заредят на ново, което е доста неудобно (по мое мнение неприемливо).
    За сравнение А2200 идва със зарядно и литиево-йонна батерия, за която даже е по - здравословно да се зарежда преди да е достигнала пълен разряд.

    2. Размерите на sx130-is са 113/73/46 mm и тегло 308 грама, което означава, че не може да се носи комфортно в джоб, което означава че винаги, когато искаш да снимаш ще трябва да носиш чанта.
    За сравнение размерите на А2200 са 93/57/24 mm и тегло 135 грама. Идеално пасва в джоб и винаги ще бъде с теб.

    3. Цената на sx130-is е 370 лв. и това не включва батерии и зарядно.
    За сравнение цената на А2200 е 230 лв.

    4. sx130-is нито фокусира, нито зумва, нито снима със скороста на ДСЛР, но пък и никой не би следвало да очаква такова нещо.
    За сравнение А2200 снима също толкова бързо.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Колега , нещо не си ме разбрал правилно и бързаш да дадеш оценка ! Я по-полека !
    Прочети , че девойката го споменава като евентуален избор , но и идва скъп и затова си търси нещо по-евтино !Но и така не се включи с отговори или въпроси ! За тийнейджър този апарат не е подходящ според мен , но това не означава , че апарата не струва !

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #13

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    eвтиното излиза скъпо и точно А серията сдават лесно багажа точно когато свърши гаранцията а и са най-ниския клас на канон. За NiMH аз ги предпочитам/dslr ми е с грип и предпочитам да заредя енелупите пред литиевите/
    та недостатъците на евтиното са доста- най вече липса на стабилизация и ниско исо.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #14

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    .. За тийнейджър този апарат не е подходящ според мен , но това не означава , че апарата не струва !
    Ето, значи сме на едно мнение. И аз смятам че апарата не е подходящ за авторката на темата.

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    eвтиното излиза скъпо и точно А серията сдават лесно багажа точно когато свърши гаранцията а и са най-ниския клас на канон. За NiMH аз ги предпочитам/dslr ми е с грип и предпочитам да заредя енелупите пред литиевите/
    та недостатъците на евтиното са доста- най вече липса на стабилизация и ниско исо.
    Съгласявам се, че стабилизация не е лошо да има. За това в предишния постинг бях препоръчал ИКСУС 130. Освен че има стабилизация, е и още по - тъничък (18мм). Ако не я дразни розовото мисля че много ще се радва на апаратчето. И влиза в бюджета.

    Относно ниското исо: неверно. И двете апаратчета са с еднакъв сензор и процесор (алгоритми за шумоподтискане).

    А това, че обичаш да си зареждаш никеловите батерии, да ги редиш в грипа и да го мъкнеш насам натам си е лично твое предпочитание. Благодаря, че го сподели.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1
    #15

    Re:Търся си хубав евтин фотоапарат

    Tirsya si hubav poluprofesionalen fotoaparat-moje bi Nikon.Molya vi daite mi sivet.obojavam da hodya po sveta i u nas.taka,4e 6te snimam osnovno prirodata.blagodarya

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся евтин фотоапарат за подарък на тъщата
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-12, 10:24
  2. Хубав 16Mpx фотоапарат
    От glowndark във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 28-06-11, 12:58
  3. Хубав евтин фотоапарат?
    От kod във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 58
    Последно: 06-04-09, 22:31
  4. Евтин и хубав рутер
    От emos във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 11-08-05, 13:59
  5. Евтин и хубав Router
    От mikk във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 07-03-05, 21:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе