Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Избор на фотоапарат около 1000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #1

    Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Здравейте,

    Имам нужда от помощ в избора ми на фотоапарат с бюджет около 800-1200 лв.
    Четох, гледах, избирах, но все пак смятам че страничен поглед на нещата може да ми е от огромна полза. Колкото повече чета, толкова повече се обърквам.

    Какво търся:

    1. Да има достатъчен зуум, но не задължително да е 10-20-30х. В момента имам една доста стара сапунерка, която е с 4х и понякога ми е недостатъчно.
    2. Да снима поне в HD.
    3. Да не е с батерии ААААА, а такива които са и на GSM-те.
    4. Да е по-лесен за употреба, защото по-често жена ми ще снима, а пък тя не е особено на ти с техниката. Да насочва и снима дет се вика ..
    5. Колкото по компактен, толкова по-добре. Но все пак не е критерий.
    6. Имам две деца и идеята за покупката да запечатаме колкото може повече моменти с тях. Аз тука разбирам да има бърз автофокус и режим за спорт... май

    Това което съм харесал са следните примерни модели:
    Panasonic Lumix DMC-FZ150
    Panasonic Lumix DMC-FZ48
    Nikon Coolpix P7100
    Nikon Coolpix P510 Black
    Canon PowerShot G12
    Canon PowerShot SX40 HS

    Гледал съм снимки направени с Canon и незнайно защо не ми допадат толкова, колкото например направени с Panasonic. За Nikon нямам впечатления. Най-хубави ми изглеждат снимки правени с Sony, но пък няма добри отзиви за тях. Принципно фаворит ми е Panasonic, но все пак .....

    Мерси предварително


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #2

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    nisso, това са си доста пари за компактен фотоапарат, но ти си знаеш от какво имаш нужда. Така, от моделите които си изброил за мен се отличават тези на панасоник и Canon PowerShot SX40 HS. По принцип серията FZ на панасоник е една от най-добрите им, с FZ150 дори съм снимал и мога да кажа,че прави перфектни снимки, не е много лесен за ползване, има си автоматични режими, но ако искаш да направиш по-качествена снимка трябва да си поиграеш в настройките, като цяло перфектен модел. За PowerShot SX40 HS Канона си е Канон, така че ти свеждам избора до два модела Panasonic Lumix DMC-FZ150 и Canon PowerShot SX40 HS. Просто трябва да ги разгледаш в някой магазин и да си прецениш кой ти допада повече.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #3

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Да. Доста пари са, но искаме да прави наистина добри снимки. Проблема е че децата ги снимаха два-три пъти с професионална техника и от тогава жената не иска и да чуе за по-лоши снимки. Професионалните апарати са скъпи, там се почват един оптики, едни чанти и т.н. - не ми е опция. Разбира се, колкото по-евтино по-добре, но не съм се заглеждал в по-бюджетните решения. Искам добър апарат. Най-вероятно ще се дразня от липсата на дадени функции и затова съм решил да отделя тази серизона сума и всички да сме доволни. Благодаря за съвета!

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    за толкова пари определено бих се насочил към някой начален DSLR на Canon - снимат добре и на автомат, имат и HD видео вече. 1000лв е просто нелепа сума за компактен сапунер с нещо като обектив отпред - то поне да беше компактен наистина ами пак мъкнеш павето.
    http://www.photopavilion.com/?page=c...o=1000&filter=

    колкото до хубави снимки "колкото професионалните" - предай на жената, че и 3000лв да приготви, без задапаратно у-во няма да станат

    (м/у другото разбиращ познат ме увери, че Sony доста се засилили напоследък в класа, в който търсиш, струва си да се поровиш и в тая посока)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #5

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    DSLR не са ми вариант. Пътеката там е стръмна и скъпа. За теглото /размера/ и "професионалните снимки" съм напълно съгласен. Sony имат хубави модели. Принципно харесвам Sony Cyber-Shot DSC-HX9V, който е и по-евтин. Може и да слеза и на такъв вариант, като например Panasonic Lumix DMC-TZ25 или пък Canon PowerShot SX230/260 HS. Получавам "сапунерка", която е по-удобна и лека, както и спестявам парички. Знам ли. Принципно чета http://www.photographyblog.com, който ми мъти мозъка Ще го мисля още май. Мерсаж!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #6

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Преди около 3 мес. си взех Sony Cyber-Shot DSC-HX9V - прави отлични снимки и видео. В повечето фотосайтове го обявяват за един от най-добрите компактни фотоапарати на 2011г. и не грешат. Много бърз автофокус , отлично цветопредаване. Оптиката му е от G-серията , която ползват и при DSLR-ите. Избора според мен е от най-добрите. Особено сега, след като цената му падна до 600лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #7

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    A защо не се насочиш към компактните апарати със сменяема оптика, примерно Limux GF2 - влиза в бюджета и не отстъпва на повечето DSLR-и

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #8

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от realuser
    A защо не се насочиш към компактните апарати със сменяема оптика, примерно Limux GF2 - влиза в бюджета и не отстъпва на повечето DSLR-и
    Може би защото не искам да има вариант да подменям и добавям оптики. Изкушението ще дойде рано или късно ио в един момент ще почна да купувам може би "излишни" и скъпи неща. Изборът ми ще е май между Sony Cyber-Shot DSC-HX9V и Panasonic Lumix DMC-FZ150.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #9

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    1+ за панасоника, по-скъп е но определено има защо, ако не те притесняват размерите той е по-добрия вариант според мен

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Едва ли някои ще те застави (освен жена ти да купуваш оптика, ако не искаш. А във възможността за смяна виждам само предимства. И все пак това е възможност, а не задължение...

    П.С. Виждал съм такива снимки правени от "професионалисти", които с моя телефон ги забивам в земята

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #11

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Мда... жената е царица на тия работи .. измъква ми всичко. Аз и затова съм си я избрал... Иначе и моя телефон прави хубави снимки, даже филмира в FullHD /поне така пише/, но "онея" снимки са си друга бира. Ходи там при някакви специалистки, дето са "детски" фотографи. Има някои прекрасни попадения, дето ти пълнят душата. Май накрая ще хвърлям боб или там каквото се хвърля ...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #12

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от nisso
    Май накрая ще хвърлям боб или там каквото се хвърля ...
    Важното е, пари на вятъра да не хвърляш.

  16. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #13

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Nikon Coolpix P510 Този модел много го хвалят,ще да е добър.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #14

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Колега за тия пари не се набутвай със сапунерка.Вземай това http://www.plesio.bg/fotoaparati-c-6...-p-286863.html за 565лв. и ще ти останат за светкавица и чанта и много други аксесоари.
    Предимството на безогладалката е голямата матрица, като при ДСЛР, има и много ръчни настройки.Аз снимам с това чудо и съм много доволен.Вече наблягам на ръчен режим, а жена ми снима на автоматичен, понеже няма желание да се учи.Но смея да твърдя че и на авто снима много-добре.Проблема е че след 2 месеца ползване се изкушавам да си купя още обективи.Ето малко снимки правени от мен с апарата http://photo-forum.net/bg/index.php?...USER_ID=117553 ,предвид че съм начинаещ мисля че добре се получават.
    Ако си вземеш и този обектив http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-S30N...item19c9e45a7c ще си повече от доволен, и апарата става доста компактен с него.Ето и едно ревю http://photo-forum.net/index.php?APP...ARTICLE_ID=129 .Успех с избора

  18. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #15

    Re:Избор на фотоапарат около 1000лв.

    Като че ли не бих си взел фото апарат и то Samsung,не че му оспорвам качествата но........звучи малко не сериозно....Иначе снимките са ти страхотни...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка за тв за около 1000лв
    От nikedav във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-04-14, 14:12
  2. екран за проектор около 1000лв-100"
    От iuli1971 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-13, 09:48
  3. И поредната тема за климатик около 1000лв.
    От iridiumsub във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 12-10-11, 12:32
  4. Ресивър и тонколони за около 1000лв?
    От snaily във форум Аудиотехника
    Отговори: 22
    Последно: 12-02-10, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе