Резултати от 1 до 8 от общо 8

Мнение за Олимпус E PM1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #1

    Мнение за Олимпус E PM1

    Сони W30 сдаде багажа.
    Правеше доста добри снимки-контрастни ,ясни,наситени цветове- слагаше в джоба си доста по-скъпи и големи сапунери.
    Бях се насочил пак към сапунер,но като почетох тук там взех да се навивам за безогледален.
    Въпросният е на добра цена ,но в Технотата го няма и няма как да го испектирам на живо.
    Какво мислите за машинката?Ще бъде ли чувствително по-добре от сапунер?Струва ли си лишаването от голям ЗУМ?
    Как се представя спрямо другите , разбира се в бюджета му?

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Мнение за Олимпус E PM1

    Ами време е! Профитата не ги тачат много, но е факт че снимат добре а и всичко с времето си! Не се лишаваш от голям зум, просто трябва да си купиш подходящия обектив. Нали знаеш че е със сменям обектив? Тук трябва да си отговориш на въпроса дали ти се мъкнат чанти с хардуер или ще си караш с китовия обектив или търсиш нещо по-компактно! Според мен 4/3 матриците ще са актуални за в бъдеще! Ще бъде по-добра от сапунер! Чувствително зависи от кой! Избора на обектива зависи какво ще снимаш!

    Аз също съм в дилема какво да правя с моите 700 кинта като искам да снимам движещи обекти на приглушена светлина и да е компактно! Хи хи хи! Виж моето решение което съм си наумил. Не знам дали ще стане реалност де! За снимане на по-тъмно нещо с по-голяма матрица 4/3 или с компромис 1/1.63" или 1/1.7" ако има кинти първото. Съответно подходяща оптика с добра светлосила без зум! Към това добавям някой обикновен сапунер със зум над 10 и около 300 и някой лев. Съответно ситуацията, примерно на плажа е светло, взимам зума, в къщи или в ресторанта взимам светлосилата....!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re:Мнение за Олимпус E PM1

    Апаратчето не лошо, но има и недостатъци. Високото ISO практически не става за снимане, няма вградена светкавица, евтиният вариант е с сравнително слаб обектив, акрилното покритие на дисплея го пази, но и го прави труден за виждане в слънчеви дни, качеството на снимките и видеото въпреки големият сензор не е впечатляващо. Допълнителните обективи са много скъпи и нямат еквивалент от други марки. Батерията бързо пада. Ръчните настройки не са интуитивни. Обезценява се бързо- все пак е Олимпус. Липсата на визьор на огледално-рефлексният апарат мен лично ме дразни, то и за това батерията не държи. За мен този апарат е компромис- нито е сапунер, нито е истински DSLR. За малко по-висок бюджет бих ти препоръчал Nikon Coolpix P510 убийствен оптичен зум, сравнително компактен и в пъти по-добър от Олимпуса.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #4

    Re:Мнение за Олимпус E PM1

    Blue , за малко да ме разубедиш.
    Днес го поръчах , не можах да устоя на офертата .

    Петре , знам ,че има сменяеми обективи , но 10 зум е x2 цената на апарата!!!

    В момента съм пълен лаик ,но смятам да се уча и предполагам че съвсем скоро ще ми се приискат и други обективи а 4,5 ,600 лв не ми се дават .
    Има ли по- евтин вариант? Гледам има преходи към други типове обективи.


  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:Мнение за Олимпус E PM1

    Мисля че на Панасоник, които слагат на GF, са съвместими, но не съм сигурен!(Има доста инфо в нета, стават да! А с преходници доста повече!)
    Според мен ще останеш доволен. И аз съм тръгнал в тази посока. Затова моля да споделиш, може и на лични, как се справя с движещи се обекти при по-слабо осветление?!



  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #6

    Re:Мнение за Олимпус E PM1

    Както писах преди това-пълен лаик съм , така че не вземай мнението ми за чиста монета.
    Супер доволен съм за сега.
    1. Качеството на изработка е много добро-метален корпус , като хванеш апарата усещаш че държиш качествен такъв.
    2. Менюта - въпреки ,че е поорязан от към копчета ,функционалността му не е нарушена-имаш лесен , бърз и интуитивен достъп до всичко.
    3. Режими на снимане - на авоматичните режими се спрявя доста добре(голям набор такива) , като дори и в тях има възможност за някои корекции -баланс на бялото,яркост,цветове,движение и т.н.
    4. Снимки - Фокусира и снима много бързо , снимах движещи автомобили-изглеждат като спрели.При слабо осветление казват че до 1600 ИСО е добре,нагоре има шум.
    Единственото което не ми харесва до момента е ,че с китовия 14-42 макрото е малко далечно ,не може да фокусира от близо но гледам има макро приставка , вероятно тя ще е първия ъпдейт.
    За обективите знам че панасоник стават , но те за по-скъпи от зуикото защото имат стабилизация.ПО-скоро въпроса ми е да кажете някой тип евтини оптики (които се намират на старо) и евентуално да търся преходник за него тип.
    Прикачам снимки - не са кой знае кво но това успях да направя.Та първата я слагам защото със сапунера никога не съм успявал да снимам добре залез,втората е да видиш максималното макро,третата е правена от ръка,за съжаление изтрих снимките движещи обекти.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re:Мнение за Олимпус E PM1

    iwoto с интерес ще очаквам хубаво да се разпалиш по тази краста фотографията, и ако това стане това апаратче го виждам в страничният джоб на чантата на някой истински DSLR. Бих те посъветвал да не влагаш повече пари в Олимпуса иначе за обективи с ръчен фокус може да ползваш от почти всички производители и скъпи и евтини.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #8

    Re:Мнение за Олимпус E PM1

    Възможно е ,въпреки че скъпите хобита ще ми станат много.Дори и да се случи, няма да е скоро, имам доста да уча.
    Иначе Олимпуса е идеален за преход от сапунер към ДСЛР.В магазина разглеждах и ДСЛР-и , по-скоро ги гледах като голям камък, към момента ми е рано за такова чудо.
    Днес се развихрих , качвам малко макрота,всичко е снимано на автоматични или готови настройки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение...
    От LeBron във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-12, 13:42
  2. Олимпус PEN 1/2 или Панасоник GF1
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 08-03-10, 16:13
  3. ОЛИМПУС ПЕН2
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-09, 15:29
  4. Фото Олимпус Д 410
    От BEAR1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-08, 12:37
  5. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 08:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе