Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с канон Powershot A480

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с канон Powershot A480

    Привет на всички майстори във форума. Аз съм аматьор. Не съм професионален фотограф и ми трябва апарат тип Point and Shoot насочваш и стреляш. Без сложни обективи и подробности. До момента кретах с Canon Powershot A480. Вършеше ми чудесна работа и си затварях очите за безкрайно дългия списък от дефекти които имаше. Като засечки в светкавицата, кофти увеличение, лош фокус над 15 метра и много други. Сега обаче положението стана невъзможно защото апарата не ще да се включва дори и при максимално заредени батерии, пробвах и с чисто нови не ще и не ще. Слагам 100% заредени или нови батерии тръгне, изключвам го пускам го след 20 минути мигне изгасне и край. Друг път пък тръгва с почти изтощени батерии и снима 50 снимки. Постоянно отчита че батериите са под критичното ниво дори и да се пръскат от ток. Тръгва когато,както и колкото на него му е кеф.
    Някой знае ли как да се отстрани този дефект?
    Иначе съм си харесал нов апарат да купя пак Канон Canon Powershot SX150
    Ще се радвам да чуя вашите мнения по въпроса.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Проблем с канон Powershot A480

    това е често срещан проблем при много модели на канон - моят 570IS е също един от тях

    има 2 "решения", породени от 2 причини:

    1. лош контакт с батериите. решение - изкривяваш или подлагаш нещо под пластинката за контакт с батерията
    2. m***f*** скапан фърмуер - "лекува" се с абсолютно нови, абсолютно висок клас батерии от рода на sanyo eneloop. поостаряването на батериите води до повишаване на съпротивлението им, което бива отчетено от "m***f*** скапания фърмуер" като признак на недостатъчна зареденост и/или капацитет, съответно не пали...

    гнусната истина е, че "m***f*** скапаният фърмуер" е основната причина, но явно на канон не им пука, защото нетът е пълен с пострадали, като хората се жалват не след няколко години ползване, а няколко месеца

    тъжното е обаче, че (поне за мен) канон са най-добрите в този клас сапунерки и ща-не ща, като съвсем ми кипне и реша да купувам друго фото, най-вероятно пак до тях ще опра, като този път обаче ще изтърбуша форумите на всички езици, които владея в опит да установя кой модел не прави въпросните шитни!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #3

    Отговор: Проблем с канон Powershot A480

    dsdimitrov това дето си написал за A480 и кофти снимането се дължи на твоите "умения". Светкавицата дето веднъж святка, а друг път не, се дължи на кофти батерии/FearMe е обеснил изчерпателно/ и още, защото светкавицата ти е на ауто. При насрешна светлина лъжи апарата че няма нужда от светкавица и тя не светка. Какво значи кофти увеличение - за толкова пари толкова увеличение получаваш. Кофтия фокус се пулучава от липсата на стабилизация и от треперещите ти ръце идва цялата неуредица. Излиза един синвол на дисплея ръчичка при наличие на трептене на апарата и снимка направена при това положение никога не е на фокус и е размазана. За Canon Powershot SX150 да не мислиш че ще ти прави по-хубави снимки. Повечето на Sx150 е оптичната стабилизация и дългофокусната оптика. Eто едно сравнение между двата апарата - Canon SX150 IS vs A480 - Our Analysis ,а ето и малко снимки с канона дето не харесваш: ФОТО-КУЛТ / Албум - снимки с фотоапарат CANON POWERSHOT A480

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Проблем с канон Powershot A480

    horizont, само да доуточня, че освен светкавицата, по-големият проблем е изобщо отказът да запали...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с канон 2400 ис
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 30-03-13, 20:34
  2. Проблем с Canon PowerShot A590 IS
    От cipollini във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-10, 13:44
  3. проблем с CANON POWERSHOT A 460
    От pier_67 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 14-07-10, 22:13
  4. Проблем с Canon Powershot A550
    От irenaiva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-10, 14:41
  5. Проблем с мастилено-струен Канон
    От genhack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-05, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе