Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Цифров фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #16

    Цифров фотоапарат

    Ако ще искаш да има повече екстри взимаш - Photoclip DM334 . Нищо че е уж 4 мегапиксела, че има 1 тон други екстри, които не може да ти предложи друг апарат. Механичния и оптическият Zoom липсват, но това е друг въпрос. С 2 думи ако ти трябва нещо само за снимане не си взимай Photoclip DM334, ако искаш 10 в 1, само него!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Цифров фотоапарат

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by laMARTIN


    Никога не бих си взел апарат от НР - а ето и причината



    (картинката е правена с 935 и е crop-ната част от нея щото е много голяма, огледайте какъв шум има на всякъде!!!)



    имам опит с моделите 720, 735 и 820 и 935 - с изключение на 820 всички останали страдат от невероятен шум, т. е. кофти CCD-сензор, Canon за малко повече (или приблизително пак толкова) пари предлагат много по-високо качество. Мога да ти кажа че Фотоклипа е с най-добро качество на снимката...стига да хване фокус (което не става в около 30% от случаите - т.е. снимки 1/3 брак)



    Аз препоръчвам - Canon Digital IXUS 2 или 4 MPix (~700 и ~1100 лева съответно)

    []

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Ама колко гпусто си изприказвал за НР и канон. Първо цените на канон а 2х цените на НР. Второ качеството на снимката зависи много от устройството зад фотоапарата(тоз дето снима). Ако искаш да не ти са зърнести снимките ще снимаш на iso 100. Когато снимките недоекспонирани стават по шумни(както е в случая). Това важи за всички фотоапарати. И не ми разправяй че НР са тъпи. НР 820- няма. Иам 850 който е един от нах безшуните фотоапрати от класа си но на по ниска цена в сравнение другите марки.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Цифров фотоапарат

    Абе ти що лъжеш че снимката е правен с HP935 като е правена със НР720. И да ти кажа аз със същия правя много по добри снимки.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #19

    Цифров фотоапарат

    Еми тази снимка е една от около 100-тина правени с 4-те модела на НР, които съм споменал (верно е 850, а не 820

    Снимано е по начина point-and-shoot, т.е. без да се барат настройки, както е и в повечето случаи в действителност...като ти излезе нещо обикновено нямаш 5 минути да бъзикаш а просто снимаш.

    В някой момент ще кача снимките някъде и ще можете да ги разгледате - качеството им е задовлително (за вадене на хартия стават поне, щото барем са им добри цветовете и имат фокус, а шумът се елиминира на по-малкия размер на хартията).

    Просто не съм фен на НР защото видях какво може, както и какво могат Канон или Кодак или Панасоник.



    А за фотоклипа - ДМ433 е най-читав и с много екстри и с яко меню и с най-качествения автофокус от всичките им модели. Определено е добър избор за парите си! Просто май няма аналог

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    9
    #20

    Цифров фотоапарат

    Все пак си взех Photoclip 2332 втора употреба - ще видим дали съм се прецакал. Засега съм с добри впечатления - довечера ще post-на снимки, ако някой иска да види.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Цифров фотоапарат

    Пусни външни смимки и със светкавица.

  8.  
     

  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    58
    #23

    Цифров фотоапарат

    Ако не беще избързал, по Коледа ще внеса Canon-и на цени под тукашните без ДДС. PowerShot A60 под 490лв.



    Колкото до това фотопрасе, нещо му се губат детайлите на снимките, но щом те кефи...



    http://deathadder.data.bg/Canon.A60/ да се види кой как снима,

    а за НР 850 само недейте да се изхвърляте толкова защото и аз имам снимки с такъв и шума му не е по-малък от на Канон, а за детайли и цветопредаване не ми се мисли, за капак и макрото му куца.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #24

    Цифров фотоапарат

    ще говоря принципно -> PhotoClip-овете са боклуци, Canon правят най-хубавите машинки, но пък са по-скъпички.

    Аз съм стигнал до извода, че фотоапарат за под 1000 лв. не си струва да се купува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. цифров фотоапарат
    От danchodv във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 26-05-12, 12:37
  2. Цифров фотоапарат за 69 лв.
    От taralion във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-07, 20:21
  3. Цифров фотоапарат
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-06, 21:02
  4. Цифров Фотоапарат
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-04, 11:26
  5. Цифров фотоапарат
    От Julian във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 01-09-02, 13:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе