Резултати от 1 до 3 от общо 3

Нов хладилник или ремонт на стария?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #1

    Нов хладилник или ремонт на стария?

    Проблема е следния:
    Става въпрос за комбиниран хладилник с горна камера- хладилната част не охлажда, фризерната не замразява.Спрях го за няколко часа, извадих продуктите, подсуших го, почистих прахта около компресора и отново го пуснах.Зарадвах се, че отново камерата започна да замразява и хладилната да изстудява, но след около 5-6 часа в камерата се беше появила вода, а в хладилната част температурата беше стайна.Температурата в помещението е около 22гр. денонощно, регулатора на хладилника е на 4-5(според упътването), хладилника е на 6-7год. Модела е Ariston ЕDFV 450 XS, R134a.

    Питането ми е :
    Възможно ли е повредата да е дребна и лесно отстранима и дали веднъж тръгнал по ремонти, не е обречен?В един технически форум четох, че италианските хладилници имали проблеми с "пропуск"(незнам какво означава) и горе-долу на 5-та,6-та година им приключвал жизнения цикъл.
    Задавам тези въпроси, защото четох някои ужасяващи истории, затова как хладилниците стоели по няколко месеца на ремонт.
    Освен това имам горчив опит с един хладилник, на който налучквайки, хладилния техник смени релето, изпарителя, компресора, не си спомням в какъв порядък беше, но то едва ли имаше други части за подмяна.

    Ако не можете да ме посъветвате конкретно-ремонт или преобразуване в шкаф, моля ви, насочета ме към кфалифициран сервиз за тази марка хладилници.
    Благодаря предварително.

    ПП: Майка ми има хладилник Бирюса, руски, работи повече от 35години, само крушката му е сменявана-произвеждат ли се такива и ако може да ме насочите към определен модел.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re: Нов хладилник или ремонт на стария?

    от това което си написал предполагам че проблема е в терморегулатора.към него трябва да ходят две кабелчета,замости двете кабелчета и ако компресора тръгне значи всичко е ок.купуваш нов терморегулатор сменяш го и си готов.мисля че е около 20 кинта.успех

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #3

    Re: Нов хладилник или ремонт на стария?

    Компресора си работи, дори хладилника беше започнал да замразява, но след няколко часа отново потече вода в камерата и в хладилната част температурата си беше стайна.
    Благодаря за отговора, но аз едва ли ще се справя с повредата, въпреки че преди 20год. съм завършил УПК"Комаров"-специалност хладилна техника

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На гости на стария шаман
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 02-01-13, 16:49
  2. Продавам стария си компютър
    От tadata във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 21-08-11, 17:53
  3. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 22:01
  4. Задача 234 (стария роднина)
    От Key във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 25-04-05, 17:03
  5. Нов живот за стария компютър
    От Bloody във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-03, 04:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе