Резултати от 1 до 12 от общо 12

Относно гаранцията на Liebherr, Bosch и Electrolux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #1

    Относно гаранцията на Liebherr, Bosch и Electrolux

    Здравейте, значи интересува ме тази 5 годишна гаранция, която им дават сега наистина ли важи дo 31 август, защото бях го прочел някъде, а ни предстои закупуване на хладилник-фризер и ще бъде някой от посочените марки сигурно. Благодаря предварително на отзовалите се съфорумци.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #2

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Доколкото ми е известно Liebherr дават 3 години, Bosch и Electrolux по 2. За Electrolux особено съм сигурен - заедно с AEG им дават 2 години гаранция. И какво ще става на 31 август?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #3

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Просто от някъде бях прочел, че тези марки до 31 август се продават с 5 годишна гаранция и затова исках да попитам знае ли някой нещо по този въпрос.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Да продават се до 31.08 с пет години гаранция, но... При Електролукс за да ти важи гаранцията трябва да пратиш копие от гаранционната карта до сервиза, чийто офис е във Варна. За Либхера няма такова изискване, поне така ми казаха в магазина. Същото се отнася и за Бош.
    Днес една колежка беше донесла гаранционна карта на Електролукс да я сканира и праща в офиса им. Честно да си призная онемях като им видях гаранцията! Вестниците са на по-хубава хартия от колкото този парцал! Аз също ще купувам хладилник, но виждайки на какво Електролукс казват гаранционна карта честно казано много се разколебах да си закупя техен продукт. А и сервиз чийто централен офис е във Варна, меко казано ме съмнява, ако не дай си боже прибягна до услугите им. Лошото е че заедно с Електролукс в кюпа са Зануси и АЕГ. Като знам, че БОШ-а се прави в Турция, Либхера в БУЛГАРИСТАН, май няма особен избор. Горение които имат жестоки цени пък се подиграват с клиента пробутвайки им модели с разнородни компресори. Как може двукомпресорен хладилник за над 1000 лв да е с различни марки компресори? Гледах два модела, единият беше с Ембрако и ЛГ, а другия с Данфос и ЛГ!!! Поне да бяха сложили АСС. Италианските боклуци не ги коментирам, макар че сега и Аристон дават 5 год гаранция. Самсунг освен памети за сървъри трябва да им забранят със закон да правят каквото и да било друго, ДЕУ и ЛГ са тъмна индия. Все повече гледам АМИКА/ ХАНСА - май католика не е толкова бос в тази сфера, изглеждат добре пипнати. Уарпула не е зле ама фризерната му част е с отвратителни кошници! За да сложиш нещо в тях трябва да ги извадиш напълно, което пълна идотщина!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #5

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Ние май на Либхер ще скачаме пък дано да имаме късмет все пак, по някой път е въпрос да попаднеш на бройка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #6

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Вчера си взех Електролукс. Има 3 начина да се регистрира хладилника за 5 годишна гаранция - да се сканира гаранцията и да се прати по факс или email или да се обадиш на телефон и да им продиктуваш данните. Нищо и няма на хартията на гаранцията. И честно казано не виждам нищо лошо във Варна. Много хубав град даже бих казал - в пъти по-хубав от София. Либхера се сглобяват в бившия завод за хладилници до Пловдив и са много качествени. Whirlpool също се правят в Турция а това за кошниците им е глупост. Всъщност моя стария си беше с чекмеджета.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #7

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Liebherr се правят в чисто нов, а не бивш завод за хладилници, и качеството им с нищо не отстъпва на това на немските модели.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Цитат Първоначално публикувано от Carnivorous.Vulgaris
    ... Whirlpool също се правят в Турция а това за кошниците им е глупост. ...
    Ей такива като теб най ги обичам. Ха сега ми кажи, на теб ли да вярвам или на себе си а? На твоите думи или на това което собственоръчно установих? Баш за кошниците/чекмеджета ми кажи кой Уарпул няма този проблем да ида да си го купя. А и Уарпул се прави в Полша.
    Относно гаранцията на Електролукс, единственото което ме спира да кача сканирания оригинал е че не е моя тази "карта" за да се види за какво става дума. Никой не може да ме убеди, че фирма държаща на реномето си би ползвала такъв боклук за печат на гаранционната си карта, при положение, че на всичко отгоре дава 5 год гаранция. Какво ще стане ако тази карта иде два-три пъти до сервиза, аз ще ти кажа нищо няма да остане от нея! Работя в сферата на полиграфията и знам какво пиша. За мен тези са просто едни лъжци, що се отнася до сервиза във Варна, сам си отговори на въпроса, що за фирма би влязла в договорни отношения със сервиз чийто централен офис не е в столицата на държавата. Целта е явна, просто да няма реален сервиз и при повреда гяура излъгал се да купи тяхна техника просто да бъде поставен до стената и да се откаже да търси подръжка.
    Накрая ще ти пожелая дано никога не ти се наложи да вадиш гаранционна карта от чекемджето и търсиш вездесъщия БГ сервиз, с здраве да си ползваш хладилника!

    Либхер правен от българи, все едно мерцедес събран от кюрди с думи прости айде няма нужда! Предпочитам да дам над 1500 но да знам, че бай-мангал не се е правил на голям разбирач, противното значи близки срещи със оторизирани сервизи или казано друго яче, иди си купи нов защото каквото и да се повреди то по правило не е гаранционно, не и в ЧАЛГАРИЯ!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #9

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Цитат Първоначално публикувано от YoLan
    Liebherr се правят в чисто нов, а не бивш завод за хладилници
    Правилно - моя грешка. Бяха ми казали, че там имало завод за хладилници, но не намирам информация, така, че ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #10

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    Ей такива като теб най ги обичам. Ха сега ми кажи, на теб ли да вярвам или на себе си а? На твоите думи или на това което собственоръчно установих? Баш за кошниците/чекмеджета ми кажи кой Уарпул няма този проблем да ида да си го купя. А и Уарпул се прави в Полша.
    Относно гаранцията на Електролукс, единственото което ме спира да кача сканирания оригинал е че не е моя тази "карта" за да се види за какво става дума. Никой не може да ме убеди, че фирма държаща на реномето си би ползвала такъв боклук за печат на гаранционната си карта, при положение, че на всичко отгоре дава 5 год гаранция. Какво ще стане ако тази карта иде два-три пъти до сервиза, аз ще ти кажа нищо няма да остане от нея! Работя в сферата на полиграфията и знам какво пиша. За мен тези са просто едни лъжци, що се отнася до сервиза във Варна, сам си отговори на въпроса, що за фирма би влязла в договорни отношения със сервиз чийто централен офис не е в столицата на държавата. Целта е явна, просто да няма реален сервиз и при повреда гяура излъгал се да купи тяхна техника просто да бъде поставен до стената и да се откаже да търси подръжка.
    Накрая ще ти пожелая дано никога не ти се наложи да вадиш гаранционна карта от чекемджето и търсиш вездесъщия БГ сервиз, с здраве да си ползваш хладилника!

    Либхер правен от българи, все едно мерцедес събран от кюрди с думи прости айде няма нужда! Предпочитам да дам над 1500 но да знам, че бай-мангал не се е правил на голям разбирач, противното значи близки срещи със оторизирани сервизи или казано друго яче, иди си купи нов защото каквото и да се повреди то по правило не е гаранционно, не и в ЧАЛГАРИЯ!
    В гаранционната карта на Electrolux има ~150-200 сервиза в почти 100 града в страната. Няма да седна сега да ги броя. Гаранционната карта за 5-те години е от гланцова хартия. Аз от полиграфия не разбирам, ама хартията ще изкара 5 години! Моделите на Whirlpool можеш да ги провериш в някой магазин. Може и да има някой с "кошница" не знам.
    "Либхер правен от българи, все едно мерцедес събран от кюрди" - ако твоята работа е такава, има доста Българи, на които не е.

    /edit
    получиха се 2 мнения, тъй като wrathchild е публикувал неговото докато съм писал първото.

    /edit 2
    Едно време само турците са ни наричали гяури. [Бях писал нещо но е много язвително. Все пак се замисли.]

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #11

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Цитат Първоначално публикувано от Carnivorous.Vulgaris
    Едно време само турците са ни наричали гяури. [Бях писал нещо но е много язвително. Все пак се замисли.]
    ЧАЛГАР=ГЯУР=БУЛГАРИСТАН с премиер Разбойник Борисов! Какво повече? Да се замислям? Хахаха...
    Ти се шегуваш! Няма стока произведна от мангали дето да става за нещо. Във въпросните заводи на Либхер познай от коя боя е основно работната ръка? Обясни ми тогава от чий зор да дам минимум 800 за Либхер правен от мангали дето няма да изкара и 2 седмици, защото миризливеца знае че то и "така може".
    Гланцова хартия - осъзнай се, ставаш смешен. Кофти е че си се минал, признавам че и аз щях да се мина докато не видях за какво иде реч, сега вече знам, не съм достатъчно богат да купувам боклуци. Ще платя двойно, но поне знам, че е вкаран като хладилник а не като гуменки и не е събиран от тукашните крадливи миризливи цигани.

  14.  
     
  15. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #12

    Re:Въпрос относно гаранцията на Либхер, Бош и Е-лукс

    Е това е ползата от форумите. Вече знам как да избирам техника. По качеството на хартията и шрифта на гаранционната карта.Или най добре е да ползвам за експерт някой словослагател...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. BOSCH или LIEBHERR???
    От Sasch във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-11, 18:54
  2. Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523
    От MatZo във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 09-06-11, 22:58
  3. Liebherr, Ariston, Bosch, Gorenje ?
    От allissa22 във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-09, 17:54
  4. Electrolux vs. Liebherr
    От wrathchild във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-09, 21:33
  5. Bosch, Ariston ili Electrolux???
    От popae във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 05-11-08, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе