Резултати от 1 до 6 от общо 6

Хладилник Snige - трупа лед

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #1

    Хладилник Snige - трупа лед

    Надявам се,че въпроса няма да ви затрудни?Имам стар хладилник/фризер snige.На вилата е.Преди години му смениха компресора с по-нов,обаче нещо направиха и плочата ,която охлажда хладилника започна да трупа лед,ама като казвам трупа,имайте предвид до 10 см.При опит да го размразя тази година,му спуках тръбичка под плочата за охлаждане.Сега стои,но ще трябва да се ремонтира.Помогнете ми със съвети.
    Сетих се,че след ремонта регулатора,който е изведен на капака на хладилника,не работеше.Фирмата,която направи ремонта,няма да я казвам,защото май не е важно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #2

    Re:Проблем с хладилник snige

    1. Щом термо-регулатора не е работил,няма как хладилника да изключва , а от това следва трупане на лед!
    2. Ако правилно те разбирам-при размразяването си спукал изпарителя /плочата която замразява/,както я наричаш.
    Тоест:термостата не работи от година,компресора от година работи почти постоянно и доста се е поизносил /а може и да е засмукал вече влага от пробития от теб изпарител/-то какво остана здраво?
    bilian - съветвам те да си купиш нов хладилник,а не да пръскаш пари по ремонт на стария,защото ще ти излезе много скъп ремонта.Освен ако хладилника няма някаква друга стойност за теб!Сори за лошите новини!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #3

    Re:Проблем с хладилник snige

    Ами спуках го преди седмица.Нямам идея дали е всмукал или - не влага,а за терморегулатора не година,а може би вече поне 5 след като му смениха компресора минаха.Може би има терморегулатор,защото си включва и изключва,но тоя,с който можеше да регулираме температурата,не работеше след поправката.
    Аз затова и писах тук,за да преценя какво да правя с него.Колко би ми струвал ремонта?Приблизително,разбира се.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #4

    Re:Проблем с хладилник snige

    Цитат Първоначално публикувано от bilian
    ами спуках го преди седмица.нямам идея дали е всукнал или -не влага.а за терморегулатора не година,а може би вече поне 5 след като му смениха компресора минаха.може би има терморегулатор.защото си включва и изкл'ява.но тоя с който можеше да регулираме температурата не работеше след поправката.
    аз затова и писах тук.за да преценя какво да правя с него.колко би ми струвал ремонта?приблизително,разбира се.
    Не е възможно термостата хем да не е в ред, хем да си включва и изключва!Неговата работа е това-да включва и изключва!Не те разбирам,защо не работи?Никой не може да ти каже със сигурност дали е засмукал влага или не-но е много възможно!
    Лично мнение: не си струва да хвърляш пари за ремонт!Пак казвам:ако за теб няма някаква сантиментална стойност!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #5

    Re:Проблем с хладилник snige

    Не ,няма никаква стойност.Просто е на вилата и реших,че може да се отремонтира.Май ще си купя нов,но пък не ми иска да е чисто нов.Все пак мястото е рисково.Би ли ме посъветвал,дали да си купя 2-ра употреба?

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #6

    Re:Проблем с хладилник snige

    Това решение трябва да си вземеш сам! То зависи откъде вземах хладилника втора употреба, на каква цена, с каква гаранция, състоянието му и т.н.Не на последно място е и финансовия въпрос. Аз лично бих си взел нов за вкъщи а стария - на вилата!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG хладилник
    От Миряна във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-14, 14:10
  2. Siltal KB2036/2 трупа лед в хладилната част около тръбичката за отводняване
    От Nikola Uzunov във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 17-05-13, 23:43
  3. избор хладилник
    От kosara във форум Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-12, 22:48
  4. ресивьр трупа лед
    От gerasimh във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 27-02-11, 20:23
  5. Хладилник MINSK MXM 162 - трупа лед на входа на изпарителя
    От saint056a във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-10, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе