Резултати от 1 до 8 от общо 8

Хладилник AMICA FK-322.3 AA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    12
    #1

    Хладилник AMICA FK-322.3 AA

    Здравейте! Предстои ми покупка на хладилник. Засега съм се насочил към Amica
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09076765
    Вниманието ми привлече ниското ниво на шум(37dB) и консумацията на ел. енергия (188 квтч/год.). Някой може ли да ми каже нещо повече за тази марка и качеството й.
    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re:Хладилник Amica ???

    Toва е бившата полска марка Polar, която еше добра, но за сегашното състояние не мога да кажа

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    12
    #3

    Re:Хладилник Amica ???

    Благодаря за отзива! Влизах в сайта им и там този хладилник е записан със същите много добри параметри http://www.amica.com.pl/en,produkt,f...3AA,132,2.html, а самата фирма като разнообразие на продуктите, които произвежда, изглежда и в момента доста сериозна. Имам още малко време да взема решение, а то е затруднено донякъде и от финансова гледна точка в момента.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:Хладилник AMICA FK-322.3 AA

    Потребителско мнение.Слагам нов линк,защото снимката на техномаркет не е за модела http://www.amica.com.pl/en,produkt,f...3aa,132,2.html .
    Първо впечатление-лоша изработка:тънка ламарина;тънка и мека пластмаса;тънки стъкла за рафтове и се огъват;отваряща се фуга в горния край на вратата,която не може да се регулира от пантата и вратата сама се притваря;заварките,все едно,че аз съм ги правил;чекмеджетата на фризера не са моно,а сглобка от много тънка пластмаса,цялата конструкция скърца на стиропор.
    Хладилната част е добре организирана,с голям контейнер за плодове,но са лепнали ненужно голямо тяло за лампата,което пречи за нареждането на горния стелаж.Фризерът е малък,но не това е проблема,а много малкият горен рафт,чието чекмедже е с ограничител за изваждане и да достигнеш до продуктите,трябва да го изкараш нацяло от фризера или да отвориш вратата на хладилната част.
    Компресорът ACC "HXK 95 AA" http://www.the-acc-group.com/cgi-bin...e&cm=85&cp=606 е леко шумен и малко тресе при спиране.При работа на хладилника се чуват звуци на виене стържене,все едно фреонът с мъка преминава по тръбите.
    Поддържа +5,+6 гр.в хладилното и -21,-22 във фризерното отделение(стаен живачен термометър) при настройка на 4.5 от 7 позиций,като около 20 минути работи,20 минути-не,стайна температура +26,+28 гр.
    Положителното е ниската цена-540 лв.,дебелите стени(надявам се добра изолация) и липсата на глупава(разбирай-излишна,ненужна) електроника.
    Не бих Ви го препоръчал,по-добре погледнете моделите на Зануси и Индезит за тия пари,или сложете още 100 лв.за Уирпул или Електролукс.



  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Re:Хладилник AMICA FK-322.3 AA

    Да продължа по темата за този хладилник и за тези,които се лъжат по разни табелки за разход на уредите и буквички ААА+++.Нямам уред за отчитане на моментната консумация и изобщо за консумация на ел.енергия освен електронния електромер на EVN и затова изчезвайки от дома си за 11,5 дни (278 часа) свалих всички предпазители освен за хладилника.За мое(не голямо) учудване разходът беше 10,5 квт,при средна стайна температура 25-26 гр.(хладилно +6,+8;фризера-20гр.).Това е около 910 вата на ден при дадени от производителя 515(188квт годишно) ,да не говорим ,че хладилното е било почти празно,а хладилникът не е отварян през това време.Значи като се отваря и внасят "топли"продукти и се готви консумацията много нагоре и от това ще отскочи.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:Хладилник AMICA FK-322.3 AA

    johny01 : евала за ревюто пич. 10х

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #7

    Re:Хладилник AMICA FK-322.3 AA

    johny01,
    Той твоя хладилник има и шумозаглушител - 37db шум при работа??? На марковите не съм видял по-ниско от 39db.

    Сега сериозно - разходът на електроенергия го дават при определени идеални условия и определени настройки на темпертурата, както на горивото при автомобилите. Разходът по технически данни се достига в реални условия точно никога! Сложи си температурата във фризера на -18 и пак си направи замерванията.
    Освен това хладилникът ще харчи доста по-малко, ако и двете му отделения са пълни поне наполовина. Замразените/охладени продукти играят ролята на "акумулатори на студ", каквито се ползват в хладилните чанти. Т.е. температурата в отделенията ще се увеличава доста по-бавно и компресора ще включва по-рядко = по-малък разход на еленергия. Това го пише в сайтовете на почти всички производители в раздел Съвети за потребителите.
    Няма как клас А++ да харчи повече от А+, стига да е реален, разбира се! При мен новият харчи около 2 пъти по-малко от стария 14 годишен. Въпреки, че последният е доста по-малък като обем.

    Не се коси - хладилникът изглежда добре, а и му дай време да поработи малко и тогава го тествай за разход!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Re:Хладилник AMICA FK-322.3 AA

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    johny01,
    Той твоя хладилник има и шумозаглушител - 37db шум при работа??? На марковите не съм видял по-ниско от 39db.

    Сега сериозно - разходът на електроенергия го дават при определени идеални условия и определени настройки на темпертурата, както на горивото при автомобилите. Разходът по технически данни се достига в реални условия точно никога! Сложи си температурата във фризера на -18 и пак си направи замерванията.
    Освен това хладилникът ще харчи доста по-малко, ако и двете му отделения са пълни поне наполовина. Замразените/охладени продукти играят ролята на "акумулатори на студ", каквито се ползват в хладилните чанти. Т.е. температурата в отделенията ще се увеличава доста по-бавно и компресора ще включва по-рядко = по-малък разход на еленергия. Това го пише в сайтовете на почти всички производители в раздел Съвети за потребителите.
    Няма как клас А++ да харчи повече от А+, стига да е реален, разбира се! При мен новият харчи около 2 пъти по-малко от стария 14 годишен. Въпреки, че последният е доста по-малък като обем.

    Не се коси - хладилникът изглежда добре, а и му дай време да поработи малко и тогава го тествай за разход!
    Хич не се кося.Шум в дб пък изобщо не гледам.Исках лекичко да намекна,че тези писания за икономичност са ала-бала,ама както и да е.А във форума(който може да чете) си е написано да търсиш с компресор Ембрако,добра изолация(ако я разбираш),малко или никаква електроника и да се молиш тръболяците,нагреватвля(за но фрост) да не пукнат.Аз лично предпочитам простичките и по-евтини неща,макар да има риск да са с по-лошо качество заради цената.Пообикалям ги 2-3 дни да разбера дали работят в норма и забравям за тях докато се развалят.А развалят ли се извън гаранция ги изхвърлям и взимам нови,с изключение на 10 г-ното Снайге,което баща ми го поиска и затова отиде в сервиз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG хладилник
    От Миряна във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-14, 14:10
  2. Фурна/керамичен плот: AMICA Vs Crown
    От georgepeev във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-11-10, 14:26
  3. И пак за комбиниран хладилник
    От trakys във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-04-10, 14:16
  4. AMICA готварска печка/ фурна за вграждане
    От Kaar във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-07, 15:35
  5. AMICA перални запитване?
    От martin_1 във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 19-06-07, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе