Резултати от 1 до 13 от общо 13

Помощ при избор на хладилник.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #1

    Помощ при избор на хладилник.

    Здравейте, смятам да закупя хладилник, но съм ограничен от бюджет и място. Парите които мога да отделя са 500-600лв. Трябва да е висок 160см, за да се побере под шкафа. Естествено, ако има нещо което много си заслужава, може да увелича малко бюджета и да деминтирам шкафът. Замислял съм се и за тези с транспортните дефекти, но си нямамна идея какво да търся. Предварително благодаря за съветите.
    Естествено да има камера или фризер. Другото двайсе е, че ще бъде на терасата, която е южна и топла с дограма.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    Сам ли живееш?
    160см височина ми се струва изключително недостатъчно и некомфортно за семеен хладилник...
    Иначе за конкретен модел... по-запознатите могат да дадат препоръка.
    Аз съм привърженик на скъпи марки в най-семпло изпълнение. Струва ми се, че това е най-реалния шанс да имам уред, който дълги години да изпълнява предназначението си.
    В момента съм с AEG, чиято единствена екстра/изгъзица е енергийния клас - А++, всичко друго е възможно най-простото. 3-та година го ползвам, няма никакви оплаквания, надявам се и в бъдеще да е така...

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #3

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    С приятелката ми и чакаме бебе, живот и здраве. Приемам предложения и за по-голям хладилник

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #4

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    Щом чакате дете,хладилника първо трябва да е сигурен,160 си е доста малко,Код добре ти го е написал!....Насочи се към АЕГ и Бош и преосмисли варианта да е на тераса,ако го жулка слънце е ..почти немислимо да работи нормално!Колкото до конкретен модел-влизаш в сайта на технополис или техномаркет,може и на електрон бг. и избираш.В този или близък ценови диапазон,екстри и особена икономичност не може да търсиш,нещата са почти изравнени!

  6. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #5

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.


  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #6

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    550лв и ноу фрост!?.......Сериозно бих се замислил какво купувам!!!/Изказвам лично мнение и не ангажирам никого!/........Ама щом говорим за конкретни модели,нека колегата погледне АЕГ,най малките,тези с горната камера.Унгарска сглобка са и са с добри характеристики......

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #7

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    Така. Малко ъп по темата. Преди малко ходихме до Техномаркетите и има промяна в изискванията. Размера вече е без значение, колкото по-голям толкова по-добре. Бюджета става 800 лв макс. Гледахме два модела: един Samsung и този LIEBHERR
    Някой да сподели какви са предимствата на No frost и има ли смисъл от тази функция при положение, че се размразява веднъж годишно обикновенния хладилник. Казаха ми, че всички продукти трябва да са покрити или в найлонови торбички, за да не изсъхват. Очаквам предложения и за други модели в този бюджет. Мерси предварително.

  10. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #8

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    550лв и ноу фрост!?.......Сериозно бих се замислил какво купувам!!!/Изказвам лично мнение и не ангажирам никого!/........Ама щом говорим за конкретни модели,нека колегата погледне АЕГ,най малките,тези с горната камера.Унгарска сглобка са и са с добри характеристики......
    Всеки ден ги ремонтирам на 10-15 хладилника(AEG,LIBHERR,ELECTROLUX,GORENJE) се пада по едно LG за ремонт. За последните 3 години съм сменил 1 компресор на хладилник LG. Повредите обикновено са малки(вентилатор,термо-бушон,таймер)

  11. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #9

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    За samsunga, някакво мнение?

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #10

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    Баталски,това за Самсунга или за LG се отнася!?....Питам сериозно,не се занасям.....

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #11

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    Относно височината - вкъщи използваме ЗИЛ /вече 5-та година/, който преди това е бил 18-20 години в КАШОНа си! И честно, нещо не виждам тооолкова много по-добра алтернатива. Като се има в предвид, че е с горната вградена камера и екстрата за саморазмразяването и е има няма 150 см, и телевизора отгоре е идеално за гледане. 4 членно семейство сме и децата спокойно могат да си вземат каквото им трябва сами, без да ме врънкат, например ако е висок хладилник с долен фризер, към какъвто се бях замисли да правя ъпгрейд, че понякога камерата идва малка, но от друга страна, не ни и трябва по-голяма, иначе много се застояват продуктите вътре. Харесмам му МЕТАЛНИТЕ и ЗДРАВИ рафтове, не се е раздрънкал още и е идеален за нуждите ни.
    Откъм повредите - 1 ЛГ на колко реално продадени от всички марки или само от тази марка - това е малко трудно да се обхване като информация, но щом казва човека, че са с малки повреди...
    И относно НО ФРОСТ системите - и аз съм на мнение, че няма нужда, щом само дърпа ток тая система, без тооолкова големият и ефект. Може би за зони с висока температура и влажност на околната среда да, но за в БГ, не мерси.

  14.  
     
  15. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #12

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    На самсунг доста компресори съм сменил особено на модел RL39.... На самсунг също горят и нагреватели на изпарител и трябва да се сменя целия изпарител. K&K сервиз не поддържат части на склад и се чака при поръчка. Най малко ходя на хладилници LG,BOSCH,SIEMENS

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #13

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    На самсунг доста компресори съм сменил особено на модел RL39.... На самсунг също горят и нагреватели на изпарител и трябва да се сменя целия изпарител. K&K сервиз не поддържат части на склад и се чака при поръчка. Най малко ходя на хладилници LG,BOSCH,SIEMENS
    Колега, БЛАГОДАРИМ за информацията. Това наистина е "ценно" да се знае. И да ти пожелаем повече пари, и по възможност минимални "ядове"

    И в допълнение, това наистина затвърждава мнението ми за продукти от Самсунг - че имат сигурен живот 2-3 години, не и повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ - хладилник на Бош
    От emkoleva във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 02-08-14, 13:59
  2. Помощ при избор на хладилник.No frost или не?
    От albi във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 09-10-13, 22:32
  3. Помощ при избор на хладилник
    От zerozed във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-13, 10:13
  4. ПОМОЩ ЗА ИЗБОР НА ХЛАДИЛНИК
    От isa във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-05-13, 20:02
  5. Помощ ! избор за хладилник :)
    От Globe във форум Хладилна техника
    Отговори: 26
    Последно: 20-07-11, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе