Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By espace

Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    36
    #1

    Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    Здравейте!Искам да купя хладилник,ако може с фризер,който да е отдолу.Бюджет до 900лв.Колебая се между няколко модела.Искам да е голям,не по малък от 300 литра обем.Според описанието на производителите ,моделите с No frost системата ги дават че са по шумни с няколко децибела,незнам дали е по добре с тази система или не.Спрял съм се на няколко модела.Ето ги:
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...G-S-53600-CSW0

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UX-EN-4000-AOW

    Ако има и някакъв модел който си заслужава повече,ще се радвам да го чуя.
    Благодаря ви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    Първия го имам във този вариант и във варианта с електронно управление. И двата са безшумни и много икономични. Преди това имах кореец с NoFrost. Гореше поне два пъти повече ток и беше по-шумен. На обикновения ще се наложи да размразяваш фризера веднъж в годината.
    albi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    36
    #3

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Първия го имам във този вариант и във варианта с електронно управление. И двата са безшумни и много икономични. Преди това имах кореец с NoFrost. Гореше поне два пъти повече ток и беше по-шумен. На обикновения ще се наложи да размразяваш фризера веднъж в годината.
    Благодаря ти!За тая система направо забравям,пак рекламен трик за да излъжат клиентите.На мен много ми хареса този първия,макар че , всички навсякъде ми предлагат да си взема Либхер ,това било най доброто и т.н.Някакъв модел който да може да се постави до това AEG има ли?Целя икономичност,да е безшумен и същевременно не толкова необяснимо по-скъп(защото забелязах че моделите на LIBHERR са доста по скъпи,незнам защо.)
    Благодаря!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #4

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    И аз съм против НО ФРОСТ-а!

    Ей, ама като почнете с тая ИКОНОМИЧНОСТ на хладилниците... Виж ги колко консумират 200-300 КWh годишно - това са 40-50 лв, да ги сложим 60-70. За 10 лв икономия на година, платете 200 лв повече за икономичността му. Дали ще работи повече от 10 г. да кажем, а?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #5

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    Aз пък съм за НО ФРОСТ-а с две ръце!Какво по-хубаво от това един път в годината да почистиш хладилника си от прах(ако има).Слагаш всичко в кутии и си свиркаш,хем прибрано хем чисто и без никакъв лед и капки по стените.Няма размразяване и тем подобни глупости,нито ръжда след три години по вратите и без грам мухълСТига с тези шумове и т.н.Вземаш едно LG или Самсунг за 1000 лв и си гледаш кефа.ВЕче са със клас А+ и няма тинтири минтири.Така че моя съвет,като ползваш такъв вече 13 години е за НО ФРОСТА...късмет

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #6

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    Ти пък да не си мислиш че съм размразявал ЗИЛ-а? Машината е на над 25 години /от които 5 е работил/, дали има НО ФРОСТ? Мощността по табелка е 135 вата. Колко ли съм се набутал, като не е ААА++++ клас по икономичност. Ако е за шума - може и да се съглася /при тишина се разбира че работи, но дотам/, понеже на някои много им пречи, но пък не е в спалнята ми. Какъв лед, какви капки по стените?!? Здрави метални рафтове и здрава машина!

    ЕДИТ: Модела не е от най-простите, конденза от охлаждащата част се отвежда както си му е реда.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #7

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70 Виж публикацията
    Aз пък съм за НО ФРОСТ-а с две ръце!Какво по-хубаво от това един път в годината да почистиш хладилника си от прах(ако има).Слагаш всичко в кутии и си свиркаш,хем прибрано хем чисто и без никакъв лед и капки по стените.Няма размразяване и тем подобни глупости,нито ръжда след три години по вратите и без грам мухълСТига с тези шумове и т.н.Вземаш едно LG или Самсунг за 1000 лв и си гледаш кефа.ВЕче са със клас А+ и няма тинтири минтири.Така че моя съвет,като ползваш такъв вече 13 години е за НО ФРОСТА...късмет
    Слагаш всичко в кутии? Мда, удобство за завист.
    Тези машини са идеални за бързо охлаждане на безалкохолното /кокаколените витрини са на същия принцип/, ама да държи човек открити манджи и зеленчуци в тях, трудна работа, а българинът обича готвеното. Не случайно американчетата са само с ноу фростове-в техния хладилник готвено няма да намериш, нито плод или зеленчук, а само сладолед, кола, кетчуп, замр пица и консерви - все неща в контейнери.
    Веднъж в годината да се размразява камерата, не е болка за умиране, при това съм в град с влажен въздух

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #8

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    - - - - - - - - - -

    Както и да е,човека пита за мнения и ние ги споделяме.Всеки си има плюсове и минуси,от тук нататък колегата да си решава

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #9

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    Аз "но фроста" като система си го харесвам, все пак преди AEG-тата 15 години бях с с GoldStar с NoFrost. Още работи де, но след като беше поизпуснал фреона отнякъде и диагнозата се очертаваше пукнатина, реших да го пенсионирам. Накрая май се оказа че няма нищо спукано, ами е изтървал от вентила за пълнене. Защото за тези 15 години това му е третия компресор. Отделно още в началото изгоря и единия нагревател за дефроста. Калпава сглобка, понапукани пласмаси, шумничък. Но за толкова години със сигурност са започнали да ги правят по-добре и по-икономични.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #10

    Отговор: Помощ при избор на хладилник.No frost или не?

    разглеждах тези хладилници, АЕГ а и другите, които се произвеждат в същия унгарски завод - Електролукс и Зануси. Е, сглобката е отвратителна! Правена е като от ученици по трудово! Криво завити винтове отзад, държащи охладителя, хлабави нитове отгоре, теленият държач за бутилки вътре е крив- като го натиснеш в единия край и се клати!
    някой може да ми каже, че това не са неща, които пречат на работата, но аз пък не мога да си представя че в завод в който работят толкова немърливо, правят важните неща качествено!

    Тези трите марки ми отпаднаха от списъка на желаните, макар като данни да ми вършеха работа идеално!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с хладилник Pitsos no frost
    От omurtak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 08:53
  2. Помощ при избор на хладилник
    От zerozed във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-13, 10:13
  3. ПОМОЩ ЗА ИЗБОР НА ХЛАДИЛНИК
    От isa във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-05-13, 20:02
  4. Покупка на хладилник - No-Frost или обикновен?
    От DEF във форум Хладилна техника
    Отговори: 37
    Последно: 27-09-11, 15:00
  5. Хладилник OCEAN с No Frost - не изключва
    От marinpetkov във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 29-06-07, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе