Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с минибар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. PoK
    PoK е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с минибар

    Здравейте.

    Днес ми доставиха минибар KTN MB-47 ( http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...lnik-KTN-MB-47 )

    Работи вече пет часа, но не забелзязвам охлаждане в хладилната част. Компресорът е много горещ, дори е трудно да се пипне. Страничните стени също са много горещи, но доколкото прочетох в друг форум, било нормално за този модел стените да са горещи. Камерата охлажда, но хладилната част е едва леко хладна и то не в цялата си част. Само частта около камерата е хладна, което ме навежда на мисълта, че хладилната част изобщо не работи, а слабата хладнина идва от камерата. Няма много продукти вътре, а и изчаках два часа след включването му преди да сложа продукти.

    В ръководството пише, че минибара поддържа температура от 0-8 градуса. Аз съм завъртял регулатора на почти най-ниска температура.

    Някой има ли мнение по въпроса или да има подобен продукт? Да не би да му трябват много часове да охлади след първото включване (аз не зная, не съм ползвал минибар досега). На мен не ми се струва това да е нормално.

    Благодаря предварително.

    П.С.: Забравих да добавя, че издава странен звук. Нещо подобно на бълбукане, циркулиране на течност, но е шумно, а не като другите подобни звуци.
    Този пост е редактиран от PoK; 08-07-14 в 23:04.

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Проблем с минибар

    Това не е хладилник а мини бар. Не очаквай от него чудеса, ще трябва и на 2 седмици да го разкрежаваш.

  4. PoK
    PoK е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с минибар

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Това не е хладилник а мини бар. Не очаквай от него чудеса, ще трябва и на 2 седмици да го разкрежаваш.
    Аз не съм искал чудеса. Искам да работи. В упътването пише че поддържа температура от 0 до 8 градуса, а вътре е 15, при условие, че е настроен да охлажда почти до минималната възможна. На всичкото отгоре този шум, които издава (като бълбукане и циркулиране на течност) е толкова силен, че цяла нощ не съм спал от него.

  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #4

    Отговор: Проблем с минибар

    Цитат Първоначално публикувано от PoK Виж публикацията
    На всичкото отгоре този шум, които издава (като бълбукане и циркулиране на течност) е толкова силен, че цяла нощ не съм спал от него.
    Хладилника е предназначен да стои в кухнята а не в спалнята. Шумът е нормален и е предизвикан от движението на фреона. Замръзва ли цялата камера или не.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от PoK Виж публикацията
    На всичкото отгоре този шум, които издава (като бълбукане и циркулиране на течност) е толкова силен, че цяла нощ не съм спал от него.
    Хладилника е предназначен да стои в кухнята а не в спалнята. Шумът е нормален и е предизвикан от движението на фреона. Замръзва ли цялата камера или не. Ако е гаранционен потърси сервиза от гаранционната карта.

  6. PoK
    PoK е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Проблем с минибар

    Хората много обичат да дават акъл за неща, които за безкрайно очевидни и това ги кара да се чувстват значими. Студент съм и живея в Студентски град в една стая - съответно спалня и кухня за мен е едно и също. За какво ми е иначе да си купувам минибар (и то втория най-евтин на пазара), ако разполагах с място, където да го сложа и пари? Знам, че в минибар не мога да държа разфасовано прасе, например, защото няма възможностите на хладилниците. Вътре държа мляко, масло и вода. А за сервиза- еми, ако имах възможност, щях първо на тях да се обадя, а не да ровя из форуми, но в гаранционната карта нямам посочен контакт със сервиз, а и в нета не можах да намеря такъв за фирмата.

    Звуците, които издава, не са нормалните такива при движение на газовете по системата (поне спрямо хладиниците, които съм виждал). Наподобяват комбинация от дишането на Дарт Вейдър и шум от кит под водата (не се шегувам). Със сигурност не отговаря на децибелите, които са посочени за продукта.

    Камерата замръзва. След като престоя около 24 часа температурата падна. Със сигурност е далеч от 0-2 градуса, на които е настроен, но е по-добре от вчера. Изглежда, че само горния рафт става за ползване, тъй като там е студено, заради близостта с камерата. Вратата и долния рафт са просто хладни.

    Благодаря все пак.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Проблем с минибар

    Сервиз като няма в гаранционата го носиш в магазина а не търсиш в форуми. Относно шума имам такъв ама нео в магазина и да чуват се звуци като работи. Но моя е настроен на 2 и безалкохолно и вода са добре за пиене. Все пак това не е хладилник дори в камерата му сладолед не стои замръзнал пробвано е.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Отговор: Проблем с минибар

    Цитат Първоначално публикувано от PoK Виж публикацията
    Здравейте.

    Днес ми доставиха минибар...

    Работи вече пет часа...
    Ако разбирам правилно, докарали са ти го и веднага си го "боднал" в контакта? Доколкото си спомням, за хладилната техника имаше изискване да не се включва през първите 24 часа след транспорт, или нещо от този род. Прегледай документацията.

  10. PoK
    PoK е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Проблем с минибар

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Ако разбирам правилно, докарали са ти го и веднага си го "боднал" в контакта? Доколкото си спомням, за хладилната техника имаше изискване да не се включва през първите 24 часа след транспорт, или нещо от този род. Прегледай документацията.
    Вече почнахте и за идиот да ме мислите. Естествено, че не съм го "боднал" веднага. Хладиниците не трябва да се накланят много (обикновено не повече от 45 градуса). При превоз също трябва да са в правилното положение. Първото ми съобщение е от 22:00 - т.е., 22:00-5 часа = ~17:00. Логично идва това с бодването. А и вече бях споменал, че съм чел упътването. Четете преди да пишете.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Сервиз като няма в гаранционата го носиш в магазина а не търсиш в форуми. Относно шума имам такъв ама нео в магазина и да чуват се звуци като работи. Но моя е настроен на 2 и безалкохолно и вода са добре за пиене. Все пак това не е хладилник дори в камерата му сладолед не стои замръзнал пробвано е.
    Въпроса на цялата тая тема беше много прост и елементарен: Имал ли е някой подобен или изобщо минибар и може ли да ми каже трябва ли му повече време от хладилниците за да свали температурата до тази, за която е настроен, а и също дали е шумен. Това е. Би било много тъпо да нарамя хладилник и да тичам до Технополис понеже ми се струва (струва, а не сигурен), че нещо му има и да чакам 20-30 дена само за да го погледнат (и евентуално да се окаже, че нищо не му е имало). Затова целта беше някой да сподели има ли опит с минибарове за да не прибирзвам с нищо.

    Както казах, след около 24 часа температурата падна. Надали е около 2 градуса, но охлажда добре. Водата в камерата замръзва, а и млякото, ако го държа близо до нея. Явно просто му отнема време да охлади. Модераторите могат да затварят темата, ако желаят. Аз нямам какво да казвам или питам повече.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Отговор: Проблем с минибар

    А да днес чух и моя точно като Дарвайдър издава звуци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе